Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

karaa
15. dec 2011

@mizulienka riadnu robotu s tou krizovkou si si vymyslela 😉 ja by som urcite dala jedlu oblatku, tu na dlhych dieloch v cukrarenskych potrebach pani poslem mailom presny format a hned si idem pre to, obrazok ma tam uz caka, urcite aj s cestou ta to bude stat menej casu a hlavne ako si napisala "dusenia sa vo vlastnej stave" 🙂 a tento tyzden maju otvorene aj v sobotu od 9,00hod. drzim palce

jakelina
15. dec 2011

@mizulienka nebo by jsi mohla ušoulat tenké pásky z černé potahovky a udělat to z toho.

mizulienka
15. dec 2011

ste zlate dievcata, dakujem za vsetky rady
@vlada111 ten tvoj sa mi velmi pozdava 😉
@karaa keby som si to ja vymyslela, ale oni 😉 vyskusam to najprv urobit a ked nepojde, dlhe diely to ista 🙂
napises mi prosim, kde to presne je? dakujem.

mizulienka
15. dec 2011

@jakelina ja to asi vyskusam urobit ako radi vladka alebo vytlacim si obrazok, ospendlikujem ho a potom otlacim do hmoty, ono sa to zvyklo otlacit, ked som robila logo firmy....vyskusam 😉 dakujem za tip.

anibas
15. dec 2011

Márnosť nad márnosť ..... všetok zhon, stres, náhlenie ... práve mi zomrela kolegynka 49 r., s ktorou som pracovala 15 rokov ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ sedím, predýchavam, rozmýšľam... má 3 deti už dospelé ... budú mať smutné Vianoce ...

Ale nechcem vás zaťažovať - tak len pracujte 😉 😉 Mám ešte v chladničke medovníkové cesto od Lusilky a kostolík od Brouček - tak idem niečo spatlať kým Filip spí ...

jakelina
15. dec 2011

@anibas to je smutné, to si pak člověk všechno v hlavě přehodnotí a váží si i maličkostí.

jakelina
15. dec 2011

@mizulienka já se ptám jak pitomec, jak to uděláš, že si to otlačíš do hmoty??? Já si to neumím představit, jak se to z papíru do té hmoty otlačí???

zuzana124
15. dec 2011

@anibas tak to je mi veľmi ľúto, je to smutné, úprimnú sústrasť, ja mám zase otca v nemocnici po mozgovej príhode ☹ všetci dúfame že sa z toho dostane a na Vianoce bude doma.

jakelina
15. dec 2011

@zuzana124 myslím na vás, ať je to lepší a lepší

zuzana124
15. dec 2011

@jakelina ďakujem

zuzana124
15. dec 2011

babenky ja som prvýkrát piekla a zdobila medovníky aby som prišla na iné myšlienky a takto to dopadlo 🙂 Chcem sa poďakovať @vecernicci a @lusil2005 za výborné recepty na medovníky. Medovníčky sú výborné, mäkké a polovicu sme už pojedli takže budem musieť ešte napiecť. Ešte ich nemám všetky pozdobené tak ak ich stihnem ozdobiť hodím ešte foto.

benjik
15. dec 2011

Ahoj holky,dávám vám odkaz na můj psoeldní výtvor,první v našem novém bydlení. Byl pro mou setřenic k 10-výročí vztahu. bohužel už týden mi nejdou sem nikam vkládat fotky a adminy mi s tím zatím nepomohli.http://www.facebook.com/media/set/?se...

mizulienka
15. dec 2011

@jakelina ked som robia napr lego danone, tak som si vyvalkala pas hmoty, manzel mi vytlacil logo danone, prilozila som papier na hmotu a spendlikom som pichala po obrysoch pismen a potom podla toho vyrezavala.
A zistila som, ze ked som prilozila papier na ktorom som predtym vypichovala predosle pismeno, tak sa mi do hoty otlacili vsetky tie bodky.
Neviem, ci som ti to dobre vysvetlila 😒 ak nie, skusim este nejak inak.

@anibas to mi je luto, uprimnu sustrast

@zuzana124 Zuzi drzte sa, nech sa tatkovi polepsi.

mariann2
15. dec 2011

juj baby, smutná téma tu je, je hrozné ak niekomu niekto zomrie a ešte horšie, keď je to cez sviatky, lebo ti tie sviatky budú človeku stále pripomínať smrť blízkeho. ja som si svoje prežila pred rokom a pol, keď som po pôrode bola na tom veľmi zle a málo chýbalo a bola by som tatam, ale máte pravdu, taká vec človeka prinúti prehodnotiť život 😉

benjik
15. dec 2011

@zuzana124 to je neskutečné! krása.. S tím stromkem jsi mne docela inspirovala.

zuzana124
15. dec 2011

@benjik jeej ďakujem, to som rada že som ťa inšpirovala 🙂

lussy23
15. dec 2011

@zuzana124 nádherné! to je ako urobené, že sú také farebné? alebo je to tak dokonale vymašované, že to vyzerá akoby boli také už upečené?

vendulak
15. dec 2011

Ahoj! 🙂 Prosím nemáte někdo odkaz na nějakou stránku kde by byl hezky srozumitelně napsaný návod na dort potahovaný marcipánem pro úplné začátečníky? Předem děkuji 😉.

lussy23
15. dec 2011

@lucinka nádherné koláčiky =) @jakelina nádherná torta @jakelina

zuzana124
15. dec 2011

@lussy23 ďakujem, to som najprv jednotlivé časti obtiahla bielkovou polevou a potom keď to zaschlo tak som jednotlivé časti vypĺňala zafarbenou bielkovou polevou.

vlada111
15. dec 2011

@zuzana124 krásne sú

lussy23
15. dec 2011

@zuzana124 vyzerá to úžasne @alenv nemôžem sa na nu vynadívať. ako je urobený ten sneh? je úžasný! a tučniaci sú z jedneho kusu?

mailli
15. dec 2011

@zuzana124 mně se normálně barevně malované perníčky nelíbí, ale ty, které jsi vytvořila, jsou nádherné! líbí se mi, že jsi kombinovala jen dvě barvy a nechala je samy o sobě vyniknout. není to nijak přeplácané a ani tomu nic nechybí. vážně krásné!!! 🙂

anibas
15. dec 2011

@zuzana124 Zuzka - nech je rýchlo zdravý doma a perníčky nááááádherné 😵 😵

79zuzana
15. dec 2011

@zuzana124 tak to hej, nadherne medovnicky...

mamina1978
15. dec 2011

Neviete mi prosim niekto poradit nejaky recept na citronove muffiny??? Ale len s mliekom( nie so smotanou),
a z hladkej muky? Chcela by som ich potiahnut MMF a ozdobit, a aby boli kyselkave preto citronove.....

jakelina
15. dec 2011

@mizulienka děkuju, už to chápu, já jsem nevěděla, že mám píchat špendlíkem, děkuju někdy určitě použiju 😉

reruna
15. dec 2011

@anibas ☹ ☹ ☹ 😢

zuzana124
15. dec 2011

@anibas ďakujem za podporu 🙂

vera_vila
15. dec 2011

@mizulienka Ahoj, já bych to tak udělala, jak říkáš... Pokud nemáš nějakou mřížku, abysis ty chlívky vytlačila, tak pravítkem, fixou a ty barevné bych taky vymalovala... Myslím, že je to nejrychlejší... Možná by to šlo udělat si kostičky z barevné hmoty, ale myslím, že zbytečně moc pracné...