Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
6. jan 2012

@lusil2005 - krásne sa Ti podarili všetky 😵 . Aj tá čierno-biela je pekná, ja by som tam možno nedávala tú stuhu čiernu, ale nechala len tú trblietavú, ale ja mám málo toriet za sebou, tak mám najmenej do toho čo kecať 😅 😀 . A tie tvoje orchidey - sú ako živéééééé, neskutočne vydarené 😵 😵 😵.
Chcem sa Ťa opýtať, čím si robila tie tenučké linky na aute? Máš extrúder, či niečim iným? Lebo ja neviem tak natenko a rovnomerne vyšúľkať hmotu, tak som uvažovala, že si kúpim extruder, len či ho využijem... 😅

jakelina
6. jan 2012

@lusil2005 dívala jsem se na tu formičku na ty orchidejky. To se tím i vykrojí a zároveň nažilkuje?? Promiň ptám se blbě, ale já to vůbec neznám. Nebo to musím vykrojit až nažilkované, když to vyndám z té formičky?? To asi udělá i ten tlustější střed, kam se dá pak drátek, že jo?? Já jsem dělala orchidej jenom pomocí Floral sady a to šlo pěkně blbě. ☹

jakelina
6. jan 2012

@mia1111 já ho mám objednaný, tak doufám, že mi brzo přijde. Už mi psali, že to odeslali.

mia1111
6. jan 2012

@jakelina - ten extruder? A robí sa s ním ľahko? Lebo raz som skúšala vytlačiť hmotu cez dávkovač od detského sirupu a teda mala som čo robiť, aby som ju cez tú minidierku vytlačila 😅 😀 . Tak som zvažovala ten extruder, no sviatok mám najbližšie až na deň matiek, tak dovtedy si musím vymyslieť nejakú zámienku, prečo ho nutne potrebujem 😀 😀 😀

mia1111
6. jan 2012

@jakelina ak môžem - a ktorú formičku si pozerala na tú orchidejku?

mizulienka
6. jan 2012

ahojte baby, prosim vas o radu, idem robit mascarpone krem, ale iba pre nas, ale vsimla som si, ze dnes konci zaruka, slahacka z lidla, myslite, ze bude este dobra?

lusil2005
6. jan 2012

@jakelina ano, vykrojim to a zaroven sa to ozilkuje. potom zozadu prilepim kuskom hmoty drotik, vyberiem z toho zilkovaca a stensim okraje. ide to sup sup. a ten stred sa robi uplne super. je tam aj formovac v ktorom nechas ten stred schnut.

@mia1111 ja som si vyvalkala dlhy pas hmoty a radielkom som krajala tenucke pasiky. 🙂

lusil2005
6. jan 2012

@mizulienka ochutnaj. pri slahacke zistis hned ze je pokazena.

jakelina
6. jan 2012

Hledala jsem něco na netu a našla zdobení glazurou.
http://www.cakesbyroxanne.com/2010/07/defying-g...

jakelina
6. jan 2012

@lusil2005 tak to by se mi líbilo. Jdu to pohledat v nějakém českém shopu, děkuju.

dada2007
6. jan 2012

@mizulienka ja si myslím že bude dobrá.........oni majú rezervu.... 😉

mizulienka
6. jan 2012

chutnala som a chuti normalne, tak snad sa nam nic nestane 🙂

mia1111
6. jan 2012

@mizulienka - aj ja si myslím, že bude OK. Friško ho zjete a hotovo 😉

vecernicci
6. jan 2012

@mizulienka to bych neřešila, když není kyselá, tak bude v poho 😉
tak můj další výtvor, na @jakelina se nechytám, ale líbilo se jim
už mám hotový i dvě hasičský historický přilby, ale zapomněla jsem je vyfotit,manža hasič tělem i duší byl spokojený, tak snad se jim budou líbit 🙂

jakelina
6. jan 2012

@vecernicci vždyť je krásné. 😉

vecernicci
6. jan 2012

@jakelina děkuji,ale nedělala jsem ho na té podlože, s ní vypadá líp, ale já mám dneska čtyři dorty, tak se mi s tím nechtělo crcat 🙂 😝

jakelina
6. jan 2012

@vecernicci já mít čtyři dorty, tak nemá ani kola 😀 😀 😀

vecernicci
6. jan 2012

@jakelina 😀 😀 😀

jakelina
6. jan 2012

Holky já to nemůžu na nikde najít, neviděla jste to některá v nějakém shopu???
http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh...

lusil2005
6. jan 2012

@jakelina popozeraj si orchid cymbidium. je to zilkovac Hawthorne Hill.

mariann2
6. jan 2012

@jakelina skús pod značkou hawthorne hill orchidea

mariann2
6. jan 2012

lusil ma predbehla 🙂

jakelina
6. jan 2012

@mariann2
@lusil2005 děkuju, jdu zkusit, Našlo mi to jenom ty silikonové formičky co jsou vcelku, celý květ a to se mi nelíbí nebo zase plastovné nebo kovové vykrajovačky 😒

mariann2
6. jan 2012

@jakelina inak ja ti tieto formičky tiež odporúčam, mám orchideu a ľaliu a sú super, len tú orchideu by som si objednala radšej veľkosť L, lebo ja mám M a je dosť malá

csina
6. jan 2012

@lusil2005 mne sa tá orchidejková páči veľmi... vydarila sa ohromne a aj ostatné.. 😉
baby, mám na vás otázku, čo sa týka korpusu.. vždy sa mi stane to isté... cesto v rúre krásne nabehne, niekedy riadne nad okraj plechu ale potom sa začne do seba vcucávať až splasne, hoci nič nerobím, ani teplotu nemením, ani neotváram rúru... včera som tak piekla z 9 vajec piškótu asi 25 na 175°C a najprv bola krásna asi po 15 min a potom splasla.... ale chuťovo je výborná, aj kyprá... kde robím chybu???? ak nesplasne v rúre, tak po vytiahnutí postupne padne... ☹

dajna11
6. jan 2012

kočky ked by som chela nejakú takú tortu napr.okruhlu aby mala 2kg...akej velkosti by mala byť?myslím v akej forme pečiete takú cca2kg?

dada2007
6. jan 2012

@csina nie je to vo vysokej teplote????? ja som dnes robila nastavovaný piškot a tam je písané 120, maximáááálne 150 a 40 minút.....

ajka82
6. jan 2012

ahojte baby, prosim vas, cim lepite figurky na tortu z boku? potah smatflex a figurky budu z vyrobeneho domaceho marcipanu(mandle, cukor, bielok) bude na to stacit voda? 😕 dakujem za odpoved

lenocka23
6. jan 2012

tak tu je ten moj Mater uz na torte... 🙂