Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
7. jan 2012

@alenv ja mam iba cistu perlet bez farby ta je super ze ju mozes dat na hocijaku farbu aj samostatne.

alenv
7. jan 2012

@dm1 no oni jí tam neměli... tak jsem objednala tuto.. a stejně to zkusím i na jiné barvy 😀

mariann2
7. jan 2012

@desmodka prosím ťa, dáš mi link na tú zlatú farbu, ktorá nie je zlatá 🙂 idem si nejakú teraz kupovať a nechcem kúpiť zlú, ďakujem

desmodka
7. jan 2012

@mariann2 tato to je http://www.cukrarskysvet.sk/cukrarskysvet/eshop... @vecernicci a je tam dark a ja som myslela ze extra.. kde som to nabrala? 😅

alenv
7. jan 2012

@desmodka tak tuhle jsem chěla koupit. on a je psíš jak bronzová vid

mariann2
7. jan 2012

@desmodka dobre, že si napísala, práve som ju chcela objednať 😒

desmodka
7. jan 2012

@alenv tato so zlatom teda nema nic spolocne, je to taka bronzova a potom neviem ako vyzera ta bronzova co ponukaju??

fodorka
7. jan 2012

@dm1 citala som ze maly ti ide do skolky?aj ten nas pondelok nastupuje tak sme zvedavy ako to zvladne.
inak ste toho ted apopisali riadne....
a krasne torticky pridane🙂

mariann2
7. jan 2012

baby, ktorý obchod s pomôckami je v trenčíne? myslím taký, čo má e-shop

dm1
7. jan 2012

@fodorka tak budem drzat palce nech to zvladnete v pohode

@mariann2 mali by tam byt 2 - uz aj www.cukrarskyraj.sk tam ma predajnu a ten druhy ma teiz stranku ale neviem teraz aku 😝

mariann2
7. jan 2012

@dm1
@ajka82 ďakujem, sused tam začal pracovať, tak by som ho vyslala, nech to mám bez poštovného

stankapk
7. jan 2012

ahojte kočky. nemáte niekto postup na figúrky little pet shop? ďakujem.

ajka82
7. jan 2012

@mariann2 este ma napadlo, keby nahodou isiel aj cez Dubnicu n/vahom http://www.peceniehrou.sk/sk/kontakt/
tam som bola teraz ja, kedze som u nasich presne medzi dubnicou a trencinom a dubnica vyhrala ...tam mali cosi co som chcela a v TN nemali 😉

broucek2
7. jan 2012

@bury dělala jsem s pravým a ještě mi celkem chutná Smartflex. MMF taky nemusím

kamilecka
7. jan 2012

Ahojte vsetky sikovne baby 🙂

Uz nepamatam ktoru som dala,ktoru nie ....tak dam vsetky co som doteraz spravila 🙂 Ten autobus bol na zaplakanie a uz NIKDY v zivote nekupim ten Dr Oetker marcipan ☹

zuzkat1
7. jan 2012

@kamilecka ahoj..prosim ta preco ten marcipan nie? mala bude mat narodky a ja som si ho vyhliadla ze super kupim...

kamilecka
7. jan 2012

@zuzkat1 Vobec nieje dobry, ked som ho valkala ropadaval sa, ak uz som s nim dlho pracovala,ako napr ze som potahovala ten autobus, trhal sa,nic nedrzal, na torte ani nestuhol, aj po celen noci v chladnicke bol makky a ked sme vybrali tortu z chladnicky tak sa potil a proste velmi zla praca s nim a to som potrebovala 3 ks...drahy ako fras...no ja som sa ponadavala ako ze cely zivot nie. No hold moja chyba,spoliehala som sa na obchod kde som stale kupila ci sviatok,ci piatok hmotu K2...isla som ju kupit 2 dni pred potahovanim a ju nikde nemali
Inak pracujem s K2 ...a toto je jedna pohatka

zuzkat1
7. jan 2012

@kamilecka no ja len tak pre rodinu... takze sa v tom moc nevyznam... zatial som robila len ten marcipan mliecny doma... ale chcela som teraz ze kupim...ale tak asi nekupim, mozno len na figurky... u nas ten marcipan aj tak nikto - okrem mna nema rada tak sa to vzdy vyhadzuje... tak asi potiahnem cokoladou a urobim len figurky z marcipanu.... dakujem..

zuzkat1
7. jan 2012

baby viem ze tu robite hlavne marcipanove torty ale nemate skusenost s tortou "potiahnutou" slahackou? ako dlho to asi vydrzi? ked sa to urobi den dopredu, neroztecia sa to do druheho dna? dakujem

kamilecka
7. jan 2012

@zuzkat1 podla mna si kup tu K2 vyjde to ovela lacnejsie ako potahovat tymi Oetkermi,ak chces na celu tortu. Ved K2 stoji 1kg cca 6 eur, kdezto Oetker stoji 2,46 EUR/150 g, co mas za kilo vyse 17 eur.
Ja by som popravde ani do figurok nesla s tym oetkerom :-/
A k tej slahacke,ak je robena z prasku vydrzi to dobre, ak sprejom ...teda sprejom vobec ani 5 minut 😀

zuzkat1
7. jan 2012

@kamilecka z prasku? ja som myslela tu klasicku na slahanie smotanu vyslahanu...
a na tom marcipane pisu ze na tortu okruhlu staci jedno balenie... teda mne by stacili asi 2 balenia... no neviem, odradila si ma...ale zas kamoska ho mala na figurky a chvalila ho...tak fakt teraz neviem ze co...

lusil2005
7. jan 2012

@kamilecka prosim ta ako si piekla ten duhovz korpus? to si piekla kazde poschodie zvlast??? 😕 vyzera to super.

katy1979
8. jan 2012

dobru noc babule
hmm to auto no ja to neviem urobit tak akoby to malo vyzerat. chceli presny model no robila som ho od polnoci do stvrtej do rana s malymi prestavkami. ale snad je to aspon auto. ale chvalabohu je to pre kamosku tak ta to snad prezije

mizulienka
8. jan 2012

@katy1979 uz som komentovala na FB, su nadherne obidve, ale ta s majou je prenadherna 🙂

reruna
8. jan 2012

@zuzkat1 šlehačkou klasickou vyšlehanou bych zdobil dort až těsně před podáváním, aby déle vydržela, můžeš přidat ztužovač šlehačky

reruna
8. jan 2012

@dm1 tak ať se ti daří v práci a doufám, že budeš pořád péct, byla by to škoda přestat a neboj, ve školce jsou zvyklí na nehody malé i velké a správná učitelka by z toho neměla dělat vědu, zvlášť u těch nejmenších, kteří začínají chodit do školky, prostě převleče a hotovo....

reruna
8. jan 2012

@bury mě hodně chutná ten marcipán z mmb, co dávala odkaz @jakelina a pracuje se s ním dobře
@zuzkat1 ten marcipán dr. oetker je na dort málo - nejmín tak 3 balíčky bys potřebovala a na figurky je měkký a lepivý, ale chutově jde, jen je dost sladký

kamilecka
8. jan 2012

@lusil2005 ano piekal som kazdu zvlast....je to vlastne 5 korpusov kazdy inej farby. Kedze som chcela pestrofarebnu tak som spravila 5...chcela som 6 ale uz by bola obrovska. A korpusy boli klasicke piskotove,len som do nich dala farbivo. Neviem preco sa ma kazdy pyta ci to ma niejaku chut inu,ked to su tam mozno len 3kvapky farbiva 😀 chut to nemeni vobec 😀

alenv
8. jan 2012

@desmodka já tak nesnášm, když něco na obrázku je zlatá a skutečnost je naprosto jiná 😠