Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
11. jan 2012

@katy1979 normálně si vyválím hmotu a přes potr. folii si obtisknu toho motýla, na kraje zatlačím víc, pak se to nemusí tak vyřezávat, na obříznutí používám takový plastový skalpel z papírnictví, je na modelínu a stojí jen 11 kč, pak ho nechám usušit a namaluju 😉

reruna
11. jan 2012

@mailli díky za odpověď, takže ti chutná více než WI? a pracuje se s ním stejně dobře jako s WI? to by bylo super, za tu cenu, no už jsem ho objednala kilo na zkoušku, tak doufám, že bude lepší, než RDI, jinak já jsem byla nejvíc spokojená se smartflex velvet, ale ten je poněkud dražší...
Teď nic nepeču, odpočívám po Vánocích a jaksi ani není chuť, asi to nechám až na Valentýna a pak v březnu má tchýně 70, tak přemýšlím, že bych udělala nějaký květinový košík, ale ještě nevím, jak velká bude oslava a jak velký dort bude potřeba...

mariann2
11. jan 2012

kočky dostala som objednávku na svadobnú tortu, bez plnky, iba korpusy obaliť poťahovkou, ako si mám za to pýtať? tiež od kila? či

vecernicci
11. jan 2012

@mariann2 normálně cena za kilo, zase to budou mít o ten krém lehčí, vždyť s tím máš taky práci, jako když tam je krém a ozdobit ho taky musíš a to dá práce nejvíc 🙂

mizulienka
11. jan 2012

@mariann2 ach jaaj bez plnky? to ju akoze nebudu jest???
ja som uz mala taku objednavku, chceli iba korpus, bez dzemu bez vsetkeho...iba som to obalila hmotou, normalne som brala od kg.

pristela
11. jan 2012

@katy1979 jeejda ten cajniček je krasny, ten jeden motýl im asi zdochol, chudak 😨 😀

pristela
11. jan 2012

holky sím vas , nevideli ste niekde video ako sa poťahuje táto modrá "poleva" ?http://www.flickr.com/photos/25863947@N05/36481...
akoze teoreticky víííím 😀 len mi to hlava nebere 😀 😀 😀

jakelina
11. jan 2012

@pristela já myslím, že to je z potahovky vykrojené a jenom položené na dortu, ale možná se pletu. 😝

pristela
11. jan 2012

@jakelina noo, nepletes 😅 že vraj hej , len ci sa mi to tak pekne urobi, som to preto chcela vidiet, aby som sa naaahodou ted nestresovala zbytocne 😅 😅

lussy23
11. jan 2012

@lenocka23 krásne autíčka. Inak zvláštna torta pre dievča 😀
@mamina1978 =D tak, keby že som kaderníčka, tiež také v škole nerobíme =D

katy1979
11. jan 2012

@pristela co ti hlava nebere vsak z hmoty. ja som tak robila podla vzoru lusil tucniakovu tortu. ale viem si predstavit ze mi to mohlo vyjst ovela lepsie

mamina1978
11. jan 2012

@pristela Asi tak nejako ako pri tychto tucniakoch, iba ze bez tej velkej dieri v strede.... 😉

mamina1978
11. jan 2012

@pristela prepac ☹ 😅 tu je ta stranka
http://www.kosternovi.eu/dorty/dorty.asp?klic=207 😀

adka_praha
11. jan 2012

ahojte... ja tu na vas mozem oci nechat... 😵 😵 😵
skusala som ten farebny korpus 😀 😀 😀 ... jeeej... 😀 a nelakajte sa obrazku, to bracho zadal temu... 😅 vygooglite si trollovanie... 😅 on ma obcas take cudne napady, ale inak je v poriadku... 😀 😀 😀

mamina1978
11. jan 2012

@pristela 😀 😀 😀

jakelina
11. jan 2012

@adka_praha hlavně, když je v pořádku.
Máš to hezky barevné. Já nevím proč, ale já bych to asi nemohla sníst, mám proti těm barvám nějaký odpor. Potahovku barvenou vyhodím, ale ten barevný korpus to nemůžu sníst. Nic proti dortíku, jenom můj postoj. Určitě to spousta lidí má rádo a líbí se jim to. 😉

adka_praha
11. jan 2012

@jakelina no tiez mi to bolo srandovne jest to take, ale chcela som si to vyskusat... 😅 som zvedava, co na to zajtra drobec povie... 😀 😀 😀

jakelina
11. jan 2012

@adka_praha uvidíš 😉 a obrázek jsi malovala gelovkou??

larah
11. jan 2012

@vecernicci jedno krajsie ako druhe 😀 😝

vecernicci
11. jan 2012

@larah náhodou jsou pěkný, ale tou barvou bych to nedělala, já to vždycky jen popráším perleťovou 😉

adka_praha
11. jan 2012

@jakelina hej gelovkou... s trolilinkou vodky, nech sa to da aspon trocha rozotierat... 😅 😀

mariann2
11. jan 2012

@mizulienka nie, nechcú ju jesť, lebo majú kopu koláčov a torta bude iba na ozdobu,oni chceli polystyrénovú, ale to som zamietla, lebo polystyrény nemienim kupovať 😖

mailli
11. jan 2012

@reruna jojo, chuťově u mě vede. možná se před rozválením musí o chvilku dýl propracovávat, ale to je tak všechno, co si vybavuju. smartflex bych chtěla ze zvědavosti vyzkoušet, ale pořád to oddaluju, protože mě k tomu nic nenutí 🙂 tak potom dej vědět, jak ti to s formixem půjde 🙂
já těch dortů tolik nepeču, jako většina holek tady. ale moc mě to baví. teď mě čekají do konce měsíce dva a v únoru jeden. takže to je tak docela na pohodu 🙂
na dorty/košíky jsem koukala, ale nějak nemám odvahu to vyzkoušet... 😀

pristela
11. jan 2012

jaaj , no holky , toto je ta pekna baletka co som vtedy nemohla najst 😀 😀 😀 😀 😀 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1754728...
pomohla som , že ? 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

larah
11. jan 2012

@vecernicci dik este sa musim velaaa snazit 😅

jakelina
11. jan 2012

@vecernicci ty používáš bělidlo, mně v pondělí přišlo, ale ještě jsem nepoužila a není tam český návod. Nemám už bílé bonbony, tak chci vybělit ty růžové umývací. Kdy to tam mám přidat a kolik?? Děkuju.

vecernicci
11. jan 2012

@jakelina já dělám mléčný, nadělám si ho třeba 4 kila do zásoby a barvím si vždycky jen kolik potřebuju, nasypu si na hmotu a propracuju, ale pořádně, ale podle mně to můžeš dát až budeš přimíchávat cukr do bonbónů

jaja555
11. jan 2012

@bianca ďakujem 🙂

jakelina
11. jan 2012

@vecernicci díky, já vím, že děláš mléčný jenom já s tím nemám zkušenosti. Už aby byl zase v Lidlu týden na ty bonbony. A kolik tam mám dát??Po kapkách?? Já mám to tekuté.