Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mariann2
25. jan 2012

@ikula2 krásny MACK, naozaj si sa vyhrala, krajší ako môj 😲

solinkarka
25. jan 2012

Je tu nejaka kocka zo Ziliny a okolia a robi torticky na objednavku?? dakujem 😉

mizulienka
25. jan 2012

nenapisala som, ze robim parizsky krem, iba slahacka a coko. ☹

yamahafazer
25. jan 2012

@miciatko a robila ju lenkafab skus sa jej spytat ako ju robila
http://www.tortyodmamy.sk/zvieratka/zralok-0

yamahafazer
25. jan 2012

@mizulienka ja fakt neviem ja idem tiez zajtra robit co budem mat na piatok torty do dvoch idem robit ,ale ja ho varim vecer a az na druhy den slaham

livia76
25. jan 2012

@miciatko aj môj názor je, že je celá biela a modrá je domaľovaná,ja by som to robila modrou práškovou 😵

mariann2
25. jan 2012

@mizulienka mne sa to stáva, keď ho nenechám dostatočne dlho odstáť, raz sa mi ho podarilo zachrániť prišľahaním masla, ale druhý raz skončil v záchode 😖

eliska22
25. jan 2012

@mizulienka mne sa to tiež už 1x stalo, že sa mi sekol krém, ale neviem prečo, lebo vždy ho robím tak isto 😝 už som ho robila hádam 20x a len raz sa mi to stalo.......tak som s tým naplnila tortu, len tak pre nás a bola dobrá, zožrali sme ju 😀

mizulienka
25. jan 2012

@mariann2 ty kokso mna vystrie, tak je lepsie ho radsej nechat poriadne vychladit?

mizulienka
25. jan 2012

baby, ale ako ho robite? normalne do slhaacky coko, ky sa nerozpusti a potom vychladit a do chladnicky...ako dlho slahate?

eliska22
25. jan 2012

@mizulienka vidíš môže to byť aj tým, lebo tento 1x som ho šľahala po 6 hodinách v chladničke a inokedy ho mám v chladničke celú noc 😕

alenv
25. jan 2012
mizulienka
25. jan 2012

@eliska22 ja som ten prvy mala na terase celu noc.

mariann2
25. jan 2012

@mizulienka no veď práve, že ja šľahám kým nestuhne a nezrazil sa mi nikdy, a to ho robím týždenne aj do dvoch troch tort, iba vtedy sa zrazil, keď nestál cez noc v chlade, žeby náhoda, hoci baby tu píšu, že ho niektoré nenechávajú tak dlho stáť, ale ja už radšej nerizkujem, posledne skončili v koši tri smotany, tri čoko a ešte v tom aj maslo, takto prerobím 😖

alenv
25. jan 2012

@miciatko já si myslím, že žralok je rohodně malovaný.. podle mě je celý bílí a to modré je malované a co ho udělat celého modrého a bělobou to dole nakreslit.. tuším, že někdo tu říkal, že z bělobou se pěkně maluje

alenv
25. jan 2012

@mizulienka já se teda musím přiznat, že mě se krém povedl nejlépe v tedy, když jsem ho nechala vychladit a pak dala do mrazáku.. cca dvě hodky kontrolovala jsem a nikdy se mi nepovedl líp.. vždycky když ho mám přes noc v ledničce tak to není ono.. taky tam mívám jakoby malinký kousilínky čoko.. ale většnou to rozšehám, ale ne vždycky

mizulienka
25. jan 2012

@mariann2 ved prave, ja mozem vyhodit 4 slahacky a 2 coko 😕 😕
horsie je, ze vobec neviem, co robim zle, takto vyhodim vseky slahacky co mam v chladnicke.

abriela
25. jan 2012

@mizulienka niesom cukrarka, ako kocky tu, ale parizsky krem robim. Zohrejes slahacku, das coko - ked zacnie smotana bublat, vypnes to a len domiesas, nech sa coko rozpusti. Nechas vychladnut. No priznam sa, zabudla som to naposledy cez noc v kuchyni 😉 . Rano som dala schladit. Dobre schladene vyslahas - je to do 3 minut spravene. Pozor nepreslahaj, lebo ti vznikne maslo. A pouzi 33% slahacku.

miciatko
25. jan 2012

@alenv presne takto som to chcela urobit, tak dufam ze sa mi aj podari, rozhodne to musim najprv vyskusat

miciatko
25. jan 2012

@yamahafazer
@livia76
@alenv dakujem vam kocky za rady

alenv
25. jan 2012

@miciatko koukej třeba tady ta žabka jak je dělaná http://regina16112.blogspot.com/2010/07/blog-po... tak podle mě je i ten žralok

alenv
25. jan 2012

@miciatko myslím, že vecernicci my tu psala, že kreslí bělobou 😉

alenv
25. jan 2012
mariann2
25. jan 2012

@mizulienka ak máš čas, urob druhý a nechaj poriadne vychladiť a že sú tam kúsky čokolády niekedy, to ja vôbec neriešim, veď je to čokoládový krém aj v straciatela jogurte máš kúsky čokolády a je to fajn, daj vedieť či sa podarilo a ešte, presne ako píše @abriela, používaš 33% šľahačku? ja kupujem šľahačku v lidl alebo kauflande

mizulienka
25. jan 2012

@mariann2 uz som urobila dalsi, mam ho teraz na terase a dam ho do chladnciky na noc.
a rano vyslaham. pre tortu pridu az okolo piatej.
ano robim z lidlackej.

mizulienka
25. jan 2012

@mariann2 do toho pokazeneho som pridala troska horuceho masla a priebezne ho slaham, uvidime, co to urobi

miciatko
25. jan 2012

@alenv mooc dakujem

eliska22
25. jan 2012

@mizulienka jooj to ma mrzí, že sa ti tak nedarí s tým parížskym 😖 nechápem to 😕
ja to vždy šľahám na najnižších otáčkach a inak to robím tak ako si napísala ty 😉

mizulienka
25. jan 2012

@eliska22 ja teraz robim parizak prvykrat po neviem akej dlhej dobe, a v piatok znova...tak ma klepne, ked to teraz nevyjde.

eliska22
25. jan 2012

@mizulienka ja tiež používam šľahačku lidl pilos a čokoládu tiež tú z lidla 😉