Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

isabella_fly
30. jan 2012

@reruna a to miesto na bombony myslis, ze do korpusu vyrezat dieru a medzi ten vyrezany a spodny dat este v miestach dookola plnku? inak to s tym pernikom ma ani nenapadlo, skvely napad, dakujem

reruna
30. jan 2012

@anibas jak jsi dělala tu šperkovnici s tou Marilyn? to je nádhera!!!! 🙂

reruna
30. jan 2012

@isabella_fly ano já jsem v tom korpusu uprostřed vyřezala díru a pomazala to krémem a pak jsem to celé potáhla a ten prostředek vyhladila, šlo to dobře

lusil2005
30. jan 2012

@mizulienka 200g coko z lidla, 2 slahacky, 140g cukru, 100g kakaa a 100g masla. slahacky, coko, kakao a cukor das do hrnca a nechas zovriet. odstavis, pridas maslo, miesas kym sa nerozpusti. nechas zachladit ako parizsku slahacku, a slahas. je to vyborne, a pevne jak fras. 😅

isabella_fly
30. jan 2012

@reruna super, lebo som to nasla na fb a strasne ma to zaujalo a chcela by som take niekomu urobit, pride mi to ako skvely napad 🙂

mizulienka
30. jan 2012

@reruna a nie je "prilis" maslovy, ked tam ide maslo? viem, ze to je iba 100g, ale pre istotu sa pytam 😉

isabella_fly
30. jan 2012

a tu este sa pochvalim tortickou co som robila kamaratke k narodeniu synceka 🙂
ta vyroba tenisiek ma neuveritelne bavila 🙂

mariann2
30. jan 2012

@mizulienka http://www.sikovnamama.sk/sikovnamama/eshop/18-... tu je vykrajovač na papradie, pokukujem po ňom aj ja

mizulienka
30. jan 2012

@mariann2 hmm idem robit dino tortu buduci tyzden, tak rozmyslam, ci to kupim ci nie...joj ale to zas objednam este aj nieco navyse 😉

mizulienka
30. jan 2012

@mariann2 ale dakujem pekne za link 😉

daducha
30. jan 2012

@nedockava4 dakujem velmi pekne 😵 ,som rada ze malej sa torticka pacila a hlavne ze vsetkym chutila.A ked bolo malo, nabuduce kludne väcsiu 😀 😀

janulkamartinko
30. jan 2012

@zuzana124 Dakujem 🙂

daducha
30. jan 2012

@mizulienka najkrajsiu fialovu aku som kedy mala je to lilac od Squires kitchen.Na SK ju maju tusim iba www.formicky.sk . Robila som s nou to spodne poschodie na krivej torte a su tam asi 4 rôzne odtiene. Je fakt super

daducha
30. jan 2012

@lusil2005 tesim,tesim ze chutil 😉 ,len ja ked dam cokinu z Lidlu,tak uz nedavam tolko kakaa,je to na mna moc cokoladove.Ale ked davam normalnu varovu,tak dam kakao cele ,ale Castello iba max. polovicu

daducha
30. jan 2012

@anibas velmi drzim palceky tvojej torte v sutazi na TOM, je nááááádherná 😵 😵 😵

lifinka
30. jan 2012

@reruna vidíš, díky to mě nenapadlo, tím půjdou hezky tečky 😀

lusil2005
30. jan 2012

@daducha ja som tiez dala odost menej kakaa, asi polovicu.

daducha
30. jan 2012

Babulky, posielam Vam fotky tôrt z ktorych jednu mam robit ako hl. svadobnu.Dali by ste sa na to ? Mna to strasne laka, len netusim kolko si za to pytat.A ci vôbec na sk zozeniem tie jemne cipky co tam su 😖 A hlavne, ma to byt august ...

larah
30. jan 2012

kocky TOM je 40 kg torta 😕

anibas
30. jan 2012

@daducha veď to nie je ťažká torta ... TY JU ZVLÁDNEŠ !!! len jednu peknú čipku si kúp a tortičku ukladám ...

anibas
30. jan 2012

@daducha normálne si ma nenormálne inšpirovala - svokra má o 2 týždne 60-ku a potrebuje niečo "výnimočné" a tie klietkové tortičky sú krááááásne 😵 😵 😵 😵 😵

anibas
30. jan 2012

@larah kde presne ???

anibas
30. jan 2012

@reruna Vierka ďakujem - vrch kazety sú 4x oplátky a na tom je čokoládou maľovaná MM - najprv na folii a potom prilepená na oplátky 😉 😉

mizulienka
30. jan 2012

@daducha @lusil2005 babulky moje, viete jaka ja som na presne recepty, napiste mi presne, ako ste robili ten parizak, nie iba recept, ale kolko coho ste davali vy, dakujeeeem 😉 😉 😉
mozem dat aj troska menej masla?

daducha
30. jan 2012

@anibas 😵 😵 ,super, to ma tesi,ked vyskusas tu klietkovu, aspon mi povies ako sa ti robila.Torta sama o sebe nie je tazka,len tie minitorticky a muffinky,s tym je hrozna piplacka.A ked si predstavim ako teplo bolo minuly rok a co to bol za des piect 😝 .Ale zase na druhej strane,konecne torta presne podla môjho vkusu,joj,asi sa na to dam.Dovtedy nacvicim muffinky aj minitorticky 😀

@mizulienka do hrnca si dam smotany-na 24 cm korpus 4 33%,400g cokiny,na tuto davku davam cele kakao-ale nie Castello,hocijake ine,280g krystal cukru.Necham vsetko zovriet a na toto mnozstvo 200g masla.Metlickou ho tam rozmiesam kym sa masa nespoji a hotovo.Dam na balkon vychladnut a potom to prenesiem do chladnicky,min. na noc. Uz sa mi stalo ze mi raz z torty vytiekol,netusim dodnes preco,tak ja ho varaim uz rano den vopred a potom sa chladi v podstate 24 hod. Urcite by som to ochladzovanie neurychlovala mrazakom .Toho masla sa neboj, je to lahucky krem, maslo skoro necitit 😉

larah
30. jan 2012

@anibas v najnovsich fotopostupoch

mizulienka
30. jan 2012

@daducha si poklad Dadi, dakujem velmi pekne 😉 ukladam 😉

marci2305
30. jan 2012

@desmodka Kráásne.. 😉 Všetky!!!

zuzkat1
30. jan 2012

@abriela aha no takze v drogeriach...tam som este neskusala... dakujem🙂