Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
18. feb 2012

čaute kočky - veeľmi dlho som tu nebola, nejako sa mi nechcelo a potom kopec roboty doma, behačky po lekároch a potom som bola tak unavená, že sa mi sem ani necheclo prísť.
Nemám šancu za tak dlhé obdobie každú jednu tortičku ohodnotiť, prepáčte - tak aspoň takto všetky chválim, sú nádherné a vy ste šikuľky veľké.

Posielam vám pár mojich posledných tortičiek - nemám toho veľa, tento týždeň len jednu, budúci tiež jednu a potom pár tuždňov nič, až niekedy koncom marca čosi ... samozrejme zrovna v tom týždni, kedy musíme odcestovať do KE mám 3 torty ... kedy to ja spravím, neviem 😒

zlatat
18. feb 2012

@reruna ja pribináčkový krém robím takto: kyslá snotana, 1 kýblik tvarohu z Lidla, 1 šľahačka, cukor a stužovače šľahačky

vlada111
18. feb 2012

@desmodka juj škoda, tak zase to nikto neotestuje 😀

mia1111
18. feb 2012

babulky, tak nemáte žiadna uložené linky s tými tortami? Zlatá @simasa mi nejaké poslala, moooc jej ďakujem. Ale konkrétny jeden zháňam, už som si spomenula, že to bolo zo stránky www.pinterest.com, ale neviem to tam nájsť, je ich tam príšerne veľa, pamätám si, že na tom linku boli okrem iných tieto torty:
PROSÍM, neviem, ktorá ten link dávala, pošlete mi ho? Ďakujem ...

vecernicci
18. feb 2012

@reruna on nikdy jinak nebrečí, jen co má ty neštovice, tak je to asi k tomu ☹

yamahafazer
18. feb 2012

@mariann2 na tej torte pat a mat mas nadhernu zelenu si miesala farbu alebo mas taku original?

yamahafazer
18. feb 2012

@mizulienka ten stit by som spravila normalnu hranatu tortu obdlznik a vrch dotvarovala puncovinou aby to bolo take oble

yamahafazer
18. feb 2012

@mia1111 rada by som pomohla,kdesi som to videla niektore tie torty,ale fakt neviem kde a tu stranku co si dala to ani nepoznam

mariann2
18. feb 2012

@yamahafazer je to originál farba of sugarflair bitter lemon 😉

simasa
18. feb 2012

@mia1111 http://pinterest.com/search/?q=cakes - len som do vyhladavania napisala cakes. A nie je za co 🙂

vladka1
18. feb 2012

@mariann2 nezapomnělas, prosím tě, ještě k tvarohové náplni č.1 připsat stužovač? chystám se ho dělat a mám ho tam 🙂

simasa
18. feb 2012
jakelina
18. feb 2012

@mia1111 já bych ráda poslala, ale já si moc dorty neukládám, spíš postupy na papučky atd.. 😉

mariann2
18. feb 2012

@vladka1 mojko neviem, či tam má ísť aj stužovač, ja som ho ešte nerobila, len som ho okopírovala z receptov, čo som mala napísané a poslala mi to tu niektorá z kočiek, ale asi by tam mal ísť aj stužovač

mariann2
18. feb 2012

kočky, mám robiť tortičku pre 12-ročné dievča, o ktorom neviem nič, nemáte niektorá uložené niečo, čo by sa pre dvanástku hodilo?

mia1111
18. feb 2012

@simasa - presneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee toto som potrebovala 😵 😵 😵 😵 😵 Ďakujem zlatík, máš to u mňa 😵 cmuk 😵 😵 😵 😵

jakelina
18. feb 2012

@mariann2 já uložené žádné nemám, ale dělala jsem teď pro třináctiletou slečnu krabici s mašlí. Taky mi řekli, že nemá žádné zájmy a co chceš vymyslet, když nemá ani jeden koníček. 😒 😝
Taky by mohlo být pěkné nahrou na stojato číslo a k tomu na drátky hvězdičky zapíchat kolem.

mia1111
18. feb 2012

@simasa - to cakes som aj ja dávala, len ja som hľadala presne ten druhý link, ani nevieš, ako si ma potešila 😵

mia1111
18. feb 2012

@yamahafazer , @jakelina - aj vám ďakujem za snahu a ochotu 😉 , @simasa ma zachránila 😀 . Už si ukladám stránku na disk, toto som mala len v záložkách a tie sú fuč 😅

mariann2
18. feb 2012

@jakelina ďakujem, veď som myslela, že urobím takú prúžkovanú a hore pozapichovať hviezdičky, ale myslela som si, či nemáte ešte nejaký nápad

jakelina
18. feb 2012

@mariann2 já jsem úplně bez nápadu 😀 😝 😀 😝

yamahafazer
18. feb 2012

@mia1111 som ti poslala niake stranky co mam mozno tam budu aj tie torty co potrebujes

yamahafazer
18. feb 2012

@mariann2 jej tak ta sa mi paci to musim pozret lebo ja som si kupila extra gelovku zelenu a ta je strasne tamava taka vojenska mi pripada skor pre dospelych na torty,ale na detske je tato peknucka

anibas
18. feb 2012

a ďakujem krásne za všetky "páči sa mi " 😵 😵 😵

vecernicci
18. feb 2012

@yamahafazer ta extragelovka je podle mě hnusná, mně se nejvíc líbí od wiltonu leaf green, je taková svěží 😉

yamahafazer
18. feb 2012

@vecernicci presne aj mne sa moc nelubi je taka tmava skor pre dospelakov ako pna detske torty
@mariann2 ona je to zlta farba?ja som myslela ,ze taka zeleno zlta ,ale pekne ukaze alebo sa moze pridat do zelenej

mariann2
18. feb 2012

@yamahafazer presne tá extragélovka zelená ma sklamala, je taká smutná, ale táto bitter lemon je krásna, pestrá 🙂 a nie, nie je žltá, je to taká krikľavá zelená

miruska76
18. feb 2012

moja prvá a aj nevydarená rubíková kocka - už asi aj posledná 😒

mia1111
18. feb 2012

@anibas - ďakujem 😵 😵 😵
@yamahafazer - nič mi neprišlo 😒 , si mi posielala IP?