Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
21. feb 2012

@miciatko pch , no ty si ffftipná 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lifinka
21. feb 2012

@mia1111 my máme primu love a kdy to běžííí? díky 😉

dm1
21. feb 2012

@pristela v lidly maju teraz tie visne v akcii iba za 1 eur tusim

mariann2
21. feb 2012

@pristela @jakelina ďakujem

fodorka
21. feb 2012

@vecernicci no uz som kupila to susene mlieko nakoniec v kauflande 200g balenie za 1,99eur....to som sa chcela opytat ten rozpis na 200gramov suseneho s tym kolko potiahnes???nech mam predstavu...chystam sa uz nato...cukrikovi potah moc nemusim tak len kupujem ale toto ma zaujalo 🙂 a este otazka ako robis visnovy krem? lebo ja robim bude len maslovopudingove plnky,alebo slahackove...

yamahafazer
21. feb 2012

@pristela este jedna otazka 😅 ohladom krivej torty,ze ked bude spodna 32cm aku velku mam dat tu vrchnu asi?dakujem 🙂

v lidli maju furt same akcie skoda,ze mi tu lidl nemame ☹ je v inom meste a ked ide muz z roboty tak mi kupi alebo aj teraz svokor mi kupil dzemy boli v akcii tak mam zasobu a ked k nam pridu tak dovezu alebo mi ked ideme k svokrovcom tak sa stavime v lidli,ale brala by som unas keby bol lidl

miciatko
21. feb 2012

@alenv tlamu som potiahla jedny supom aj s telom

yamahafazer
21. feb 2012

@mia1111 super 🙂 pojdem to omrknut len musim teraz este doriesit niake veci

daducha
21. feb 2012

@adka_praha ja som robila tie pasikave a hore trosku zrololane.Na FB jej povedz nech hodi Dada Vagaska 😉

mia1111
21. feb 2012

@lifinka vraj každý pondelok o 20.45 - snáď som si to dobre zapamätala 😉

mia1111
21. feb 2012

@dm1 - presne dnes som tie višne v Lidli kúpila, oplatia sa 😉

lifinka
21. feb 2012

@mia1111 díky

katmi
21. feb 2012

tak toto je môj dnešný výtvor.. najkrajšia, aká sa mi zatiaľ podarila 🙂

mia1111
21. feb 2012

inak baby, pozerala som tú loď so sushi, tam asi nejde o to, aby bola torta chutná, skôr o to, aby bola mega a dobre vyzerala.... lebo teda samotnú poťahovku neviem, či ľudia až taaaaak zbožňujú 😅

abriela
21. feb 2012

@mia1111 uz som to tu pisala - od malicka tvrdim, ze najlepsie co je na torte je potahovka 🙂
Kolegyna kt. MMF nikdy nejedla, ale dopredu skritizovala, ze to nemoze byt dobre lebo to nieje marcipan mi po vikende povedala, ze rodila sa o potahovku bila, dodam o cokoMMF potahovku 😉 .

yamahafazer
21. feb 2012

@abriela ono je to sto ludi sto chuti lebo unas v rodine ta mmf nikomu nechuti je to az moc sladke aj ked tam dam vela citronky ,ale wi a smartflex su chutovo ovela lepsie,ale mne uz ani to nechuti ked stym furt robim mne uz taketo potahovane torty vobec nejdu na chut skor si dam obycajny zakusok

vecernicci
21. feb 2012

@fodorka z těch 20 dkg to mám na jeden dort tak 25 cm průměr, ale záleží, na jakou sílu si to vyválíš a višňový dělámtenhle, dávaly ho sem kdysi holky
Višňový krém
2 skleničky višní, slít šťávu a vypeckovat
šťávu dolijeme do 1 litru vodou a uvaříme se 2 pudinky
Do poloviny zamícháme ještě do horkého višně nadrobno nakrájené a 2 půlku necháme vychladnout a pak do ní zašleháme 1 máslo.
Na korpus dáme najdřív směs s višněmi a na něj krém

mia1111
21. feb 2012

@abriela - jasné, 100 ľudí, 100 chutí, ale u nás poťahovku zje len môj ocino, 9-ročný bratranec a občas trošku ja 😀, aj to len WI alebo smarflex 😀. čokoMMF som neskúšala a klasická MMF mi je mooooc sladká, aj keď zjesť sa dá 😉. Ale zvyšok rodiny vždy vyje len tortu a poťahovku nechajú na tanieri 😕 😅. Ale keď si pozrieš to video, tie kilá ochuteného masla (snáď to bolo maslo) - akože krém, no neviem... my tu vymýšľame, aby bola tortička aj šťavnatá, nie suchá, krémy od výmyslu sveta, tam je výroba samotného krému aj korpusu veeeelice zjednodušená, ale dali si fakt záležať, aby tá loďka bola vzhľadovo podľa predlohy 😉

mia1111
21. feb 2012

@yamahafazer - tak kým som ja dopísala príspevok, tak si ma predbehla, vidím, že u vás v rodine máte rovnaké chute, ako u nás 😉 😀

fodorka
21. feb 2012

@vecernicci dakujeeem 🙂

yamahafazer
21. feb 2012

@mia1111 no musim to ist omrknut konecne tie videa aj ja 🙂 a veru unas chcu aby bola torta velika,lacna,chutovo vyborna a vzhladovo aby vsetci na zadok padli lenze pri tychto nasich cestach a plnkach sa vselico aj zlozito robi a ked tam daju len same cesto a iba kopu hmoty no neviem ako to chuti 😒 oni robia tie torty fakt vseliake oborvske nadherne co potrebuju aj rozne konstrukcie na to,ale chutovo teda neviem
veru mame rovnake chute 😀

yamahafazer
21. feb 2012

@mia1111 no pozrela som tu lodku a ten krem tusim niaky len praskovy zarabaju a to susi inak vyzeralo perfektne spravene ako ozajstne,ale jest by som ho veru nechcela sama hmota len 😒

njonja
21. feb 2012

@ewellina urcite ti postaci jeden balicek ( u nas je to 300 gr. ale spotrebujem okolo polovice hmoty aj s dekorovanim).

vecernicci
21. feb 2012

@yamahafazer já myslímn, že ten krém byly sušené bílky s vodou, vyšlehané a do toho nalila cukrový rozvar a hromadu másla, mám sto chutí to na trošce zkusit, jaký to je chuťově 😝

yamahafazer
21. feb 2012

@lusil2005 toto video akurat pozeram a neni to ta poduskova torta co mas robit?lebo tam ju teda skladali az na mieste a ozaj aj ju budes robit?ja by som sa ju teda bala viezt v aute taku vysoku

yamahafazer
21. feb 2012

@vecernicci no fuha to musi byt asi sladke a tukove

zunajda
21. feb 2012

Ahojte! Potrebovala by som pomôcť. Na víkend ma čaká tortička s postavičkami Little Pet Shop. Neviete niekto kde by som našla postupy? Našla som asi jeden. Ak nič nenájdem, bude mi musieť stačiť obrázok.

dada2007
21. feb 2012

micky, toto som našla.......možno niekomu pomôže ako vyrobiť pivoniu

http://tortentante.blogspot.com/2010/06/pfingst...

bzucinka2
21. feb 2012

@pristela dakujem 🙂

lusil2005
21. feb 2012

@yamahafazer neviem, chlapik hovoril ze ano, ale pockam na definitivny dohovor a hlavne - urcite na nu budem brat zalohu ked ju budem robit. a ak ano, asi to urobim tak ze dam dokopy tri - styri poschodia, tak to tam preveziem a tam namieste polozim zvysne poschodia. inak si to neviem predstavit.