Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
7. mar 2012

baby ja prave citam o dalsej kauze polskych potravin, susene vajcia co sa davaju hadam do vsetkeho tak su vysoko karciogenne, ja uz mam dost a teraz sa mozme tesit ako pojdu ostatne vyrobky hore, lebo uz nebude konkurencia

vlada111
7. mar 2012

@miciatko a čo Čína? 😀 😀 😀 😀 😀

dada2007
7. mar 2012

ahojte micky......

......vajcia........naši doteraz predávali domáce vajcia 10ks za 1e, pekné velké, krásne žlté žltko........a teraz sa všetci ozývajú, všetci chcú vajcia, vela a velaaaaaaa.....

miciatko
7. mar 2012

@vlada111 no vidis na tu som zabudla 🙂))))

drobec33
7. mar 2012

@anibas ale ved toje super napad!!!! A preco nie? Mozno tam uz niektora aj mate fotky. Staci mi poslat linky, kde ich mate uverejnene a ja ich postahujem a pridam. Mile rada, ved mate vela krasnych tort. Nech to vsetky vidia a inspiruju sa 😉 😉 😉 Rada to urobim!
@janule11

jitta
7. mar 2012

Holky, tak můj čtvrtý dort z mléčného marcipánu na zítra pro rodiče jako překvapení 🙂

heni79
7. mar 2012

Dievčatá, ďakujem za hodnotenia. 🙂

heni79
7. mar 2012

@janula.h
Jani, ja robím mramorový zo 4 vajec a je super.
Výška až nadštandard na 4 vajcia a vláčny je tiež. 😉

bianca
7. mar 2012

pozeram ze ide do kurzu korpus kde ide najmenej vajec.Sme dobacovali ach jaj 😢

monulienkamt
7. mar 2012

baby, najprv klobuk dolu pred vsetkymi, co dokazete upiect tak uzasne torty, uz niekolko dni sa snazim popozerat a aspon obcas nieco precitat, ale pri tom mnozstve prispevkov je to nemozne 🙂, preto uz mam z niektorych veci gulas, tak dufam, ze mi ich trochu objasnite. z akej hmoty sa robia tie rozne postavicky a kvety a ostatne ozdoby? mozu sa robit aj z tej marschmalow hmoty alebo sa robia iba z marcipanu alebo je na to nejaka specialna hmota (boli tu spomenute nejake skratky). pre niekoho mozno smiesna otazka, ale ja som z toho fakt jelen a rada by som niekedy chcela takuto torticku upiect. dakujem 🙂

anibas
7. mar 2012

@bianca práve robím punčové auto 39x17x14 a som minula 25 vajec a váži to zatiaľ 2kg 😀 😀 😀

lusil2005
7. mar 2012

@vlada111 juj nemam, robila som len tak "od oka" 😅 podla obrazku korytnacky.

anibas
7. mar 2012

@monulienkamt postavičky urobíš aj z MMF, ale sa zle farbí a je krehká, najuniverzálnejšia hmota je WI a Smatflex Velvet - aj potiahneš aj urobíš figurky, alebo MMF na poťahovanie a tie dve na modelovanie 😉 😉

monulienkamt
7. mar 2012

@anibas dakujem 🙂. ta hmota WI to je ta hmota white icing? a este jedna otazocka. farby na farbenie su lepsie tie tekute alebo praskove?

bianca
7. mar 2012

@anibas moja neckalo sa ti teraz?Si bola u nas v kurze :D

vlada111
7. mar 2012

@lusil2005 a ako si postupovala? čo je pod pancierom, aký tvar? Piekla si v miske? Pod pancierom máš korpus, nohy a hlava sú ako uchytené? Pancier si ako tvarovala, schol ti na miske? Prepáč, ale musím to pozisťovať keby niečo 😀

katulkaaaaaa
7. mar 2012

@dadka212 dani prosim ta ako mam upiectten korpus ked potrebujem orechovy?

@anibas nemam mam dobru vahu,skusala som na kile muky vazi presne...tie korpusy su naozaj take lahke 😲

lussy23
7. mar 2012

@heni79 krásna tortička @ajka82 krásnučká lalia @katulkaaaaaa zlatučké, krásnučké rybičky @reruna že ,,moc m ito nejde" veď sú nádherné @mailli krásna tortička, @jitta krásna tortička. Rodičia sa určite veľmi potešia, že majú tak šikovnú ddcéru 🙂
@zlatat krásne muffinky

dm1
7. mar 2012

@lucula73 ja robim tak zo 4-5 zalezi ake mam velke vajicka. Mramorovy som ale takto na plechu este nerobila. Orechovy mi staci zo 4

jitta
7. mar 2012

@lussy23 dekuju, je to taky vase zasluha, vsechny informace cerpam zde 🙂

lucula73
7. mar 2012

@dm1 dík,myslela som že 4-5,len ešte sa rozhodnúť,či 4 alebo 5 🙂

dm1
7. mar 2012

@lucula73 ono zalezi vela od receptu. mramorak isto len 4. treba skusit

pristela
7. mar 2012

@lucula73 ja by som mala dnes piect na plech tiež 😀 som cakala na akom pocte sa dohodnete 😀 tak ja dam zo 4 mramorovy ale v cisto kakaovom prevedení

jakelina
7. mar 2012

@pristela já ho budu zítra péct ve formě 26 cm, tak nevím jestli z pěti nebo šesti. 😀 😀 😀

pristela
7. mar 2012

@jakelina 🙄 som sa potesila tvojmu zaciatku vety , ze pockam do zajtra 😀 a pak tolkeee sklamanie 🙄 ze 26cm forme 🙄

lusil2005
7. mar 2012

@vlada111 piekla som v obrovskej 36cm priemer nerezovej miske z ikea. upiekla som, naplnila, po zachladeni som zrezala boky, a nacapila ich dopredu jeden a dozadu druhy bok. aby vznikol taky oval. este som trochu puncovinou dotvarovala nech to ma taky tvar ako ma, a obtrela maslom. nohy som urobila cisto z hmoty, hlava je vlastne banan obmazany nutelou a obaleny potahovkou. takou hrubou, aby sa dala trosku dotvarovat. polozila som to na podlozku k pancieru, a aj vpredu, aj vzadu som kusom hmoty "potiahla" vpredu od jednej dohy cez hlavu az k druhej nohe, vzadu od jednej nohy k druhej. asi tak 7 cm do vysky nad podlozku. a potom som na to cele polozila hmotu - pancier. bolo to vyvalkane nahrubsie. obrezala respektive obstrihla som ho ako som potrebovala, prstami uhladila tie hrany, nech to nieje take "strihnute", a hotovka. potom uz len ryhovala, trosku stlacala nech je kazde to "policko" panciera take vypukle, a malovala. ked ti ten pancier nebude vpredu a vzadu tak dostavat ako chces, podloz ho sulcekom hmoty - takej ako si robila ten potah cez nozicky. 😅 pisem jak hotentot, ale dufam ze aspon nieco pochopis z toho 😀 a zvysok sa pytaj 😝

mariann2
7. mar 2012

@pristela ja robím mramorák na plechu zo 4 vajec, ale čisto svetlý a keď chcem prekrojiť, tak z 7,8 vajec - podľa veľkosti
@jakelina do 26-cm formy som donedávna robila z 5 vajec a prekrajovala som na tri pláty, dalo sa to, ale boli tie pláty tenšie, keď chcem hrubšie pláty, tak dám zo 6 vajec

jakelina
7. mar 2012

@pristela 😀 😀 jejda, tak zklamat jsem tě nechtěla 😝 😝

jakelina
7. mar 2012

@mariann2 děkuju, tak obětuju jedno vejce navíc 😀 😀 😀

zlatat
7. mar 2012

@lussy23 ďakujem - mne sa zdali moc prečačkané ale malý krpček to chcel takto, tak bolo 😀