Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
8. mar 2012

@b.janka jejda vůbec nemáš zač, já to taky dávám při nachlazeních, když je u toho chrapot, takové ta lehká laringitida.

b.janka
8. mar 2012

julke idú zúbky... tak v noci revala ako keby sme ju drali z kože... a ráno už bola bez hlasu

jakelina
8. mar 2012

@b.janka to jsem našla o dávkování.
Dávkování a způsob použití

Pokud lékař nedoporučí jinak dětem do 1 roku se obvykle podává 1/2 čajové lžičky, dětem od 1 do 6 let 1 čajová lžička, od 6 do 15 let 2 čajové lžičky jedenkrát denně.

b.janka
8. mar 2012

baby robíte krásne tortičky... žasnem nad nimi a v dobrom vám závidím vaše šikovné ručičky
ja by som na budúci týždeň chcela spraviť 2 torty a 1 minitortičku... synovec a môj otec budú mať meniny a segre tú mini dodatočne k narodkám
doteraz som robila iba 1 tortu... tak som zvedavá ako zvládnem 2,5 torty ... ja len pečiem rodine.. doteraz som piekla iba dcérke

dadka212
8. mar 2012

ahojte, zatial pridávam svoje...ešte idem pracovať na 2 😝

awooojky
8. mar 2012

@emily_666 dakujem krásne 😀 uz ked viem názov tak som ich kopec nasla 😀

mariann2
8. mar 2012

ahojte, pridávam moju dnešnú k MDŽ, bola objednaná dnes ráno o 7,30 a chceli ju do 18.00, ale stihla som to skôr, o 16. bola hotová, ale kvety som mala nadrôtikované z minulého týždňa, chceli knihu so srdiečkom a kvety som doložila iba preto, lebo sa mi zdala fádna a prázdna 🙂

abriela
8. mar 2012

@zlatat no na vychode dnes to slniecko svietilo 😀 . Tri torty? Tak mas co robit, ale uz sa tesim na krasne obrazky. Zaciatok tyzdna je taky hluchy a potom sa to uz pomaly rozbieha. Ake mas objednavky - co budes robit?

mates22
8. mar 2012

tak mám v troubě mramorák - ovšem víceméně od oka, v polovině mi odešla váha ☹, takže jsem odměřovala v odměrce, je tam sloupek na cukr i na mouku, ale stejně to bylo "by očko".... jsem teda fakt zvědavá, jak dopadne, zatím se zdvihnul jen malinko ☹

anibas
8. mar 2012

@b.janka Calcium

anibas
8. mar 2012

@dadka212 LV nemá chybu 😵 😵 - koľko vážila ??? takú do 20€ mám na druhý týždeň 😅 😅 😅

njonja
8. mar 2012

@mia1111 dakujeeeeem!!! Urcite niekedy vyskusam!

maca_p
8. mar 2012

@dadka212 uplne milucke torty. krasne 😅

jakelina
8. mar 2012

@mates22 já taky většinou nevážím a odměřuju tou odměrkou. 😉

zlatat
8. mar 2012

@abriela mám jednu kytičkovú ( chcú presne takú istú ako som už robila ... lenže pochybujem, že ju takú istú spravím ), potom Phineas a Ferb pod stromom - tiež som takú robila a chcú takú istú 😒 a tretia so zvieratkami - lev, sloník, žirafa - to nechávajú na mňa, len sa mám zmestiť do 30 € 😒 ... tak budú mať maličkú 20 cm tortu - takže modelovania až až

jakelina
8. mar 2012

Někdo dělá tu kytaru, tady jsem našla jednu hezkou. http://www.flickr.com/photos/30559561@N07/35559...

abriela
8. mar 2012

@zlatat aspon mas odozvu, ze sa torty pacia 😀 , aj ked robit to iste asi nieje az tak zaujimave. No do 30€ - tak to veru musia byt mini torticky. Ja som len tak pre nas upiekla 22cm a zdalo sa mi, ze je taka krpata mini torticka.

timonko
8. mar 2012

dnešná tortička, trochu ma potrápili písmenká...no nakoniec to celkom dobre dopadlo 😀

zlatat
8. mar 2012

@abriela to je pravda - bude krpatá a ani neviem, ako tam tie zvieratká vopchám - jedine že hore dám len sloníka a ostatné na spodok na podložku 😖 Nemám rada takéto objednávky, ale je to pre kamošku, ktorej som už piekla viac toriet, tak som vzala

lussy23
8. mar 2012

@dadka212 krásne
@timonko nádhera
@mariann2 nádherná kniha

lifinka
8. mar 2012

ahojky holky, tak jsem si dneska upekla korpusy na zítřejší plnění a v sobotu ráno bych měla předát ten dort, jenže průser ten odzkoušený korpus čokobomba z 250g čokolády a 250g másla, se pekl přes hodinu! Okraje jsou vysušené tak do 1,5cm po obvodu je to kulatá forma..., protože prostředek byl stále nedopeklý podle špejle, co teď? když to zítra odkrájím tak se korpus zmenší podle dalšího???Musím to péci znova, že? nevíte čím to?

lussy23
8. mar 2012

@6mia6 nádherné postavičky a synčekovi všetko najlepšie, veľa zdravíčka

lamps
8. mar 2012

tak dievčence pre dnešok dobojované 😅, tortička je hotová, idem spratať kuchyňu a pokúsim sa vás dočítať 😅
@jakelina tú bielkovú polevu som nakoniec nepoužila 😀

mia1111
8. mar 2012

ja som práve dočítala a nedá mi nenapísať @lamps - ja z Teba Andrejka odpadnem... náááádherná tortička, tie kvety máš neskutočne pekné😵 😵 😵 ... musím už aj ja skúsiť, možno cez víkend skúsim aspoň jeden jednoduchší kvietok... Prosím Ťa, tie kvietky farbíš len nasucho?

mizulienka
8. mar 2012

@lamps Andrejka aj ja odpadavam a neviem, ci to predycham 😉 krasna torta, ako prosim ta robis tie kvety??
napr ten co mas odfoteny zblizka, ten ruzovy, mas nejaku formicku na to?

simasa
8. mar 2012

@zlatat Ked ste spominali tie nahrady mlieka - ja kupujem v bille zajac - pohankove. Je celkom dobre a v pohanke tusim nie je lepok, ci?

6mia6
8. mar 2012

@lussy23 ďakujeme veľmi pekne

lamps
8. mar 2012

@mia1111
@mizulienka dievčence neodpadávajte to by ma veeeľmi mrzelo 🙂. Kvietky farbím len nasucho. Lucka tebe som sľúbila aj postup, tak ho prikladám. Snáď to bude aspoň trošičku zrozumiteľné. Mám na tie kvietky obyčajnú vykrajovačku takú tu guľatú kvetinku. Ňou si vykrojím kvietok, stenším okraje, namaľujem ho a dám po domácky vyrobeného formovača. Potom si tak isto urobím druhý kvietok a prilepím ho na ten prvý. Vypodkladám jednotlivé lupienky tak, ako sa mi práve páči, urobím stred a nechám vyschnúť. Fotila som to večer, tak tie fotky tak aj vyzerajú.

lucula73
8. mar 2012

@lamps krásne kvietky,aj teda celá tortička 🙂 .....chcela som sa opýtať,čo to máš za podložku a kde sa to dá zohnať?videla som to tu viacerým,ale som to nenašla nejak na nete 😒

lamps
8. mar 2012