Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mailli
5. máj 2012

@marci2305 to bych taky ráda věděla... 😀 kupoval ji manžel cestou z práce, já to jen dohodla s kamarádem po telefonu 😅 teď se mu nemůžu dovolat, tak až to zjistím, budu se snažit nezapomenout to sem napsat...

pristela
5. máj 2012

holky uuuuzasnee torticky , nebudem menovat ale opacitkovala som 😵 😵 😵 aaale nedá mi ten vak je uplne bombovýýýýýý, už som ho oslintavala na FB 😀 😀 😀

Baby inak zrovna dnes musi svietit slnko , mam tortový srvis az na oslavu presne na obed ☹ pol hodina cesty autom , umrem , a ja ani klímu nemam , ništ, a tiez neviem ako to dam do auta aby sa nehybalo nic ☹ ☹ ☹ no idem to zbalit a snad najdem tu pani na prvy sup a nebudem bludit 😕

lifinka
5. máj 2012

ahojky, chtěla jsem se zeptat, když někdo chce pribináčkový krém, děláte korpusy jen kakaový a čokoládový, nebo i klidně světlý? myslím třeba světlé 2ks a mramorák a ten pribinák???Díky

dadka212
5. máj 2012

@pristela ja ked veziem, tak keď je krabica velká a hýbal by sa tam podnos šupnem do krabice silikonovu podložku a na to podnos nič sa potom nehýbe, ale to len ked ja veziem teda muž 😀 cudzím nedám moju podložku 😅

lifinka
5. máj 2012

@mariann2 opět úžasnééé kousky 😵

dm1
5. máj 2012

@zlatat dakujeeem 😵 . A poucena z tvojej skusenosi som radsej brusko a hlavu odlahcila burizonovou hmotou nech to nie je take tazke. Chuda ani nemal kedy tvrdnut robila som ho po polnoci 😝 . Ale vdaka tej burizonke drzal super!

vecernicci
5. máj 2012

@aduskatt a já dávám pod potah jen pudinkovo máslový krém 😉 ale na čtvrt litru mléka dávám jedno máslo 🙂 a nikdy mi nic neteklo, jen jednou se mi to stalo, ale to fakt nevím, čím to bylo a bylo to jen trošku 😒

zlatat
5. máj 2012

@dm1 odteraz veľké postavičky odľahčujem tou burizónovou hmotou. Ako sa ti s ňou robilo? Musela si ho potrieť aj krémom, alebo sa ti tal pekne potiahnuť a vyhladiť aj bez neho ?
Ja ešte dokončujem jednu tortu a potom mám konečne fajront.
MMa som aj s deťmi poslala na výlet, tak mám kľud 😀

mariann2
5. máj 2012

@dm1 a nemáš problém, že je tá burizonová taká hrboľatá, lebo na šaškovi nevidno, žeby bol vyplnený niečím, je krásny rovný

vecernicci
5. máj 2012

@dadka212 tak ten hranatý ráfek nastavovací mají u nás v domácích potřebách za 109 korun a ten kulatý jsem koupila za 119 😉

stankapk
5. máj 2012

ahojte kočky,
máte prosím niektorá inšpirácie na tortu s tulipánmi? mám ju robiť ako darček na svadbu, len jednoposchodovú.
ďakujem 🙂

dm1
5. máj 2012

@zlatat
@mariann2 mne sa s burizonkou robi super. Ja v rukach vytvarujem z toho gulickou alebo co treba a na hrubsie potiahnem a este potom vyhladim po povrchu. Ked je to na hrubsie ide to krasne a plni to ucel ze to odlahci 😉 . Nepotieram kremom vobec pod to krasne sa to spoji ta hmota v burizonoch je ako lepidlo. Aspon sa tam nema co pokazit ked si chce niekto postavicku nechat pripadne ked robis skor

bambula1307
5. máj 2012

@lifinka urcite mozes kombinovat korpusy ake sa ti pacia 😎 😎 je to len na tebe 😎

dm1
5. máj 2012

inak baby sa vytesujem dodavatel mi posle buduci tyzden ten lukopren na formicky tak budem skusat jedna radost a nechcem za to nic 😵

dadka212
5. máj 2012

@dm1 odkial máš ten lukopren? ja som na to pozerala, len stojí okolo 20eur tak som na vážkach, neviem či by som formičky nepokašlala 😅

pristela
5. máj 2012

@dadka212 juj , previezla som bez ujmy 😅 😅 aj som lahsia co mi kamen padol 😅
ja ale tak velku krabicu nemam do ktorej by sa mi torta vosla, ale vymyslela som to a hlavne ze prezila 😀

dm1
5. máj 2012

@dadka212 no to ma nas dodavatel dratu on robi aj umelecke bronzove odliatky a na to pouziva na tie formy ten lukopren. Ja som to v cechach videla za cca. 350 Kc u nas je to vela tych 20 eur.

katulkaaaaaa
5. máj 2012

ahojte krst papucky ma stali nervy des ako sa mi nedarilo 😠

katulkaaaaaa
5. máj 2012

a druha narodeninova isnpirovana @pristela 🙂

dadka212
5. máj 2012

@dm1 aha super 🙂 aspoň dáš referencie 😵 a ak to bude dobré tak si kúpim 😎

zlatat
5. máj 2012

@dm1 to je tá hmota, čo je an ja českej dortomanii že? Už sa na ňu dlhšie chystám. Ozaj a ktoré burizóny si použila, tie nesladené?

No konečne mám aj ja fajront 😅
S "vyskakujúcim striptérom " nie som moc spokojná ... ale kamoške sa strašne páčila, chcela takúto - akože štýl párty s konfetami a tak ... neviem, je taká divná. 😒 Proste nie som s ňou stotožnená. Jediné, čo sa mi na nej páči je ten spodný lem okolo torty, ten sa mi vydaril

janula.h
5. máj 2012

@zlatat veď je suprová decentne sexi 😉

vecernicci
5. máj 2012

tak jsem taky dneska vyzkoušela tu burizonovou hmotu a je super 😉 dala jsem neslazené burizony a cukříky měli v lidlu zlevněné ty americké na 19 korun, tak jsem si nabrala a příště si ještě vezmu 😉

dajna11
5. máj 2012

takže nešťastný čokotransfer mám za sebou,chyby som schovala a zamaskovala 😀 😀 😀 podl rád skúsenejších 😀

dajna11
5. máj 2012

a ozi,postavička je sviečka...to nie ja som taká šikovná

dm1
5. máj 2012

@zlatat ano z dortomanie a nesladene burizony 🙂 . A torticky su super

dm1
5. máj 2012

juj baby v tej sutazi na TOM je uz tolko krasnych torticiek 😵 . Veru mala by som problem vybrat najkrajsiu. Ale ako pozeram tak dost torticiek uz som videla aj na FB 😝

maya30
5. máj 2012

ahojte @dm1 akurat modelujem dost velku postavicku, vlastne dve, z mmf na buduci tyzden - co sa s nimi moze stat ? Myslis ze moze splasnut ? 😕 Postavicky robim prvykrat, tak radsej nech dopredu viem...

pristela
5. máj 2012

@dm1 aj ja som mrk , niektore su tam naaaadherneeeee !!!! isto by som nevedela vybrat , a aj mi je to luto , ze ja mam ted robit taku...no vodopad fialovych ruzi na krabiciach 😖 keby toto bolo skor, mozno by holka vybrala z tamtych krásavíc.

pristela
5. máj 2012

@katulkaaaaaa jeej kittyna moja "láska" 😀 😀 😀 kráásna!!

@dajna11 😀 😀 😀 ved je super, co tu pises o maskovaní, nič zamaskovane nevidím !!!!

a holky tu tá moja modro ružová 😅 ešte prežiť tie fialové ruže čo ma cakaju a viac sa snad budem stretať len s prirodzenymi farbami kvetov 😀 😀