Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
9. máj 2012

@micikatka 🙂 🙂

janula.h
9. máj 2012

@mariann2 http://www.google.sk/imgres?q=CAKES+LICENCE&hl=... niečo také myslím ale bez fotky 🙂

mariann2
9. máj 2012

@janula.h hej, myslela som to tak, ale pani skôr chce tortu pri príležitosti úspešných skúšok pre skupinu ľudí z kurzu a ten vodičák to je skôr niečo pre jedného človeka

janula.h
9. máj 2012

@mariann2 ahaaaaaa tak urob čo ja viem niečo v zmysle 10000000 km bez nehody 😉

boska79
9. máj 2012

@mariann2 a urobit potah - vzor podla vodicskeho preukazu?

mamina1978
9. máj 2012

@mariann2 Skus nejako skombinovat a dat datum skusok 🙂 😉
Alebo urob krizovatku, dopravne znacky , auta a datum skusky 😉

http://www.tortyodmamy.sk/netradicne/torta-dopr...

daducha
9. máj 2012

@mamina1978 hladaj pod plastovymi formami,myslim ze som to videla aj v peceni hrou,aj v sugar art a mozno aj cukrarske potreby.eu

alenv
9. máj 2012

@mariann2 já bych tam třeba udělala volant, řadící páku, nějakou značku stopku, dej přednost v jízdě.

lusilala
9. máj 2012

karticky vodičaku tak viac ako karty,na stole s policajtom ked to ma byt pre viac ludi,,alebo auto autoskola s napisom na boku auta SOM VODIC od... a datum tam dat ...alebo SME VODICI ...da sa vselico vymysliet

viva02
9. máj 2012

Ahojte sikovnicky🙂 Prosim, aky je recept na nutelovu plnku do torty? Cesto planujem piskotove a tortu potiahnut marcipanom. Dufam, ze sa Nutela hodi k marcipanu... 🙂 A da sa urobit nutelova plnka aj bez tuku, masla? Dakujem vam.🙂

miciatko
9. máj 2012

@vecernicci a aky recept si pouzila na tie venceky????

aduskatt
9. máj 2012

@mamina1978 tie bublinky su peknucke🙂

aduskatt
9. máj 2012

@mamina1978 ta kacickova JE PODARENA🙂

vlada111
9. máj 2012

@daducha aj aj môže byť super. Keby som ho položila na obdlž. tortu, urobila by som poťah ako stôl - drevo a vedľa notebboku by som položila ešte nejaké detailíky, pero, myš a podobne 😉

vlada111
9. máj 2012

@mamina1978 ja ju mám 🙂 to je na karamel. pozri napr. formicky.sk

vlada111
9. máj 2012

@mamina1978 to je suprové tie bubliny 😀

vecernicci
9. máj 2012

@mia1111 neboj, zvládneš, je to strašně jednoduchý
do kastrolku dáš 3,5 dcl vody a 2 dcl oleje a přivedeš k varu a pak do toho nasypeš 16 dkg hladké mouky a pořád mícháš, aby se nenadělaly žmolky, pak se nechá vychladnout a do studené kaše se zamíchá postupně 5 vajíček a pak dám do pytlíku na zdobení a nastříkám na pečící papír kolečka a dám péct na 170 st. a 20 minut se nesmí otvírat trouba.
A krém dělám : 0,5 l mléka, 2 vanilkové pudinky a 15 dkg cukru uvařit na hustý pudink, vychladit a pak zašlehat 250 g másla 😉

aduskatt
9. máj 2012

@vecernicci ty ma na tie veterniky snad zlomis🙂))daju sa tie vajicka vmiesavat aj mixerom, nezdrcne sa mi to?🙂

pristela
9. máj 2012

babyyyy, posedenie s nevestou je za mnou 😀 😀 aach ale sme sa nasmiali na tej buducej torte 😀 😀
prosim vas holky 3poschodova pre 80ludi kolko kg ?? 😕 prosim, prosim, pekne prosim o raduu 😵 😵 😵

vecernicci
9. máj 2012

@reruna já dávám mouku polohrubou, z ní jsou všechny korpusy nadýchanější 😉

dadka212
9. máj 2012

@pristela ráta sa 150-200gramov na osobu, pri 150gramov mi to vychádza na 80 ludí 12kg torta

vecernicci
9. máj 2012

@aduskatt já je zamíchávám radši ručně vařečkou a postupně až mám jedno úplně rozmíchaný do hladka, tak teprve přidávám další, mamka mě varovala, že když je tam dám najednou, tak se to srazí 😝

aduskatt
9. máj 2012

@vecernicci ved toho sa ja bojim ako cert kriza🙂...a to uz potom asi neopravim nijako

vecernicci
9. máj 2012

@pristela tak mně se povedlo v mikrovlnce tu hmotu ve stříkačce tak rozpálit, že mi vystřelil ten kolík 😀 😀 😀 děcka zrovna otravovaly a já na to zapomněla a probrala mě až rána jak z děla, naštěstí mikrovlna přežila a stříkačka taky 😀 😀 😝

aduskatt
9. máj 2012

@vecernicci hehe, aspon viem, na co si budem davat pozor pri mikrovlnke🙂

vecernicci
9. máj 2012

@aduskatt ale mně se to nesrazilo, v pohodě, zase se toho nesmíš bát, naši kluci by to asi zdlábli i sražený, kobylky moje 😀

aduskatt
9. máj 2012

@vecernicci ako sa poznam, tak aj ja.a mozno krem este skor ako by sa dopieklo cesto🙂

pristela
9. máj 2012

@vecernicci 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jaaaj 😀 😀 😀 😀 😀 ved to len uno momento ohrievat 😀 😀 vsak ako potahovky, po trosku , jaj ale zasmiala som sa 😀 😀 😀

@dadka212 kujeeem , tak som vypocitala spravne a zaokruhlili sme to na 15kg 😀

baby a uz je to jasne!!! 😀 trojposchodova, more, piesok, palmy, tucniaky, lanovka, stolova hora s levou hlavou a kvety protea 😀 😀 mramor, marlenka a mrkvová 😀 😀 😀 😀 a z dovozom, hodinu od nas, vecer priamo na hostinu medzi lidicky 😀 😀 😀 jaaaj až som sa tešiť zacala , ze co to budeeeee 😀 😀 😀 ale to az 1.septembra , takze klud pohoda 😅

lifinka
9. máj 2012

ahojky, prosím máte někdo uložené postupy na šmoulíky a i chaloupku, jak na ní?Moc díky, vůbec nevím, jak bych měla udělat tu jejich chaloupku 🤐