Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
18. jún 2012

preklep...so smartflexom 😝 😅
a som zvedava ako za tri tyzdne urobim 5-6 zvierat na torticku...hlavne zirafu... zacnem figurky vystuzovat sparatkami, doteraz som to nerobila 😕

aduskatt
18. jún 2012

@ajka82 PDT specku uz nescem ani vidiet🙂))ani na potahovanie sa mi nepaci.ostanem ja verna svojmu smartflexiku🙂) domodelujem vecer

simasa
18. jún 2012

@mizulienka Teda to su neskutocne postavicky - aj ta ryba - ticho zavidim 😝
@anibas ja mam ten ean: 6515884598481

dm1
18. jún 2012

@mbrazd veru netusim len raz som daval obrazok a to na cokoladu

dm1
18. jún 2012

@aduskatt teraz je velmi teplo je problem s kazdou hmotou veru 😝. Ja ked je maksia hmota podkladam este ruze na sparatkach alobalom iba taky kuzel dole aby sa mi nezviezol ten stred dole. Inak mne najrychlejsie schnu ruze z MMF dokonca rychlejsie a lepsie ako so smartflexu

larah
18. jún 2012

@mariann2 zlato, mne sa tá lienka neotvorila,ja nie som na fb,musela som na niekoho počkat,ale aj tak ju nemám ☹

mariann2
18. jún 2012

@larah pači sa

mariann2
18. jún 2012

@dm1 ty si zlatá, som taká rada, že vás mám baby, veľmi mi pomáhate 🙂

mariann2
18. jún 2012

@larah ale teraz pozerám, že nie je blondavá, tú si hľadala?

larah
18. jún 2012

@mariann2 dakujem krásne,nevadí,že nie je blondavá,tie vrkoče sa mi páčia a tykadlá su špajdle a na nich gulka hmoty?a nožky su vystužené a z punčoviny?

anibas
18. jún 2012

@aduskatt prečo dávaš ružu na špáratko ? ja si všetky vymodelujem a až ked dávam na tortu - pichám špáratko a pomocou pinzety strkám do torty 😉 😉

anibas
18. jún 2012

@mbrazd asi bude vadiť - namočí sa a zvlní - ak sa dá natri tortu s maslom+pr. cukor vyšľahaný

anibas
18. jún 2012

@mima595 fantastický košík - hubky ako živé 😅 😅 😅 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

anibas
18. jún 2012

@mizulienka torty fantastické a sa mi vidí, že na tváričky má vlastné vyrobené silikonove formičky 😉 😉

anibas
18. jún 2012

@mariann2 tie priesvitné šablony sú tuhé - na okrúhlu tortu boky nedáš ☹

aduskatt
18. jún 2012

@anibas lebo ich bude potrebovat az o par dni a chcem ich ulozit tak ako som zvyknuta na obal od vajec a prikryt foliou a dat na chladnicku🙂).robievam aj bez sparatka, ale momentalne mi to takto vyhovuje viac🙂

dadka212
18. jún 2012

babýýý prosím o pomoc....mám ísť robiť takúto tortu a neviem z čoho spraviť mantinely, čokoládu nechcem ani vidieť a v tomto horku by sa im roztopila, takže niečo iné....myslíte, že ak potriem ovocie želatinou roztopí to poťahovku? alebo čo iné vymyslieť ďakujem za každý jeden nápad, radu

dm1
18. jún 2012

@dadka212 presne nieco taketo robil jakub z trencina mlady cukrar. on to daval na potahovku ale tusim bielu cokoladu pod to natrel. mozem sa ho opytat robil tak aj 45-poschodovku pockaj skusim dat link. tu veru vypada ze ma este taky mantinel kremovi aby to nepreslo https://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?...

dadka212
18. jún 2012

@dm1 jéj dík 🙂 skúsim sa spýtať či to chcú takto 🙂

anibas
18. jún 2012

@aduskatt zle som napísala pomlčku - vymodeluj aj mesiac dopredu, ulož, ale špáratko pichaj až pred zdobením

anibas
18. jún 2012

@dadka212 akeby si dala piping gel pod ovocie ?

eliska22
18. jún 2012

tak ja som dnes modelovala minnie a tá hlava nie a nie stuhnúť 😠 v tom teple sa to nedáááááááááá 😠

mizulienka
18. jún 2012

@vlada111 Vladi, kupovala som ju na morave, boli sme tam tyzden u muzovho otca 😉

simasa
18. jún 2012

@dadka212 Dadi a keby si urobila ten mantinel z potahovky? Tak ako je to tu (len uz potom bez tych vlnoviek):
http://www.aldoska.estranky.cz/fotoalbum/jak-na...

zuzkaamato
18. jún 2012

@mariann2 tak takato krasna lienka by potesila aj mna ku sviatku 🙂

vlada111
18. jún 2012

@mizulienka ja som Luci asi divná, ale mne sa tie torty nepáčia. Pozrela som link na FB, čo si sem dala, mne sa tie torty zdajú také staromódne, aj tie kvety ako na dedine ☹

dadka212
18. jún 2012

@simasa
@anibas dík kočky 🙂 ste mi pomohli 🙂

aaaaaaaa ešte jedna prosba nemáte náhodou niekto uloženú tortu pre veterinárku?....chcú tortu pre práve promovanú veterinárku so zvieratkami....a mňa nenapadá ako to dať dokopy chcú poschodovú kocku

zuzka7512
18. jún 2012

prosím recept na nejaký dobrý krém s mascarpone...ďakujem... 🙂 🙂

aduskatt
18. jún 2012

@zuzka7512 slahacka, do toho rozpustit
bielu cokolaDU....nevarit.po vychladnuti vyslahat so stuzovacom a zaslahat mascarpone........

aduskatt
18. jún 2012

@zuzka7512 slahacku s tmavou cokoladou prevarit, nechat cez noc vychladnut, vyslahat, potom zaslahat mascarpone