Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
17. júl 2012

@mariann2 ano to su ony

sisix
17. júl 2012

@karmenta 1 van pudink+250ml mlika +3 lzice cukru=husty pudink.nechas schladnout. Mekke maslo (125g) vyslehas a postupne do nej zaslehas nutelu(krem z tesca) a pudink. Pudink davam i cokoladovy. Je to fakt moooc dobry

luciahromadkova
17. júl 2012

@huxy no ja podkladam papier na pecenie na plech a dam tam ten rafik. Inak robim do toho zvacsa mramorovy korpus a nikdy mi to nepodtieklo, ale aj alobal asi bude dobry...

vecernicci
17. júl 2012

@jakelina tak jsem se tam opět dneska nedostala, volala mi tchyně ať přijedu z práce rovnou domů, že zapomněla, že má být ve tři u dr, tak snad zítra už to klapne 😝 se tak těšííím, že si něco koupím a furt mi to nevychází 😉

vecernicci
17. júl 2012

@broucek2 tak mi prosííím vezmi tu první tu hh month orchid velikost m a atu hh orchidej cymbidium medium 😉 moooc velké díky

huxy
17. júl 2012

@mates22 ďakujem.no mám kúsok bielej hmoty z marshmallow cukríkov,čo mi zostalo,tak aj to by som poprípade použila

itka79
17. júl 2012

@aduskatt
@dm1
žienky práveže som skúšala presne podľa tohto dankinho🙂
reku či nemáte iný-nebol to jediný môj pokus a zatial to nevyzerá tak akoby som chcela🙂)))
niektoré žienky maju tie tváričky ako z fotmičky-ale nechcem formičku-chcem sa to naučiť hi hi 😀

aduskatt
17. júl 2012

@itka79 ja som sa ucila podla postupu, ktory je v poslednom vydani casaku Torty od mamy

mates22
17. júl 2012

@huxy tak to určitě, já když mám málo smarflexu, tak to právě na potah nastavuju MMF 😉

jakelina
17. júl 2012

@vecernicci to nevadí, ještě chce mariann2 dvě obdeníkové a dvě kulaté ty posuvné formy 😉

dada2007
17. júl 2012

......babyyyyyyyy.........ktorá ste mi to písali, aj hádzali foto tých vypichovačiek u čínaka?????? ja by som nejaké chcela......ale teraz neviem...........bola si to ty @dm1 ? 😕 😅

pristela
17. júl 2012

chaa, holky co som si bola dat vytlacit 😀 😀 😀 😀 normalne upozornenie ako skladovat tortu v chladnicke atd 😀 😀 normalne im to budem lepit na podlozky pred odovzdanim , bo vzdy im to zabudnem povedat aj naposledy som pani radsej volala a ona, ze faaakt? tak ju idem preložiť 😅

dada2007
17. júl 2012

@pristela a mne to sem napíš...........ako??????????? ja neviem 😉

maya30
17. júl 2012

@bzucinka2 ak by si bola taka zlata, pomohlo by mi to 🙂

aduskatt
17. júl 2012

babyyyyyyyyyy, neskusali ste robit na tortu nastriekanu perletou stencils?.......nerozpije sa to?

pristela
17. júl 2012

@dada2007 si rob prdel !! 😝 nieco taketo : Skladovať od +4 *C do +10*C v spodnej časti chladničky, ak je vzadu námraza je potrebné dať za tortu kartón , alebo polystyrén 😝 😝

jakelina
17. júl 2012

@pristela ještě jim tam napiš, že mají sníst dřív než za týden, jak už tu někdo psal, že mu po týdnu co dort odevzdal řekli, že ho teprve rozkrojili 😝 😝
Já třeba dávám dorty úplně nahoru do lenice, mám tam ventilátor, tak ho na hodinu pustím, dort krásně oschne, pokud je orosený nebo nějaký vlhký a pak už ho tam nechám. Zatím nikdy mi nic neteklo, ale lidi to skladují různě. My jsme byli před čtrnácti dny na dovolené a naše lednice, co jsme tam dostali přidělenou chladila i na minimum tak, že nám zmrzl na kámen meloun a salátové okurky. Museli jsme to vyhodit. 😝

sisix
17. júl 2012

@jakelina tak to jsme meli na dovci v Italii, neni nic lepsiho nez zmrzlej salat a okurka
😀

janula.h
17. júl 2012
ajka82
17. júl 2012

baby prosim, viete mi dat nejake pekne vymodelovane babatko-obrazok? take co sedi, nie leziace ako z formicky? niec pekne neviem najst co by mi padlo do oka ☹ dakujem vopred 🙂

ajka82
17. júl 2012

@mariann2 ak mate niekto cestu okolo ziliny, tak skuste aj tu, len dorucenie maju 6,50 tusim, tak sa oplati viac osobny odber 😉 http://www.vetroshop.sk/nerezova-miska-2tone-pr... ja som dnes objednala, len mi este neodpisali ci maju k odberu(aj ked je pisane ze je skladom)

ajka82
17. júl 2012

jak na potvoru, ked sem napisem, ze nemozem nieco najst po dlhsom hladani, tak objavim... babatko nemusite hladat, nieco uz som pokombinovala 😉 dakujem

bzucinka2
17. júl 2012

@maya30 pojdem pozriet ake maju farby, ci vobec daco a ked maju, tak ti mam kolko a ake farby zobrat? 😉

maya30
17. júl 2012

@bzucinka2 mozes mi zobrat z kazdej farby po jednej, nech nejdes zbytocne, ved sa to zide 🙂 a ak by teda bola aj cierna tak z tej 2ks, dakujem 🙂

vecernicci
17. júl 2012

holky, mám dilema, jestli koupit smartflex citron nebo pomeranč, ale asi vezmu oba a bude, mám dělat na září 6 dvou až třípatrových svatebáků a 40 minidortíků, tak to snad spotřebuju, kousek od nás je e-shop, kde bych si to mohla vyzvednout osobně a mají 7 kilo za 990 korun, tak do toho asi půjdu a ještě k tomu dostanu podsypový cukr 😉

dada2007
17. júl 2012

@vecernicci niekto písal, že citron sa občas bije s chuťou torty........neviem-píšem len čo som čítala. Ja mám pomaranč a mnaaaaaaaam 😉

monciqe
17. júl 2012

ahojte baby... 🙂 chcela by som sa opytat ak hmotu kuupujete ...Smartflex Velvet alebo Flower? lebo chceme s dcerou objednat a nevieme ktoru....: 😉 dakujem za kazdu radu 🙂

vecernicci
17. júl 2012

@dada2007 já do domácího marcoše teď taky dávám citr. aroma a všem to moc chutná a nikdo si nestěžoval 😉 a pomeranč mě taky láká, hlavně si myslím, že je to za docela dobrou cenu 🙂

sisix
17. júl 2012

@vecernicci ja chci taky e-shop za barakem 😀