Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
14. okt 2012

@vlada111 ked som bola tehu, tiez este o 3D nebolo velmi pocut🙂

vlada111
14. okt 2012

@aduskatt
@pipka kočky ste zlaté, no uvidím. Ja som bojovník, ale keď príde migréna, som pototo...No musím to prežiť, aj keď si myslím, že už mi je na umretie ☹

vlada111
14. okt 2012

@aduskatt no mňa bolo, ale priznám sa, že nie som z tých mamičiek, čo sa idú potentovať zo všetkého a všetko sledujú a riešia o 106 😉

mamina1978
14. okt 2012

@jakelina ...........................inspiracie z internetu............................. tieto netradicne sa mi moc nepacia☹
Ale mne osobne sa s kvetinkami najviac pacia 😉 🙂
Alebo este tento cierno - biely je pekny....... kuki tu na stranku 😉
http://www.flickr.com/photos/qualcosadidolceit/...

aduskatt
14. okt 2012

@vlada111 ani ja som nebola, len potom uz bolo zle nedobre, tak ma pozorovali castejsie ako mi bolo mile....nuz, co narobis🙂

mia1111
14. okt 2012

@vlada111 - Jéééééj, 4D je super, ja som bola pri Miškovi, ale skôr, tuším po 24tt a strašne krásne to bolo... máme zopár fotiek aj videá, ako sa hýbal v brušku, rada to z času-na čas pozerám 😵 . Super je, že Mudr. všetko videl podrobne, ešte aj srdečné chlopne, no ja som bola unesená 😵 .

dadka212
14. okt 2012

@mariann2 tu sú nejaké formy a aj cena nie je zlá 😉 http://www.webareal.sk/silikonove-formy/eshop/5... a majú ich viac druhov treba pozrieť

mariann2
14. okt 2012

@mizulienka len tam sú tie diamantiky malé ☹

mia1111
14. okt 2012

@vlada111 - ja som bola, lebo môj Dr. ma doľakal, dačo sa mu nezdalo, tak som šla... A v tomto je to super, aspoň som bola potom kľudná, že je všetko OK...

lokalistin
14. okt 2012

@dm1 diky

dm1
14. okt 2012

@miciatko no to bolo tazko posudit ale podla mna na toho draha by padlo isto viac keby sa farbi hmota. Taka mala flasticka stoji 2,5 a taka velka raidna tusim 12 ta perlet a ta podla mna vydrzi ovela dlhsie ako sprej. Ale podla mna v porovnani s cenou pristroja je to pre taky pocet tort ake robim nenavratne 😝. a este lepsie je ofarbit aspon trosku podklad nemie sa tolko farby. ked sme robili striebornu tak sme to striekali na bielu tortu lepsie by bolo na sedu

mia1111
14. okt 2012
mia1111
14. okt 2012

@aduskatt - aha, aj na tvoje obľúbené náboje je formička 😀 http://www.alkodarceky.sk/ladove-naboje/

zdenallicka
14. okt 2012

POtřebuju radu - jaké kytky se hodí na vykukování z krabice k růžím a drobným bílým kvítkům na drátku http://tortyodmamy.sme.sk/content/zlta-kyticka ? Potřebuju tam ještě něco a s pivoňkou se mi nechce crcat.. 😝 Díky za rady!!!

mariann2
14. okt 2012

@mia1111 jej, super cena, presne na tuto formu som pozerala

levandulka3
14. okt 2012

@lawli parádna to ti vyšlo z jedného korpusu?

mariann2
14. okt 2012

@mia1111 nooo, super cena formičky, ale poštovné že 9,99€ sú oni normálni?

mia1111
14. okt 2012

@mariann2 - to som si veru nevšimla ☹

mia1111
14. okt 2012
mariann2
14. okt 2012

@mia1111 ďakujem, si zlatá

79zuzana
14. okt 2012

dievcata idem sa postazovat, lebo som nervozna. Mamka bola vcera na svadbe ako krstna - cize podla nasich zvykov mala doniest hlavnu tortu. Bolo jedno aku, akurat farba - bielo-zlata - podla vyzdoby, ktoru mala nevesta. Uz ked mi ukazala stranku, z ktorej si sla objednavat, tak som jej vravela, ze sa mi tie svadobne torty nepacia, take sa piekli snad ked som sa ja vydavala. Ale, kedze to bolo pre nu celkom blizko (z Cane), tak sa predsa rozhodla, ze to mozno len fotky skresluju 🙄 Tak dnes som jej volala. No ako prva vec, torta mala byt hotova o desiatej, sestra tam cakala do pol dvanastej, kym ju pani "cukrarka" dokonci. Po zlatej farbe tam nebolo ani zmienky-mala byt biela so zlatymi ornamentami- miesto toho bola potiahnuta bielym potahom ovalcekovanym s ozdobnym valcekom a nejake absolutne hrozne ruze- tie ruze mama vobec nechcela, lebo vedela, ze ich robi zle. Do telefonu jej povedala, ktoru tortu z jej albumu presne chce, len tie cierne ornamenty co tam boli chcela vymenit za zlate. Torta bola trojposchodova, ako sa dohodli, ale kazde poschodie bolo velmi nizke, takze to vyzeralo fakt smiesne. Sestra (19 rocna) ju prevzala, lebo nevedela co robit. Najhorsie potom este len prislo. Pod potahom nebolo maslo s cukrom, ale pudingova plnka, takze logicky potah zacal zliezat ... a.... torta nebola vystuzena 😀 😀 😀 Cize postavicky, ktore boli navrch, sa prepadli do torty 😲 😲 😲 No ako reakciu nevesty asi nemusim popisovat.
Vravela som mamke, nech jej dnes zavola a podakuje sa za tu uzasnu tortu. Ale ako ju poznam, ona nevie povedat take veci ludom, aj ked je to pravda, za kazdu cenu, chce byt ku kazdemu len mila a priatelska.
Rozpisala som sa... ospravedlnujem sa, ale musela som to zo seba dostat,,, taka som bola zlostna. Keby som aspon byvala blizsie, to by som radsej upiekla tortu ja sama a bola by urcite aspon o trosku krajsia.

aduskatt
14. okt 2012

@mia1111 no jo, len teraz mi je uz nanic, xixi.mam svojuuuuuuuuuuuuuu 🙂)

jakelina
14. okt 2012

@mamina1978 děkuji, zeptám se paní, co by se jí líbilo. Beztak bude chtít nějakou klasiku, raději bych dělala nějaký hezký netradiční. 😉 Uložila jsem si tři co jsi mi poslala. 😉 Ona mi říkala jenom kulatý, kolem mašli a píchnout nějakou kytičku. Já vím, že to může být hezké, ale pořád mi tam něco chybí. Sama nevím co.

mariann2
14. okt 2012

@79zuzana to je hrozné a tá pani ako dlho pečie, že nevie, čo dať pod poťah a že svadobnú tortu treba vystužiť? ☹

79zuzana
14. okt 2012

@mariann2 ved to, ze ona uz pecie dlhe roky 😖

ve2
14. okt 2012

Ďakujem vám za likovanie . Som rada ,že sa aj vám profesionálkam páčili 🙂 🙂 🙂

ajka82
14. okt 2012

@79zuzana 😲 😢 nemam slov na taketo, skoda ze nebyvame niekde na opacnej strane slovenska ☹

jakelina
14. okt 2012

@79zuzana tak to mohli mít krásnou dortu a ne takovou obludu a ještě kdoví kolik to stálo 😒

sisix
14. okt 2012

@79zuzana no t oje sila. To je mi lito jak maminky tak nevestinky. ☹