Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
25. nov 2012

@wera.g kraaasne 😉

ollako
25. nov 2012

Ahojte baby, chcela som sa spytat ako robite, ze mate tie torty take "ostre" a rovnucke ? ja som prvu chcela mat taku , ale ten korpus bol taky zaobleny (tie okraje myslim, druhu som este zrezala, alebo nebola rovna tak aby nebola taka krivolaka spravila som akoby kopec...a este aby neboli take hrbolce, asi zle natieram to maslo pod potah, alebo to treba poriadne uhladit? 😕

dm1
25. nov 2012

@ollako ked ides plnit korpus otoc ho opacne - to co si mala hore ked sa dopiekol bude dole a zarovnas to kremom a hore ti zsotane spodok ktory ma krasne ostre hrany. potom treba riadne kremom tortu obmadzat a stale stale vyrovnavat pred potiahnutim aby bola hrana riadne zachladit a potiahnut nie moc na hrubo a este pri uhladzovani tam pomoct spravit hranu aj zehlickou ked ju chces ostrejsiu

ollako
25. nov 2012

@dm1 dakujem, musim si zadovazit este tu zehlicku

dm1
25. nov 2012

@ollako popozeraj aj v cinskych obchodoch tam maju niekedy cukrarske veci a stoji tusim okolo 1,50 eur

mariann2
25. nov 2012

@florentina všetko najlepšieeee

florentina
25. nov 2012

@mariann2 děkuji moc 😵

mariann2
25. nov 2012

baby, u nás otvorili nový "čiňak" a keby ste videli koľko majú vecí na pečenie, valčeky, podložky, formy, vykrajovačky... všetko za cca 1,90€, najhoršie je, že ja už všetko z toho mám a kúpila som to za neporovnateľne vyššiu cenu, až mi bolo smiešne, keď som v ten istý deň, čo som u toho čiňana bola, videla príspevok na fb od Kamky, že vykrajovač - alteratíva, už neviem čoho, opäť v ponuke a bum, cena 6,50€, som zvedavá dokedy jej to budú ľudia kupovať a keby ste videli ako to u toho číňana ľudia kupovali 😲 všeeetci budú teraz piecť 😝

dm1
25. nov 2012

@mariann2 ved to ja uz mam tiez vsetko pokupovaneeeeeeeeeeee. ono sa dalo cez e-shopy na tom zarobit ale teraz ked je toho uz plne slovensko tak mi to pride uz smiesne ked to vidim v eshopoch 😕

mariann2
25. nov 2012

a ešte vám chcem podať správu o mojej práci s lukoprenom, odlievala som gombíky, lego kocky a vyrábala som aj černicovú bordúru, urobila som si vaničky z alobalu, šlo to rýchlo, bordúru som vyrobila z vytvrdnutej bordúry z originál formy, formička vyšla pekne, len pri prvom používaní sa začala po okrajoch trhať, dá sa používať, len čoskoro sa asi doláme, tie originál silikonové formy sú makšie

mariann2
25. nov 2012

@dm1 veď to, pekne sa na tom nabalili, ale kto bol šikovný, ten zarobil, len ma mrzí, že niekedy som ani netušila, že kupujem alternatívu a vyvalila som za to aj 10€

dadka212
25. nov 2012

@mariann2 😝 presne ako u nás...tiež tu majú kopu vypichovačov atď....ale všetko mám tak ani nemám čo kupovať...ja už by som len nejaké silikonky kupovala, ale je mi to lúto zas za to vyhodiť kopu prachov a zachvílu to uvidím o 70% lacnejšie niekde u číňanov 😅 a ja teda neviem čo ludia u Kamky tolko kupujú, šak je drahá jak šlak 😝 a vždy keď má akciu poštovné zadarmo tak nemá smartflex 😀 takže nič....

levandulka3
25. nov 2012

@nika222 v stredu večer korpusy, vo štvrtok 3 na hotovo a zvyšné dve v piatok o 19 hod som už mala aj kuchyňu upratnú, Mc Queen bol iba 2,5 kg a obláčiky sú guličky z hmoty nalepené na seba a potiahnuté hmotou

mia1111
25. nov 2012

@vlada111 - Vladi, ďakujem, teší ma, že sa Ti páči, ale ja sama som trošku sklamaná, mala som málinko inú predstavu, žiaľ, kvôli nedostatku času ma nič lepšie nenapadlo 😒. Ale drobcovi sa veľmi, veľmi páčila,odložil si aj cestu, aj náhradné pneumatiky, aj autíčko :D. Cestu už trošku zničil, ale sľúbila som mu, že mu vyrobím v práci papierovú a zalaminujem ju, tak sa teší na novú 😀

lucula73
25. nov 2012

@ollako v PD hore v Priore u čínana,majú žehličky po 2 eurá....keby si chcela 😉

baby,všetko som si nachystala na zdobenie perníčkov na svietniky a zistila som ,že chýbajú mi perníky,namiesto 4 kusov mám len po tri.......som myslela,že muža zabijem,mala som to presne vyrátané na tri adventné vence...
Tak mi povedal,že však dáme vence o týždeň neskor,že budú stačiť aj na tri sviečky 😝

luciahromadkova
25. nov 2012

dievcata prosim bude mi stacit upiect korpus vo forme 30x30 pre 22 ludi? budem piect mramorovy korpus z 10 vajec, staci? chcela by som, aby bol taky vyssi. dakujem

dm1
25. nov 2012

@dadka212 presneeeeeeeeee nikdy som od nej nic nekupila bo drahsie ma jedine ten smartflex a ked ma bez posty nikdy nie je 😝

dm1
25. nov 2012

@mariann2 jasne kto prisiel s novinkami mohol sa super nabalit ako aj tie zelene silikonky co sme nasli z ciny ze 3 dolare ci kolko a tu za 20 eur 😝 . A s lukoprenom no pravda je veru ze on je taky tvrdsi ale asi aj zalezi od vysky toho co sa odlieva ta lego kocka moja vela som ich narobila a vydrzala. A ozaj clovek vacsinou nepouziva formy extra casto - teda asi okrem guliciek okolo tie tak najcastejsie zo silikoniek pouzivam

mariann2
25. nov 2012

@dm1 veď hej, nepoužívam silikonky často, ale tú černicovú borduru som použila na poschodovku a už je "načatá"

pristela
25. nov 2012

aaahojte holkyyy 😀 😀 😀 na mini sladkom stretku bolo uuuzasne, tichoooo, klud a pohoda 😀 uuuzasneee , som veeelmo rada , ze som nakoniec sla i ked sme boli len dve , neviem ci aj to mi hooodne nepomohlo,soms a potrebovala zrelaxovat, takže Pipuška mi ted uplne stacila 😀 😀 sliny mi tiekli od smiechu 😀 😀 tesim na buduce stretko s uz viacerými 😵
@lamps @dm1 aaale kludne nech pridava fotose, som bola slusna 😀 na to , že som šampano zabudla doma 😀 a predsa som nakoniec mala som vypadala uuuplne v pohode az sa z toho sama divým 😕 ale tak posudte na foto kto bol viac vyskerený .... a to zo SALKA !!! 😀 tie posledne fotošky su pracovny stôl Pipky a moj pracovný stol 😝 😀 😀 😀

@pipka ja som to vedela, ze vy ten ananas praktizujete !!!!! a predo mnou len hras formu !!!!!! 😝 😀 😀 😀 😀 a Pipuš, dakujeeeeeeem 😵 😵 😵

eliska22
26. nov 2012

jééj kočky ďakujem za toľko laikov, to som už dlho tuším nedostala toľko 😉 ale už mi to došlo, že prečo je to tak, to @pristela tento víkend nepiekla 😀 😀 😀

evala777
26. nov 2012

ahojte dievčatá, tak pridávam svoje víkendovky, jedna je na jubileum a to druhé mal byť krokodíl 😀 😀 😀 ...

evala777
26. nov 2012

@vecernicci tie viaočné gule sú nádhernééé...

vecernicci
26. nov 2012

@dm1 hlavně nic nedělej, hoď si nožky nahoru a ono se to spraví, už to musí být lepší 😉
@florentina právě jsem na tebe taky myslela, ještě ti visím těch 130 kč 😖 nezlobíš se na mě? jo a mají už ty silikonky, modrou, zelenou, oranžovou, růžovou a další věci 😉 a s tím pc jsme na tom stejně, ale nám už Ježíšek přinesl do ližnice na skříň nový noťas, ale bohužel až za měsíc 😝 ať mají děcka radost a od našich dostanou k vánocům tablet, to bude radosti 😀
@jakelina tak to je nejhorší co může být, ale to se spraví, kámoška to měla taky tak a i se rozkojila a všechno dobře dopadlo 😉

sisix
26. nov 2012

@vecernicci tablet u nas taky nekd ena skrini je. Mladej se zblazni.

jakelina
26. nov 2012

@ajka82 to je mi strašně líto. Je to smutné, ale hlavní je, že je zdravá a to špatné už přebolelo.

denisak77
26. nov 2012

Baby,nemáte niektorá uložené nejakú peknú tortičku so zajačikmi,jeden má byť biely a druhý ružový,a ujo gugel mi nič pekné nevygúglil iba samé veľkonočné zajace a to nemajú byť také ako živé ,ale ako plyšové krásne.vopred ďakujem

nika222
26. nov 2012

Tak prisla aj na mna pohroma 🙂 na nedelu rapunzel :p @ajka82 ty si robila naposledy, mas nejake tipy naco si dat najvacsi pozor? Dakujem 🙂

ajka82
26. nov 2012

@jakelina to je hlavne, ze je uplne v poriadku 😉
@nika222 netusim na co dat najvacsi pozor, ja som najviac maturovala nad suknou ako ju urobit aby postavicka stala a ruky mi stale odpadavali, ked som ju obliekala 😅 asi ak bude nabuduce budem torit ruky rovno z tela, ako robievam rozpravkovym postavickam... a vzadu ked nechas nieco nedorobene na chrbte ako mne sa podarilo, tak to vlasy zakryju 😝

nika1985
26. nov 2012

@dm1 danka drzim palce nech si cim skor fit 😉