Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jper
11. dec 2012

A ještě teda můj první zdobený adventní věnec z perníku, nikdy jsem předtím perníky nezdobila, tak jsem s tím prvně chtěla praštit, ale nakonec jsem to ustála.

yamahafazer
11. dec 2012
yamahafazer
11. dec 2012

@janula.h bud takto postacanu,alebo normalne na seba ukladam platy ako na puncove rezy
http://www.tortyamedovniky.estranky.sk/clanky/o...

yamahafazer
11. dec 2012

@denca1987 jedine skusit takto podla obrazkov spravit
http://www.google.sk/search?q=torta+krokodil&hl...

sisix
11. dec 2012

holky nutne postup na fotoaparat z hmoty? A mate zkusenost s prirodnimi barvickami na hmotu????

mamina1978
11. dec 2012

@glee Zlatulinka torticka a aj zirafka 😵 😵 😵

denca1987
11. dec 2012

@yamahafazer asi jedine tak...no bude asi este kopec zabavy s tym 🙂 ale dakujem za ochotu a tie gelove farby sa mozu nanasat aj stetcom ?

janula.h
11. dec 2012

@yamahafazer TAM IBA DžEM IDE??

yamahafazer
11. dec 2012

@janula.h ano iba dzem ,ale hlavne pred potahovanim potriet treba vrstvou masla s cukrom a odrezkami aby nepretekal sirup

janula.h
11. dec 2012

@yamahafazer hmm dikeeeees 🙂

daducha
11. dec 2012

@yamahafazer nasla som ti makovu tortu co vyhrala v recepte na bohatstvo.Ludia si ju tam velmi chvalili, tak hadam je dobra 😉 http://www.ahaonline.cz/clanek/recepty/80248/re...

yamahafazer
11. dec 2012

@denca1987 ano,ale musis si ich riedit alkoholom bielym alebo vodou normalne ako ked temperami sa maluje alebo vodovkami

denca1987
11. dec 2012

@yamahafazer ako riadnym alkoholom? ako vodka a tak?

yamahafazer
11. dec 2012

@daducha dakujem,ale vtom recepte je pisane salko a ja to tam v postupe nikde nevidim inak na 30cm formu neviem kolko toho treba ,ale sa mi zda dost drahy ten recept,ale inak makove je to fest aj plnka aj cesto

jper
11. dec 2012

Mám problém paní chce dort jen počkej zajíci u nás na googlu nic moc - jak se to řekne slovensky nebo máte někdo nějaký tip na pěkný a zajímavý dortík s něma díky.

yamahafazer
11. dec 2012

@denca1987 ano takym,ale staci ti aj obycajna voda len ten alkohol sa mi zda,ze lepsie sa snim maluje ako s vodou ta hmota je mastna a moc to potom na nu nechce chytat

mizulienka
11. dec 2012

@jper vyskuaj no pockaj zajac alebo vlk a zajac

mizulienka
11. dec 2012

@jper pozri, mozno ti nieco padne do oka
http://www.google.sk/search?q=no+pockaj+zajac+t...

denca1987
11. dec 2012

@yamahafazer este jedna otazka necitit to potom?

jper
11. dec 2012

@mizulienka Děkuju - super našla jsem 🙂






@mizulienka

jper
11. dec 2012

@mariann2 krásné - paní prvně chtěla marcipán a teď to změnila na čokoládovou polevu, takže to bude celé tmavé a na tom postavičky. Ale moc děkuju

woman04
11. dec 2012

Ďakujem za všetky palce hore a pochvaly mojich pokusov,potešili 🙂

pipka
11. dec 2012

@pristela krtek jedine bledemodre kalhotky s veeeeelikyma kapsami 😎

aduskatt
11. dec 2012

@janula.h ja davam marhulovy dzem a cukrovy ovocnopuncovy rozvar

pristela
11. dec 2012

@yamahafazer ja robievam makovy koláč - vola sa povodne chrumkavy kolac a je super, je to tusin taky hrnčekový neváženy ak chces pojdem ti opisat recept 😉

Holky moooc dakujem aj krtek 😀 😀 😀 😀 to mi objednavatelka ze tie jeho cervene tretnky tak som bola HU 😕 že či som snad nejaku cast s nimi nepriehladla a aha ho on ich ma pod modryma 😀 😀 😀

adenka
11. dec 2012

ahojte, prosim vas mam upievt tortu s temtikou bicich nastrojov.. myslela som ze urobim kurhovy zaklad ako podium a na vrch bicie... nemate nahodou nejake inspiracie ako by to mohlo vyzerat?

pristela
11. dec 2012

@janula.h andelicka ja davam dzem ríbezlový , polievam pre deti rozvareny cukor + rumova aroma , a pre dospelych miesto aromy rum , naukladam na seba potrete medzi dzemom, jeden plat odlozim suchy , to poukladane riadne popolievam rozvarom , nakoniec potriem zas dzemom a polozim na to ten suchy odlozeny jeden korpus , zatazujem postupne po troskach/davam do chladnicky na celu noc aby stihlo z torty vytiecť vsetko prebytocne včas / a ked idem obmaslovavat tak tortu otocim hore dnom , tak aby bol ten posledny suchy korpus na dne ! tym zabranis aby ti zacala vytekat ak tam je este nejaka šťava naviac , bo ta sa vpije do toho sucheho 😉 mne prva puncova vytiekla , musela som v hodine 12 opravovat uplne vsetko ☹ odvtedy mam takyto postup vymyslený, ktorý este na stastie nesklamal

pristela
11. dec 2012

ach holky, tak som vcera mala vazny rozhovor s malym objednavatelom torty bo uz sa mu to blíži, som maleho chcela nahovorit na zimnu torticku jasne ze aj s autom hore , on miluje zimu a sneh . No des a hruza , vseeetko mi nadiktoval uplne presne, este aj plnku, korpus, aj presne ovocie 😠 a výzor chce 3D auto starozitne 😕 aby bola torta dnu v aute , nie vymodelovane male ako hracka 😕 a že kona, aspon od toho som ho ukecala , vymenil ho teda za nasho havina , tak aspon nieco k dobru pre mna, ale skoda tej zimneeeeej ☹ ☹ ☹ mne sa tak hrozne moc páčia

blcha
11. dec 2012

ahojte tak ja sa po mesiaci chystam zasa robit torticku je to pre chlapca k roku a je jedno co urobim teda ja vobec neviem ze co zasa by som na to naplacala vsetko ako na tu svadobnu takze sa idem krotit ale zatial nemam ziadnu finalnu predstavu ale teda nemate neake inspiracie nieco jednoduche lebo lebo postavicky som este ziadne nemodelovala skusila som macika ale moc sa nepodaril tak neviem este asi raz skusim ze by hore sedel macik neviem vobec poradte nieco lahke pekne 😉