Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
29. dec 2012

@valentovasasa tak ale potom tam chyba otazka velkosti a dostupnosti, lebo ja sice mam, ale vyuzivam ho len na veeeelke nakupy, lebo napriek tomu, ze byvam vo vacsom meste, chodim vsade peso🙂)

valentovasasa
29. dec 2012

ok, tak až takhle jsem z vás detaily tahat nechtěla - prostě potřebuju jen tuto otázku jako spojistost s tím v jak velkém bydlíte městě/obci.

aduskatt
29. dec 2012

@valentovasasa jasne, rozumiem🙂) byvam vo vacsom meste, ale tak fajovo, ze mam vsade blizko🙂) drzim palce pri pisani🙂

sisix
29. dec 2012

Pro Davidka k zitrejsimu svatku ..... mremor (cely cokoladovy 😀 ) napln je sitronovy krem s pariziskym (s mascarpone) Bohuzel draha nevypada jak bych chtela, je trochu sisata 😀 priste bude lepsi.

pralinka25
29. dec 2012

Ahojte. ja vam sem lozim kazdy den citat vase rady ale aj obdivovat vase vytvory. prispievam len obcas lebo stale som len ucen a vacsinou su moje prispevky len prosby o pomoc ale sem tam uz viem aj niekomu poradit co som sa ja uz trebars naucila ale fotku som vam mojho vytvoru poslala len jednu toho prveho.
ja som napiekla teda len malicko torticiek ale bavi ma to.
toto su moje vytvory aby som pridala aj ja nieco nie len ocumovala 😀
futbalka bola moja torta cislo 3
paleta cislo 4
biela s pismenom M cislo 5
s 3 ruzami cislo 6
biela s ruzami gulata cislo 7
stvorcova cislo 8
farebna gulata cislo 9

pralinka25
29. dec 2012

a fotky 😀

pralinka25
29. dec 2012

a toto je moj posledny dnesny vytvor co som zabudla pridat pre moje krsniatko

mamina1978
30. dec 2012

@lokalistin Ahoj moja, si zlatunka, ze si na mna nezabudla s tou silikonkou 😵 😵 A az tak surne ju hned nepotrebujem. 😉 🙂 Len som si ju velmi priala, lebo uz som davnejsie taku postradala....... 😵 To kafco dame na 100%....... 😵
Teraz ideme do Dresdenu , tak by sme mohli dat kafco, ked sa vratis zase z SK. Dam ti do IP e - mail a ozvi sa potom 😉 🙂

Dievcata, aj ked trosku priskoro, ale aj tak vam zelam krasneho Silvestra a stastny Novy Rok 2013..........
Som velmi rada , ze vas mam 😵 😵 😵 😵 😵 Necitim sa tak sama nadialku........ 😵 😵 😵
Tak do buduceho roku CAUUUUUTEEEEE 😉 🙂 Zdenka 78

yukki
30. dec 2012

baby, dáte tu daktorá nejaký recept na robenú poťahovku ale nie z tých marshmalovov ale radšej nejaké sušené mlieko....abo salko....abo dačo také.....nech mám pre sitotu napísané, bo tu sa ťažko aj chlieb častokrát pozháňa a nieto ešte komerčná poťahovka...díki!

vecernicci
30. dec 2012

@yukki mrkni do druhé témy marc. dortů, dávala jsem tam receptík na mléčný marcipán i s postupem 😉

florentina
30. dec 2012

@dm1 juj, tak vidíš jsi ještě šikovnější, než jsem myslela .Nejen, že vyrábíš ozdobičky krásné, ale i rozbití vzdorné! 😀

vecernicci
30. dec 2012

@yukki tak jsem to našla je to v tématu recepty na korpusy, krémy a potahovky https://www.modrykonik.cz/diskuse/recepty/marci...

florentina
30. dec 2012

@lamps no jasně, on chce taky svatbu a dětičky🙂...už se chystal, že dorazí a udělá skandál i bez pozvání 😀

ruda
30. dec 2012

Ahojky baby, zdravím všechny a smekám klobouk, téééda, jste naprosto fantastické a to všechny, které tak nááádherně pečete, já nepeřekřka nehápu, nestíhám, obdivuji.....
Je tady některá z okrexyu Hodonín prosím? a máte některá za sebou výrobu dortu krtečka v jeho červeném autíčku? Malý bude mít tři a chtěla bych ho pro něj nechat udělat, jestli to bude možné a jestli tu v okolí někoho splaším... děkuji a přeji všem krásný nový rok, hodně povedených dortíčků a taky zdraví a štěstí...

yukki
30. dec 2012

@vecernicci díki díki

evvina
30. dec 2012

Letos posledí dortík.

vecernicci
30. dec 2012

@yukki nemáš zač, musíme si pomáhat

vecernicci
30. dec 2012

tak i moje tenhle rok poslední dortíky 😉

vecernicci
30. dec 2012

ještě Zvonilka, ale na pristelku teda zdaleka nemám 😝 takže děvčata žádný srovnávání, buďte milosrdný 😀

bzucinka2
30. dec 2012

@dadka212 jaj takze tam mozem v pohode dat normalne ako robim tiramisu, ale medzito korpusy? a este to asi trosku viac s tym ole stuzit? super, lebo ja mam recept na tiramisu co robievam bez vajicka, tie su mi proti srsti 🙂

zuzuz1
30. dec 2012

prosim prosim poradte mi...caka ma svadobna torticka pre kamaratku a velmi moc sa jej zapacila soska od gina freehill problem je ze sa jej zda draha...darmo som jej vysvetlovala ze je to normalna cena... chcem sa teda opytat ci ste nevideli niekde v bazare niektoru (hociktoru jej sosku na tortu) alebo ci neviete o nejakom postupe na vyrobu (skusim ju vymodelovat ale moc tomu neverim) pripadne nejaka dobra dusa by mi ju nepozicala? (nie na svadbu ale ako vzor pre modelovanie... z foto sa to bude asi zle robit) dakujem krasne...

bzucinka2
30. dec 2012

inak mi pripomente po novom roku, ze hodim medzi recepty potahovku doma robenu bez cukrikov, zo zelatiny a je super 🙂

nika1985
30. dec 2012

ahojte babulky prepacte ze sa opakujem ale asi sa to tu stratilo ktora robite pribinak s gastanovym pyre chcem to skusit malej na torticku na meninky ake ovocie a ci vobec sa tam hodi? Ci ako klasicky aj mrazene lesne ovocie? MM tvrdi ze ziadne ☹ dakujem pekne

jakelina
30. dec 2012

@nika1985 asi banány

dadka212
30. dec 2012

@bzucinka2 ano môžeš len to musíš stužiť mne to velmi chutilo 😉
@zuzuz1 zlatinko také sošky požičiava pecenieskamkou.eu tuším za 5 eur na víkend....skús sa pozrieť 😉

dadka212
30. dec 2012

@zuzuz1 tak je to za 7 eur ale lepšie ako 45, keď to už nikdy nevyužije 😝
http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh...

rapunzel1
30. dec 2012

Moja ešte vianočná, na stôl do jednej reštaurácie, len som nemala iný vianočný ani červený papier, tak mi to nejak tam bije do očí, ale čo už....

mariann2
30. dec 2012

@zuzuz1 aj v natortu.sk požičiavajú tie sošky

dadka212
30. dec 2012

@vecernicci veď je krásna aj dcéra mi hovorí, že to je "náhená vonika" takže je určite nádherná, lebo moji sú velice kritický aj včera ma sprdli síce Danielke sa minnie páčila ale Matúš mi to skritizoval, že má velkú hlavu a macko pu sa vobec nepodobá 😅

mayka
30. dec 2012

baby poradte nejaku dobru osvedcenu kombinaciu na novorocnu tortu co sa plnky a korpusu tyka. Dakujem