Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alexandrakocikova
16. jan 2013

kočky velmi by mi pomohlo, keby ste mi helfli s nejakými receptami na krémy..

alexandrakocikova
16. jan 2013

@dadka212 inak jamá doma smartflexflover...ale počúvaj, som robila postavičku minnie a normálne sa mina druhý deň ten smartflex rozdrobil...odpadli a rozdrobili sa jej nožičky....no hrúza

alexandrakocikova
16. jan 2013

@dadka212 dakujem, ale ako tak kukám, musela by som si asi pýtať viac

alexandrakocikova
16. jan 2013

@dadka212 inak ako tak rátam, tak kolko si zarobíme na jednej torte? 🙂 7 eur?samozrejmemyslím také klasické 3kilové

dadka212
16. jan 2013

@alexandrakocikova s cenou to musíš posúdiť sama, akú máš prácu, či sú ludia ochotní zaplatiť...u mňa sú už ludia (samzrejme na pár výnimiek) ochotní zaplatiť kolko poviem, keďže vedia, že dostanú dobrú tortu s poctivými surovinami...a aj s výzorom sú spokojní 😀

alenv
16. jan 2013

přidám jeden který byl narychlovku 🙂)

dadka212
16. jan 2013

@alexandrakocikova robením toriet sa nedá nejako zarobiť....môžeš si privyrobiť to je tak všetko 😝 ja to robím lebo ma to baví, inak by som to už dávno nechala 😝

pristela
16. jan 2013

@alenv ja už viem preco tie tvoje fotky posobia tak tmavo ze na nich je vsetko slabsie vidieť , keby si nedavala ten tien okolo rámiku /na tejto este aj šedý-čierny/ uuuplne by ti to rozsvetlilo fotky 😅 mne sa zdá tá fotka hore v pravo skoro totožná s tou velkou hlavnou , škoda ze je tam , bo uberá z pohladu na ten chutný detail na spodnej fotoške, ktory by tym padom mohol byt na velkej fotke ako je hlavna .
ale tortička je chutnáá, ten výzor maju bombový 😵 😵

verunkah
17. jan 2013

Ahoj holky, kdo chcete mrkněte na tohle: http://www.svatebnidortroku.cz/, třeba by se chtěl někdo zúčastnit. 😉

mayka
17. jan 2013

Babulky, idem po radu. Ked robite mafinky a navrch davate potahovku, potierate tie mafiny - teda ten povrch maslovym kremom? a ako ho presne robite? Iba vymiesate maslo s praskovym cukrom? A ake cesto pouzivate na mafinky? Chcela by som nejake stavnate urobit. Dakujem. Alebo klasika obycajne vanilkove ale aby to cesto nebolo suche.

celine
17. jan 2013

Dievcence. Idem robit tortu s trasenym kremom. Chcem sa spytat, ci staci na 23cm tortovnicu na 3plnenia ten klasicky pomer-2slahacky,2 pudingy, alebo mam robit dvojitu davku. Dakujem.

rapunzel1
17. jan 2013

Babule ktoré pracujete so smartflexom, chcem odskúšať smart na kvety a oblečeneie ľudkov, je veľký rozdiel, flower a velvet a ešte gumpasta?? Ja používam MMF na všetko aj na kvety, ale na jednu vec potrebujem aby to bolo fakt pekné, čo by ste mi poradili????? Díky

dagmarmustafa
17. jan 2013

Manželovi k narodkám....už len spomienka na Londýnske časy 🙂

dm1
17. jan 2013

@rapunzel1 skus napisat ohladom toho @simasa alebo @mariann2 ony maju tusim odskusane vsetky tieto hmoty aj tu na kvety. Flower je na kvety lespi ako velvet - rychlejsie listky schnu ale su zaroven aj take na mna dost krehke. Na stretku robila zuzka z gumpasty a povedala ze to je super v tom ze to ti moze aj na zem padnut a drzi to jak prikovane nic sa nelame.

rapunzel1
17. jan 2013

@dm1 Ďakujem mojo, už asi tretí deň pozerám eschopy, kde sú aké ceny a uvažujem, investovať? neinvestovať ? hm, a zároveň čo najmenej znížíť riziko, že to pokašlem a uvažujem ako to urobiť. By som vás potrebovala asi online a ako "priateľ na telefóne" 🙂 🙂 🙂 🙂 šak ja už toľko nad tým rozmýšľam, že už sama neviem či to, čo chcem prerobiť bude lepšie či horšie ako pôvodné. ☹ už si nadávam, že sa do niečoho takého vôbec púšťam....

mariann2
17. jan 2013

@rapunzel1 mam oskušane všetky tieto hmoty, ako hovorí @dm1 . Kvety robím aj z velvetu, ale flover rýchlejšie vyschne, ale v podstate používam aj jedno aj druhé, podľa toho, čo doma mám a robím aj s gumpastou /konkrétne Satin Ice GumPasta/ tá je výborná na kvety, ale hlavne ju používam na ruže, pekne drží tvar, netreba ju dlho držať vo formovači, veľmi rýchlo schne a keď uschne, tak je taká tvrdá, že si neviem predstaviť, že to niekto bude jesť 😝 a je podstatne drahšia ako smartflex

mariann2
17. jan 2013

@rapunzel1 a čo vlastne chceš robiť?

mamina1978
17. jan 2013

@jakelina Jeeeej, naaaadhernyyyyy dortik 😵 😵 😵 😵 😵 Ja milujem torticky s pointou 😵 😵 😵 😵
Aj ja som robila uz dve torticky s pointou( mysky a simpsons) a teraz prave pracujem na mojej dalsej zabavnej....... musim niecim ozivit torticku, ktoru robim pre imbiss- kebap k prvemu vyrociu...... 😉 😀

jakelina
17. jan 2013

@mamina1978 děkuji 😉

rapunzel1
17. jan 2013

@mariann2 orchidee a šaty ženícha a nevesty

sisix
17. jan 2013

@mayka Ahoj, ja mam rada mufi z lidlu, ti hutnaji vsem. Davam troslu kremu, vetsnou udelam nutela, trochu cukru (nemusi byt) + maslo a kdyz mam vi dam i dovnitr a to detem chutna nejvic. Muzes dat i samotnou nutelu.

aduskatt
17. jan 2013

sladulienkyyyyyy.........moja fantazia, okrem krabice, je na bode mrazu☹ prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiim, okruhla torta, spolocna na oslavu narodenin pre muza a zenu, jeden ma 26 a druhy 27 rokov.........torta bude cca 3 kg
dakujem za tapetky🙂

alexandrakocikova
17. jan 2013

@dadka212 sak totok🙂 ja som to začala tiež len tak,lebosana materskejpotrebujem nejakokreatívne vyžiť🙂 a zrazu mihockto začal volať...teraz mámna každý víken jednu-dve objednávky...a to som dokopyurobila možno 12 tort 🙂

sisix
17. jan 2013

@celine no ja bych udelala vic ze 3 slehacek. ja mam rada kdyz je kremu v dorde vic nez min. 😉

mayka
17. jan 2013

@sisix super napad s tou nutelou. mam doma idem skusit. 😉

celine
17. jan 2013

@sisix dakujem. Aj ja mam rada, ked je plnky viac a nie len trochu postrasene. Skusim teda pridat zo vsetkeho o jedno navyse.

jakelina
17. jan 2013

@aduskatt a nic bližšího o nich nevíš??

dadka212
17. jan 2013

@mayka ja som muffinky potrela na vrchu nugetou 😉

eliska22
17. jan 2013

kočky ako dosiahnem staroružovú farbu ? 😕 dá sa taká kúpiť, či musím namiešať 😝