Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
19. jan 2013

@dadka212 ty bláho...nemám slov 😀

timotejkabrejkova
19. jan 2013

@pristela @pipka @dadka Dievčatá nemáte niejake torty pokémon, na inšpiráciu???? Pleassss

lilliaan
19. jan 2013

ahoojte, pozeram tu vase fotky a ste naozaj obrovske sikulky. Prosim nesmejte sa mi, potrebujem poradit.. ja som nikdy nic nepiekla.. teda okrem babovky a muffinov 😒 A moj syncek bude mat 2 roky a ja by som mu rada upiekla nejaku tortu. Zijeme v australii a ked som si zistovala ceny tort na zakazku z cukrarne (konkretne 3D torta masinky tomasa), odpisali mi cenu 600 dolarov = 480 eur! To je cena co ☹ ☹ ☹
Chcela by som pre nho nejaky zaklad (kruh, stvorec), poliaty marcipanom (alebo neviem ake este moznosti su) a na to nejake marcipanove postavicky. Ked vidim vase fotky, tak ten marcipan je taky hladky, krasny na tych tortach... ako ho tam date, ze vyzera tak dobre? Ked mam kruhovu tortu, ako tam ten marcipan dam? prepacte za take hlupe otazky, som uplny zaciatocnik :( ak mate nejaky recept "pre blbeckov", tak mi prosim poslite... DAKUJEM vopred!!!

pristela
19. jan 2013

Holky pridávam moju jednoduchú 😉 chceli len biely poťah a nejaké motýliky , tak som konečne vytiahla formu kvietok kedže tvar im bol jedno 😀

maya30
19. jan 2013

@pristela tie farby su uzasne...prosim ta ako sa potahuje takyto tvar - je to zlozite ? Strasne sa mi paci ta forma,ale neviem ci by som to vedela pekne potiahnut...

pristela
19. jan 2013

@maya30 dakujem, mne sa to potahovalo uplne lahulinko , mozno lahsie nez "rovný" okrúhly tvar 😅 potahovala som mmf

blcha
19. jan 2013

@maya30 krasne torty
@tinamk paradna snehulienka uz ma dcera otravuje ze taku bude chciet na narodeniny to ja ale postavicky nezvladam tazke bude urcite ina 😉
@pristela jednoducha ale krasna ty mas tie torty vzdy tak super farebne zladene naozaj tie farby robia vela 😉

mariann2
19. jan 2013

kočeny, posledná tohtotýždňová, bezmliečna, bezvaječná...

vlada111
19. jan 2013

@pristela krásny prílet

dadka212
19. jan 2013

@timotejkabrejkova 2 chladničky, jednu na jedlo druhú na torty 😅

vlada111
19. jan 2013

@mariann2 parádna

sisix
19. jan 2013

@lilliaan Ahojky, to je pekna cena 😨 za ty prachy je zlata ne 😀 Koukni na youtube , tam mas jak se potahuje dorta. Je to jednoduche, Marcipan vyvalis a vyhladis na dorte, jen nepocitej, ze to budes mit napoprve tak hladke jako holky sikulku. Pod marcipan dej maslovy krem, jinak se ti marcipan rozpusti a do vnitr dorty cokoliv. Pak nam sem dej fotecku 😉 Preji, at se povede ....

dadka212
19. jan 2013

@mariann2 tak tá je prekrásna 😵

dadka212
19. jan 2013

@pristela jéj nádhernáá 😵

lilliaan
19. jan 2013

@sisix dakujem 🙂 pohladam na youtube, snad nieco najdem. Moju tortu ukazem zrejme len synovi a hned ju schovam :D aj som si knihu objednala s detskymi tortami, tak cakam kedy dorazi :P 600 dolarov za malicku tortu masinky .. to je zly vtip... cenu velkej svadobnej torty si nechcem ani predstavit :P

lilliaan
19. jan 2013

@mariann2 to je nááádherná torta! úplne dokonalá.... si veľmi šikovná! 😉 aj ja chcem vedieť také piecť :(

alexandrakocikova
19. jan 2013

moja včerajšia 🙂

pristela
19. jan 2013

Holky dakujem 😵

@timotejkabrejkova ja zial pokemonakov nemam absolut žiadnych ulozenych ☹ tak žial nepomozem

mamina1978
19. jan 2013
gabina275s
19. jan 2013

aj ja dakujem za páči potešilo 😉

mamina1978
19. jan 2013
mamina1978
19. jan 2013

@eliska22 prosim ta....... to si aku bledulinku hnedu farbu pouzila na potah 😵 😵 , uz som ju tu videla niekolko krat a obdivovala......
no neviem ci je miesana alebo hotova kupena 😉 🙂

florentina
19. jan 2013

@pristela nádhera a jak už tu zaznělo, krásně barevné!
@mariann2 nádhera a ještě to tu nezaznělo, ale krásně barevné!
....holky já se z vás zblázním 😀 , oba dortíky jsem si musela zase uložit do inspirací, to je taková nádhera...ale ten můj počítač zachvilku praskne ve švech 😀

frlka
19. jan 2013

ahojte, chcem sa poradit, ...prosim 🙂 ...prave som slahala slahacku na pribinacikovy krem a VOBEC sa mi nevyslahala ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Ostala riedka ako vody!!! Potom som dala aj ztuzovac a nic!! ☹ Akurat sa nakoniec zrazila ☹ ☹ ☹
Mala som TESCO Slahacku na slahanie 33%. Mala som ju az do momentu slahania v chadnicke,...AKU si mam ist kupit? Musim tu torticku dorobit dnes, zajtra ma dcerka oslavu! Pomoooooooc 😨 Nikdy sa mi to este nestalo!!! Aj ked tento krem robim 1.x, ...slahacku som uz velakrat slahala 😀 😒

levandulka3
19. jan 2013

tento víkend v znamení orchideí

florentina
19. jan 2013

@frlka hele proč se ti šlehačka nevyšlehala nevím, ale ujišťuji tě, že pribiňákový krém je dost tuhý a já ho dělám tak, že dám vše do mísy najednou (nevyšlehávám šlehačku zvlášť předem) a vše to projedu mixérem a je hotovo a výsledek je stejný, jako když jsem to dělala podle postupu, takže s tím, zda je šlehačka vyšlehaná či ne si nemusíš lámat hlavu.

florentina
19. jan 2013

@lilliaan ahoj, já myslím, že to není tak těžké. Tedy dosáhnout dokonalosti sladkých ženek tady chce znalosti a praxi, ale upéct nějaký jednoduchý obstojný dort se dá naučit. Téměř všechny tady jsme bez předchozího odborného vzdělání a zkušeností, prostě jsme se rozhodly péct dorty, tak jsme načetly info z netu a ....pečeme. Na netu se dá najít úplně vše, knihy nepotřebuješ. Zkus kouknout na nějaké specializované stránky ... tortyodmamy /sk/, dortomanie /cz/ atd, tam najdeš základní návody. Na to jak potáhnout dort je opravdu nejlepší zhlédnout videa a na youtoube jsou jich mraky.Taky tady na koníkovi máme téma ještě zvlášť na recepty a další na postupy. Ze začátku je toho potřeba dost načíst, ale dá se. Toto téma je super, já ho louskala od začátku a po něm jsem začala péct. Na první straně tohoto tématu je recept na potahovku MMF a v tématu recepty /tam není tolik stran/ je recept na mléčný marcipán...uvidíš co se dá u vás koupit za suroviny a nebo objednat nějakou hotovou potahovku...musíš se podívat co u vás seženeš. Když budeš mít konkrétní dotaz rády ti tu poradíme, ptej se. Držím palce ať se daří!

lifinka
19. jan 2013

@maya30 krásné dorty, prosím tě s těmi princeznami, to je jedlý papír?

bzucinka2
19. jan 2013

@dadka212 mi hovor tento tyzden som mala presne taku istu dilemu ako ty, ze kto toto ozdobi, akurat ze sa mi nezmestilo vsetkych 8 do jednej chladnicky, takze este aj v nasej "jediacej " som musela mat 🙂

frlka
19. jan 2013

@florentina vdaka za radu 😉 ale ked sa mi ta slahacka nevyslahala vobec, som rada, ze som tam nedala naraz vsetky ingrediencie, by som si hlavu buchala, ze kolko penazi 😒 Tak idem kupit 500 ml slahacky 😉 a skusime to znova 😉