Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

wera.g
10. feb 2013

Ahojte žienky 🙂 Krásnu nedeľu vám prajem, už som konečne odovzdala poslednú tortu tento týždeň, tak mi konečne začína víkend 😉 Pridávam moje najnovšie a idem vás popáčitkovať , poobdivovať b 😵

wera.g
10. feb 2013

a fotkyyy 🙂

maya30
10. feb 2013

@jakelina no vidis 😀 ale da sa to robit aj od spodu hore, len to trochu inac vyzera 😉

ajka82
10. feb 2013

@wera.g fuuuu aka lebka 😒 az som sa lakla 😀

dadka212
10. feb 2013

ahojte, moja nočná 😝 bola som do pol 5 hore...nakoniec je finn z hmoty, nechcelo sa mi babrať ešte s burizonkou 😅

wera.g
10. feb 2013

@ajka82 nooo požiadavka bola ešte krvavejšia, chceli doslova vyseknutý kus hlavy 😀 tak som si radšej vymyslela nožík a takto to spravila, aj tak nás v noci strašila v chladničke 😀

nika1985
10. feb 2013

BABULKY TO NENI MOJA TERAJSIA TORTUSKA TO SOM ROBILA ESTE V DECEMBRI TO SOM LEN MAMINE1978 POSIELALA.

jenie123
10. feb 2013

Baby, co ste robili 3d rybky.. mam robit kapra 3kg pribinak.. kolko vam tak vazia a z kolkych platov ich robite.. ?

jenie123
10. feb 2013

@wera.g je taka strasidelna.. ale dobre si ju dala.. nozik mas z coho?

dadka212
10. feb 2013

@wera.g no mojmu synovi sa lúbi tá lebka 😝 že on takú chce na narodky 😖 krpec krpatý len kosti ho zaujímajú....krásne sú všetky a toho pocoya si urobila suuuuper 😉

wera.g
10. feb 2013

@jenie123 Ďakujem 😉 mala byť desivá, tak som rada, že sa podarilo 🙂)) nožik je z hmoty, smartflex velvet
@dadka212 Danka ďakujeeeem, no prajem ti pevné nervy pri jej robení, taaak na prd sa poťahuje 😀 moc moc ďakujem za pochvaly, veľmi si ich vážim 😉)

jenie123
10. feb 2013

@wera.g pekne ti tam drzi.. 🙂

wera.g
10. feb 2013

@jenie123 jááj no tam je ešte drôtik, som to do toho zapichla 🙂

rapunzel1
10. feb 2013

@pristela zlatino, prelína sa len sobota, v piatok a v sobotu je Trenčín a sobota nedeľa sú Ludanice, takže by sa dalo stihnúť oboje, a vraj to v Trenčíne bude systém workschopov, tak neviem, čo sa ešte zmení dovtedy,máj je ešte ďaleko

jakelina
10. feb 2013

@wera.g náš dvanáctiletý se tu na tu lebku díval a komentoval to slovy, jak může z lebky téct krev, když už je to suchá kost 😀 😀 😀 😀 Já z něho nemůžu 😝 😝 😝

rapunzel1
10. feb 2013

@jakelina ale má pravdu, všímavý chalanisko, má logiku

lucianas
10. feb 2013

@wera.g ta lebka krásná, děsivá, přesvědčivá. i ostatní dortíky, ale tento mě teda padl do oka. super!!!

wera.g
10. feb 2013

@jakelina presne to som si hovorila aj ja, neviem kde tí ľudia berú také nápady 😀 😀
@lucianas ďakujem moc moc, teším sa, že sa páči (páčia) 😉

vecernicci
10. feb 2013

@jenie123 jak jsem teď dělala sumce, tak měl 2 kila byl z formy ovál 27 cm 😉 a z 6 vajec

jenie123
10. feb 2013

@vecernicci dakujem.. rozmyslala som, ze upeciem 2 - 3 platy a z nich ho vyrezem.. len dufam, ze sa vmestim do vahy.. 🙂

dm1
10. feb 2013

@pristela ved jasne aj ja by som radsej na stretko ako na vystavu a teoreticky mozem v piatok stihnut aj vystavu. Tesim sa veru uz aj manzel o tom vie 😀

dm1
10. feb 2013

@dadka212 ty si nezmar ja by som robila do pol piatej tak mozno 2 😀 . super su

zsuzsu
10. feb 2013

Ahojky 🙂 Tak po tych krasnych tortach co ste sem dali dam aj ja tie moje 😀

alexandrakocikova
10. feb 2013

Môj víkend....ešte k tomu dve oslavy, z toho jedna u násdoma,uff...mám dosť, hlavne kvôli tým 12 tortičkám..bolo s tým strašnne moc roboty...polovica bola vanilkovo-čokoládová a druhá polovica bola čokoládová s čerstvými jahodami 🙂 ale velmi sa im to páčilo aj design aj chuť.alevobec saa mi to nedarilo poťahovať..asi bolo niečo vo vzduchu.asi unava.minimálne kilo fondánu išlo do koša...čo sa mi potrhalo.tak teraz mam na chvílku volno a možem sa venovať mojmu 11 mes. drobcovi naplno

mizulienka
10. feb 2013

dievcata, viete mi prosim poradit..potrebujem nejaky uplne jednoduchy postup na 3D macqeena, dakujem krasne.
ja sa z tych 3D viem stale vyvliect ale tentokrat to je kamoske, ta by som to mozno aj skusila 😕

sisix
10. feb 2013

@dm1 ahojky, ty si mi davala (doufam ze si to nepletu) receptik na cokohmotu. Jen to nemuzu nikde najit. JAky je pomer cokolady se sirupem? A jaky presne to byl sirup a bylo tam jste neco? A jeste prosim jake mnozstvi na prumer dorty 26? Dekuji ti moc 🙂

dm1
10. feb 2013

@sisix na jednu coko 200g z lidla davam 4 lyzice kukuricneho sirupu alebo glukozy uz si ju robim doma mam aspon pokoj a nemusim zhanat nikde sirup a je to neporovnatelne lacnejsie. Takzko povedat ze kolko na taku tortu ono sa dosst minie ved si zober len kolko mas na plochu jednu cokoladu tak si zober ze jedna coko je zhruba 2x jej velkost hmoty tak ja by som urobila urcite zo 4-5 to by malo stacit ja vzdy radsej viac akoby malo chybat 😝

sisix
10. feb 2013

@dm1 super, dekuji. Glukozu mam udelanou. Jeste mi prozrad, jakou coko v lidlu kupujes? Predpokladam, ze se da delat jak bila, mlecna i horka. Jak dlouho mi pak vydrzi v lednici?

dada2007
10. feb 2013

@dm1 mica a toto si normál spravím, tú čokohmotu a vyvalkám(na čom? práškový cukor?) a potiahnem tortičku? dakujem za odpovede 😉 aj a z toho dá niečo modelovať? kvietky? či?

mariann2
10. feb 2013

@jakelina aj mne napadlo to isté čo tvojmu synovi, v súvislosti s lebkou 😝