Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucia16911
11. feb 2013

Pomožte...chcem malej nechat na pamiatku postavičku s torty.čo s nou mám robit aby mi ostala a nič sa jej nestalo

dm1
11. feb 2013

@lucia16911 daj ju do nejakej krabicky ak chces aby ju bolo vidiet tak su take vselijake priehladne aby sa na nu neprasilo a vydrzi naveky :P

mariann2
11. feb 2013

@wera.g vyzerá to tak, že takých, čo skončia s tortičkami v septembri, bude viac, ja budem jednou z nich ☹ ľudia mi vravia, že to bude škoda a aby som sa vykašlala na pôvodnú robotu a šla do tortovania a mňa strášne štve, že nechápu, že to nepojde ☹

jakelina
11. feb 2013

Děkuji všem za inspirace, samé krásné. 😉

aduskatt
11. feb 2013

baby, aj vam sa stava, ze ked dostanete volnu ruku, tak zrazu neviete, co s tym?🙂)) mam zadanie ze srdce na valentina...........3 kg.a to je vsetko🙂 aha a ze bez napisov............. ja sa strasne tesim z toho a neviem od dobroty, co vymyslim😀

luciahromadkova
11. feb 2013

@aduskatt bezne, nepeciem az tak na objednavky, a skor na darovanie teda mam volnu ruku a zrazu neviem ze co... 😉

pralinka25
11. feb 2013

@dm1 ahoj. prosim ta ty si mi tu nedavno radila ohladom tej bielkovej peny na pivo. ja mam pivo robit na piatok. ale rano uz asi nebudem mat cas slahat vajicka nad parou. mozem to urobit aj vo stvrtok vecer? vydrzi to tam? neklesne to alebo nestecie alebo nepokazi sa to do piatku? v piatok ju budu aj jest.

lucia16911
11. feb 2013

@dm1 a neroztopí sa?lebo ked som naposledy nechávala tak splesnivela a musela som ju vyhodit

luciahromadkova
11. feb 2013

mhm, tak to skoncovanie s pecenim torticiek asi u viacerych na jesen? ja som rada, ze som to skusila /vzdy som to chcela skusit, aj ked moje tortovanie nie je az tak dokonale ako tu u viacerých dievceniec 😵 /,
manzel dal radu, ze este jedneho drobca a moze sa tortovat 😀, a ani povolenie od hygieny netreba 😀
asi nie mozne vsade, ved hypoteku treba platit 😠 a jasne ze aj ine dôvody...

borja
11. feb 2013

Ahojte baby, potrebovala by som orientačne poradiť koľko kg asi môže mať táto torta. náplň niečo tvarohovo-ovocné. Ďakujem za pomoc.

dm1
11. feb 2013

@lucia16911 roztopit sa neroztopi len ju nechaj najskor raidne vytvrdnut na vzduchu a potom zakry. ono je to predsa len potravina a ked je vlhko v byte tak jasne reaguje aj potahovka

dm1
11. feb 2013

@pralinka25 ja som len radila z coho sa to da ale este som to nerobila tak nemam odskusane ci to vydrzi a ako dlho 😝

aduskatt
11. feb 2013

@borja to sa z obrazka absolut neda urcit, kedze nevieme rozmery tej torty ☹

dm1
11. feb 2013

@aduskatt to poznam 😀

dm1
11. feb 2013

@borja tato torta moze mat aj 4 aj 7 kg ak su postavicky primerane velke to sa neda z obrazka 😝

aduskatt
11. feb 2013

@dm1 sak to a ze ja som teraz uuuuuplne v koncoch......som dlho aj farbu vyberala, ale aspon to som si uz sama so sebou ujasnila🙂)) urobim bielocervenu kombinaciu

dm1
11. feb 2013

@aduskatt ozaj CD dorazilo uz dnes prosim posli mi cislo uctu nech ti to vyplatim a este raz dakujem 😵

luciahromadkova
11. feb 2013

@lucula73, @pipka
u nas v skolke sme to zastresili vzdy takymto- su to pedagogicko-organizacne pokyny na skolský rok 2012/2013 /na stranke MS SR/ v casti skolske stravovanie, ale uz dlhsie je to tam kazdy sk. rok.... /teda najma co sa týka ovocia/
"Propagovať zdravú výživu formou poskytovania informácií o školskom stravovaní,
organizovaním ochutnávok jedál zdravej výživy v spolupráci s dodávateĐmi tovarov, zo
sponzorských príspevkov, darovaných poĐnohospodárskych produktov od rodiþov, za
úþasti regionálnej tlaþe, televízie a pod."
s muffinmi, tortami a kolacmi je to horsie, to sme radsej robili len na akciach s rodicmi /vianocna besiedka, rozlucka s predskolakmi a atd./ a upozornili sme rodicov, ze je to na zodpovednosti rodicov. Kto nechce, aby dieta jedlo, tak nech mu to vysvetli sam 😉. Inak ak bola torta /nejaka prilezitostna napr. na MDD/ tak sme radsej vzdy odlozili vzorku /pre istotu/.

dm1
11. feb 2013

@mariann2 neboj ono to mozno pojde obcas aj popri praci aj ja som hovorila rok dozadu ze koncim a este sem tam nieco upeciem 😉

aduskatt
11. feb 2013

@dm1 za malicko🙂 tak to si slovposta dnes teda splhla, posielam do IP ciselko

lokalistin
11. feb 2013

@vlada111 wow tak ta je nadherna 😲

dm1
11. feb 2013

@mariann2 beriem späť :-P. pozeram na hodiny ze sice da sa ale terza som dorobila a rano do prace vstavam 😝. juj ale ma zdrzalo ze som vsetko fotila a aj tak si myslim ze foto budu nepouzitelne a uz uplne do casaku sak fotit cokoladu to je na zabitie a este v noci 😝

mariann2
11. feb 2013

@dm1 heš, ideš spať 🙂

zuzana92101
11. feb 2013

@muffinka8 ano, ja som ich spravila za vecer, resp. noc 🙂, trvalo mi to asi 4 hodiny s prestavkami na kojenie 😀 😀 😀 . Tu su moje vytvory, mozno ti trosku pomozu 😉.

lokalistin
11. feb 2013

@mamina1978 ja ked robim hortenzie mam na drotiku slucku obalim gulockou a prepichnem kvietok (ten ale potriem trosku lepidlom)a napicham do toho vlnkoveho molitanu urobi sa tvar a prilepisa sa gulka na kvet 😉

lokalistin
12. feb 2013

@lucka.lucy tvoj prispevok je dost zarmucujuci.rozhodla si sa upiect tortu pre svoje dieta tyzden pred narodeninami,ani nie preto,ze by si to chcela,ale preto,ze sa ponukla svokra. takze tvoje usilie je v tom ukazat svokre a nie v tom urobit radost dietatu ☹
aspom tak to vyplyva z tvojho prispevku😲
Tato tema je o radach.Tak aby si nepovedala,ze ta kazdy len kritizuje.
Uz ti tu dali navod od A po Z
Ja ked som robila moju prvu som nemala nic nastudovane,ale vedela som piect. Vies piect? Ja som upiekla zakusok,ktory mi najviac chuti,ale na sposob torty a to som potom obalila do MMF recept mas. Obrazok som si obkreslila z netu na papier a z papiera na hmotu. Potom poskladala obrazok na tortu. Vedela som,ze musim potriet maslom s cukrom,ale v zapale zdobenia som zabudla a potiahla som nepotretu tortu. Kazdemu sa velmi pacila.A potom som kazdy tyzden piekla a skusala nieco nove,mam za sebou asi 70 torticiek,ale este ani dneska z nich nikto nespadne na zadok ☹ tak neviem ci sa ti to podari na prvy krat,ale drzim päste,pekny den

pristela
12. feb 2013

@lokalistin Andelička tu penu maš original z nejakeho cukrarskeho alebo sa dá niekde inde pozháňať - toď úúúžasná vecička 😵 a návod suprovýý 😵

eliska22
12. feb 2013

@mariann2 ja som si tiež myslela, že končím, už som to tu aj dva krát avizovala a vidíš pečiem aj popri robote, ale beriem už len 1 max 2 torty 😝 uvidíš sama, že ako to pôjde a či vôbec, je pravda, že niekedy mám toho plné zuby, ale potom sa vždy nechám ukecať a tak dokola 😝 😀

lucula73
12. feb 2013

ahojte
kočky prosím vás,z ktorej českej stránky posielajú aj na SK?to tu bolo minule spomínané a nemožem to nájsť 😒
ďakujem....

nika222
12. feb 2013

@lucula73 tusim to bolo dortisimo 🙂