Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bambula1307
26. feb 2013

@aduskatt vies co si myslim, ze ti nehovoria pravdu, urcite bol niekto kto sa staazoval, ale ako vidis..jak sa postavili k problemu..tak by som im pekne podakovala, a viac by som u nich neobjednala.. 😉 ..ved oni by si to mohli u dodvavatela vyreklamovat...

aduskatt
26. feb 2013

@bambula1307 jasne ze nehovorila, ved to nemohli vypredat v januari, ked mne to doslo minuly tyzden.... este ze som dnes ten kyblik otvorila, inak by som v piatok nemala cim potiahnut

dadka212
26. feb 2013

@aduskatt a odkial si objednávala?

aduskatt
26. feb 2013

@dadka212 natortu, Švabovce

dadka212
26. feb 2013

@aduskatt uf práve som dnes rozmýšlala, či odtial vezmem, alebo risknem sestru či stihne tortomaniu...tak stihla...no ja odkedy mali baby problém so smartflexom s tou plesňou, tak vždy s malou dušičkou vždy otvorím kýbel aj zospodu pozriem, keby bol zlý tak ma asi porazí, neviem čím by som potiahla 😝

dadka212
26. feb 2013

@aduskatt inak ked majú takýto prístup k reklamácii tak neviem neviem či odtial ešte objednám 😝

aduskatt
26. feb 2013

@dadka212 ja som dnes otvorila, lebo som potrebovala kusticek hmoty a cakaalo ma toto...........v piatok mam 6kg tortu, keby som na to dosla az v piatok rano, slak by ma trafil
a teta mi tvrdi, ze varku v januari vypredali...to tam akoze speci na mna do polky februara cakalo jedno vedro s vedomim, ze ja este o dva tyzdne objednam asi 😝

aduskatt
26. feb 2013

@dadka212 ja som mala jeden problem uz u nich a reklamacia uuuuplne v poriadku, bez problemov a teraz toto, som sklamana...takto mam cca 15 EUR v kybli..............

dada2007
26. feb 2013

@aduskatt a z kadial si to objednávala?

dada2007
26. feb 2013

@aduskatt sorry, už vidím

dadka212
26. feb 2013

@aduskatt nooo šak to...

aduskatt
26. feb 2013

@aduskatt ale aspon presne ukazka toho, ako sa ja chovat nebudem😨)) vsetko zle je na nieco dobre🙂

katkak23
26. feb 2013

@blcha inak pribinaka ti nevytláčalo plnku pod takou váhou,

nika1985
26. feb 2013

baby potrebujem poradit v akych rozmeroch a kolko vazia vase knihy. akurat tu bola jedna pani zajtra pride pozriet inspiracky tak ak nieco mate budem vam velmi vdacna pre chlapa na 40tku.

aduskatt
26. feb 2013

@dadka212 ale aspon presne ukazka toho, ako sa ja chovat nebudem)) vsetko zle je na nieco dobre

mizulienka
26. feb 2013

@aduskatt hmm skoda, lebo zatial som s nimi bola super spokojna...myslim s natortu.sk
ja od nich beriem hmotu uz dlho a zatial klopkam, nic...mam este jedno vedro od nich neotvorene, tak snad bude oki 😉

aduskatt
26. feb 2013

@mizulienka aj ja od nich bravam a nikdy nebol problem, preto som prekvapena. Keď som reklamovala u nich polamane podložky, nebol absolut problem, odpocitali mi sumu z dalsej objednavky a ako ospravedlnenie poslali modecor gel🙂)
lenze to bola reklamacia par centova, nie 20 EURova☹(

pralinka25
26. feb 2013

@mamina1978 prosim ta myslim ze ty si spominala ze robis pribinacikovy krem s mliekom. je chutovo rovnyky ako s tou slahackou? a v akom pomere davas mlieko prosim?

jakoubek25
26. feb 2013

Dobrý den,chtěla bych se poprvé pustit o potahování dortu a nevím jestli marcipánem nebo potahovací hmotou,co bue pro mne snažší a hlavně,aby to i dobře chutnalo .Potřebuji natrénovat dětem k narozeninám.Moc děkuji.Iva

mrka2
26. feb 2013

@sisix ja mam taketo ulozene

pristela
26. feb 2013

@mrka2 a kolko platite mesacne ? my sme mali tiez nedoplatok ale bol nižší než čo mesačne platime tak sme sa vytesovali bo tym padom sme teda mali jeden mesiac lacnejsi 😀 my ale platime mesacne veeeelaaaa 😝
@dm1 Danka asi celu gulu- pán povedal , že tak to budem mat jednoduchšie 😀 😀 😀 @jakelina písala že jej mala 2kg, to sa mi zda vela na tak male misky,ale zas ak mala nejaku tazku plnku s ovocim moze byt , aspon ma trosku ukludnila a snad ted ta moja bude mat 1kg 😕

anibas
26. feb 2013

@mamina1978 náhodou mi to prišlo pod oči :

6.3.2012 - Používanie farieb
UPOZORNENIE

Upozornenie na NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 1333/2008 zo 16. decembra 2008 o prídavných látkach v potravinách („Nariadenie“)

Zoznam potravinárskych farbív uvedených v článku 24 Nariadenia, v prípade ktorých musí označenie potraviny zahŕňať doplnkové informácie.

Potraviny obsahujúce jedno alebo viaceré z týchto potravinárskych farbív:
Pomarančovo žltá (E 110) (*)
Chinolínová žltá (E 104) (*)
Azorubín (E 122) (*)
Allura červená (E 129) (*)
Tartrazin (E 102) (*)
Košenilová červená 4R (E 124) (*)

Informácie:
„názov alebo E číslo farbiva (farbív)“: môže mať nepriaznivé účinky na činnosť a pozornosť detí.
(*) S výnimkou potravín, v ktorých sa farbivo(-á) používa(-jú) na účely označenia zdravotnej nezávadnosti alebo iných označení mäsových výrobkov alebo na účely pečiatkovania alebo na zdobenie vaječných škrupín.

anibas
26. feb 2013

@mrka2 ty si musela bábatenko veľmi zohrievať 😀 😀

katiatko
26. feb 2013

@sisix ja som robila takuto sovu....

nika1985
26. feb 2013

babulky neviete mi poradit s tou knihou prosim zajtra pride ta pani a ja nemam ani sajnu v akych kilach sa to pohybuje fotky som nejake nasla ale vsetko je take tradicne ruze a lem.

katiatko
26. feb 2013

este mam takuto sovickovu....

timotejkabrejkova
26. feb 2013

@bambula1307 My jeme len živočíšne maslo žiadne rastlinné ako veto,rama .... nám jedna známa lekárka povedala aby sme rastlinne nejedli lebo obaľujú orgány a následkom toho ten orgán prestane pracovať.

jakelina
26. feb 2013

@pristela a kolik máš tu misku, jestli jsem se špatně nepodívala, já 20 cm.

mariann2
26. feb 2013

@mrka2 juj, čosi, ja som preplatok vobec nečakala, som rada, že to bolo "len" 90€ 😝

dada2007
26. feb 2013

@pristela zlato.....ja som piekla v jednej miske 12cm priemer z jedného vajíčka.....maslová plnka....potiahnutá a vážila 540gramov.....ale keby ju naplním 2x tak má isto viac......baby písali, že má väčšinou od 550 do 750gramov........