Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
31. mar 2013

pomoooooooooooc sa tu vykecavam... mramorak v rure a narastol mi na 2nasobnu vysku formy... co s tym? 23jka forma a 4 vajicka som dala.... myslite,ze to dako orezem??? ci piect dalsi?

aduskatt
31. mar 2013

@mysiatkoo orez a aspon budes mat do masloveho kremu🙂

mariann2
31. mar 2013

@dadka212 tak to máš dobre s deťmi zariadené, tí moji dvaja mladší by len behali po vonku, po lese, bicykle, korčule, lyže, plávanie... vždy vonku / okrem najstaršieho, ten zas len počítač a knihy/, ale už sa mi to kráti, v sobotu bola po tortu moja šéfka, pýtala som sa kedy ma chce volať,naspäť do roboty, takže od 1.7. oficiálne nastupujem a s tortami je koniec ☹

alexandrakocikova
31. mar 2013
mysiatkoo
31. mar 2013

@aduskatt ale tolko? :D :D spolieham sa jedine na to, ze ked sa to nema o co prixytit, tak este splasne kusok po dopeceni... je tam len pol hod - alebo budem mat este nocnu s cistenim rury 😠

zsuzsu
31. mar 2013

Ahoj. Tak som chcela pridat aj moje ale po tych tortach co dala @dadka12 asi nedam 😀 😀 😀

aduskatt
31. mar 2013

@mysiatkoo tak si rychlo daj naspod kus alobalu, ked ti bude pretekat, tak padne na alobal a ten len vyhodis, nemusis cistit ruru🙂

sisix
31. mar 2013

@mysiatkoo to ja mela vcera. Protekl me beranek formou. A byla to nova forma, takova z dvoch pulek co se sepne a vyteklo mi to skoro vse. Tak sem si makla. Nastvana a desne me to mrzelo. ☹

dadka212
31. mar 2013

@mariann2 ja mojich pustím aj samých šak sú len tu vidím ich....no ja do práce ani neviem či si nejakú nájdem 😝 teraz som doma s danielou lebo do školky ju nezobrali a dostávam od štátu smiešnych 45eur prídavky 😝

reruna
31. mar 2013

@dadka212 jé, tolik nádherných dortíků, úžasné!

dadka212
31. mar 2013

@zsuzsu daj 😉 všetky torty sú krásne za každou je kopa práce 😉

alexandrakocikova
31. mar 2013

htt

jakelina
31. mar 2013

@dadka212 ty jsi neuvěřitelná, krásné všechny 😉

sticker
31. mar 2013

@dadka212 Žena a Ty to kedy stíhaš!!!! 😕 😕 😕 😕 Úžasné torty, ako vždy 🙂

eliska22
31. mar 2013

@jakelina robila som dnes tú tvoju roládu a teda musím povedať, že super sa mi stáčala 🙂 roládu som robila vôbec prvý krát v živote, lebo ma to vždy odrádzalo to točenie a tak a teraz úplna parádička 😵 😵 plnila som gaštanovým pyré zmiešaným s kyslou smotanou a pre hustotu trochu olé puding a mňamka 🙂

alex87
31. mar 2013

@pristela ďakujem pekne 🙂

alex87
31. mar 2013

po dlhšom čase pár mojich pokusov ta s rybkou pre svorka k narodeninám a maffinky len tak pre nás 🙂

hugoleon
31. mar 2013

Dievcence, par mesiacov vas sledujem, obdivujem, hiiiikam, waaaaawkam a lajkujem 😉 , nasavam teoriu, vase rady a napady... a pred dvoma tyzdnami (na synackove 1.nar) som spravila svoju 1.potahovanu s macikom. Robila som ju asi tyyyzden 🙂 (ledva som stihla aspon take foto).

rachel36a
31. mar 2013

moje veľkonočné víkendovky... obe mramorový korpus, pribináčik a rýbezľové želé... prvá 4 kg, druhá 2,80 kg...

jakelina
31. mar 2013

@eliska22 to jsem ráda, že se povedla a máš další recept do sbírky 😉

hugoleon
31. mar 2013

A zo svysnych fondanov som spravila dnes starsiemu synackovi k zajtrajsim velkonocnym meninam prekvapenie 🙂
Takze vsetkym vam velka vdaka!

vlada111
31. mar 2013

@lamps to je tak krásne dielko, paráda.

vlada111
31. mar 2013

@pipka šikovne si to zvládla, zemeguľa je super.

vlada111
31. mar 2013

@mia114 tak toto je trefa, krásny výtvor

vlada111
31. mar 2013

@pristela supeeer domisko

heni79
31. mar 2013

Zdravím dievčatá. Idem si k vám po radu. Robila som tortu pre dcéru a na ňu som modelovala Minie. Spravila som ju v piatok večer, vyzerala vcelku fajn (nič extra, ale normálna postavička Minie). Dala som ju do chladničky. A tá potvora mi do rána pol chladničky vyžrala a pribrala 20kg! 😀 Ale vážne, celá hmota sadla, neviem to inak nazvať a postavička sa akoby "rozkysla". Napr. pôvodne mala i krk, na druhý deň po ňom nebolo ani slychu (bol tam, ibaže úplne stlačený a v podstate neviditeľný), zmenili=zdeformovali sa i črty tváre. Ja som ju síce na tú tortu aj dala, no napokon som ju aj vzala preč a narýchlo na kus hmoty namaľovala Mikiho a toho som potom preniesla na tortu.
Neviem ale, kde som urobila chybu. Prečo tá hmota tak sadla. Viete mi poradiť? Ako to robíte, že máte postavičky štíhle aj na druhý deň? A držia tvar. 😕 Modelovala som z dvoch rôznych poťahoviek. Hlava, krk, nohy a ruky boli zo smarflexu, telo z PDT. Budem vďačná za kýkoľvek tip. Vopred ďakujem.
Pridávam aj fotku tučnej Minie. Rozmazané ústa si nevšímajte, to už bol iba technický nepodarok pri fotení, postavička napokon šla aj tak dolu. 😅
Hoci, mojej malje kritičke sa i tak páčila. 🙂

vlada111
31. mar 2013

@aduskatt Adi aj ja sa na ne chystám večnosť. Ale som si vymyslela, že urobím jeden veľký ako tortu, aby som sa nemusela pickať s malými 😝

aduskatt
31. mar 2013

@vlada111 mne to trvalo 16 rokov 😀 😀 😀

aduskatt
31. mar 2013

@heni79 PDT a chladnicka☹(( PDT nie je na modelovanie, to nestvrdne a este ked naberie vlhkost z chladnicky, tak je to dokonane

vlada111
31. mar 2013

@aduskatt pozvi mňa a zaručene nebudú. A žĺtkový rez milujem 😉