Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
1. máj 2013

@pipka ja som odmietla tortušu pre dievčatko k jednému roku ☹ ☹ ☹ a chceli na ňu kravičku vraj tá malá je zbláznená do kravičiek.

bambula1307
1. máj 2013

@wera.g pocuvaj sikovnica, som ti poslala ziadost na FB..tak bud kamoska 😀 ..tak som kukla sak my sme susedky..zo susednej dediny 😀 😀 😉

bambula1307
1. máj 2013

@lamps Andrejka aj moja mala miluje kravicky...mame ich na flaskach na mlieko 😀 ..tieto

http://www.abdomacnost.sk/katalog/flase-na-mlie...
vzdy krici " kavic aaa" 😉 😀

lamps
1. máj 2013

@bambula1307 sranda ako si deti vyberú, čo sa im páči, mne je to ľúto, že som im ju nemohla urobiť, ale to by bolo o hubu, treba aj deti učiť na krúžky ich vodiť a to sa nedá stíhať alebo ak tak vo veľkom zhone 😝

bambula1307
1. máj 2013

@lamps Andrejka jasne netrap sa koli tomu, iste nasli niekoho kto im spravi torticku..ved ja robim to iste..odmietam. Treba hlavne na svoje deticky pozerat, co je pre nich najlepsie.... 😉 🙂

lamps
1. máj 2013

@bambula1307 ja sa netrápim len by som rada takú tortičku urobila 😵

bambula1307
1. máj 2013

@lamps ved ano od teba by bola nadhernaaaa 😉 😉 urcite a kravicka..to by som rada videla v tvojom prevedeni. 😉 Ale ozaj mas svoje moznosti a kapacitu..na hubu padat nemozes...aj tak mas toho dost..urcite.

gumidekmomo
1. máj 2013

@vlasta80 dakujem tak skusim teda 🙂

gumidekmomo
1. máj 2013

@pipka teda s tym sackom by ma to vobec nenapadlo 😉 velmi pekne dakujem som rada ze ste mi pomohli 🙂 😀

lawli
1. máj 2013

@zuzka7512 tiež som sa bála ,ale skúsila som a nedám ne ráfik dopustiť...jednoducho si na plech dám papier na pečenie o cca 2cm väčší na každú stranu ako ráfik (u srdc ,kruhu a in.ale neorezávam) ,a potom len klasika nalejem cesto...ráfik ma viac výhod ako forma ,aspoň u mňa ...je vysoký ,pekne krajom orežem a rafik iba nadvihnem....kdežto s formou s dnom sa pracuje horšie...priznám sa ti (len tak medzi nami) začala som s jedným a mám ich teraz doma 13 😀 😀 😀

lawli
1. máj 2013

@anibas ďakujem 😵

mariann2
1. máj 2013

kočkýýýý, zadanie, že torta EURÓPA, ale obdĺžnik s touto tematikou, nemáte nejaké nápady?

zuzka7512
1. máj 2013

@lawli ďakujem...a ten papier tam len položím,alebo ho mám aj ohnúť dohora???

lawli
1. máj 2013

@zuzka7512 len ho položím 😉

florentina
1. máj 2013

Holčičky, prosím, nevíte někdo číslo lukoprenu použitelného na "domácí výrobu formiček"? Měla jsem uložené ve strarém PC a teď mám nový a jsem nahraná... děkuji moc.

zuzka7512
1. máj 2013

@lawli a mám ráfik aj vymastiť???

florentina
1. máj 2013

@mariann2 hm, tak jedině mě napadá mapa Evropy...záleží jak velké, ale myslím, že by bylo vtipné udělat jen obrysy států - jako slepou mapu - a do některých států by se hodilo udělat malé předměty symbolizující danou zem...jako do Holandska tulipán a do Švýcarska čokoládu nebo hodinky a do Maďarska papriku aj...

wera.g
1. máj 2013

@bambula1307 uz ame kamosky 😀 a z ktorejze dediny si susedka moja? 😀

lawli
1. máj 2013

@zuzka7512 ja nemasím...po upečení si pekne umelým nožíkom oddelím od kraja ,proste prejdem dokola...potom iba ráfik dvihnem 🙂

florentina
1. máj 2013

Tak už jsem našla na Dortomanii, děkuji 😵 N1522 kdyby zajímalo někoho dalšího 😀

pipka
1. máj 2013

@lamps to je skodaaaaa, lebo kravicka v tvojom podani by bola rozkosnaaaaaaaaa 😅 🙂 🙂

maca77
1. máj 2013

po dlhej dobe konečne aj foto dnes 😅

mysiatkoo
1. máj 2013

@dm1 tak uz vieeeem akoooo.... az tu stranku najdes, tak sa hlasim na zoznam zaujemcov 😀 😀 aj ked.... teraz ma prave v maji cakaju 3 take, kde si to viem zivo predstavit,tak neviem neviem ci budem mat tolko trpezlivosti 😎 ....
@lamps a tuzobne cakam na tu tvoju gerberovu, lebo presne to je moje buducovikendove zadanie ... oranzove gerbery a tiez by sa mi tam taka krajka pacila :P (snad to dovtedy sem pridas a dovolis sa inspirovat 😉
@rapunzel1 ak neodolas skor ako ja, tak hod prosim info ako sa s tym pracuje 😉

nellynka
1. máj 2013

@florentina a to z toho si chces urobit formicky? teraz som si to trosku studovala, no neviem ako by sa s tym robilo.

poznas niekho kto pouziva take formicky?

jorsulova
1. máj 2013

ahojte idem sa pochvalit na inspiraciu mojim amaterskym marcipanovym spidermanom 🙂

lamps
1. máj 2013

@mysiatkoo 😅 😅 😅 ja tú gerberovú robím na 11-teho mája. Neviem, či bude poschodová alebo nie, to by som sa mala dozvedieť tento týždeň, ale určite bude ladená len v bielo-oranžovej farbe a viem si predstaviť na nej tú krajku 😀 😀 😀 😀 s mm mi dokonca povedal, aby som ju objednala 😵 😵 😵 😵 len ešte váham, že ktorú 😕

jakelina
1. máj 2013

@florentina zlato ty jsi dělala popelník, pamatuji se ten dort a mám na Tebe dotaz, jak jsi udělala ten popel uvnitř???Děkuji. 😉

luciahromadkova
1. máj 2013

@zuzka7512 ja som zacinala v rafiku na spodku s alobalom, na stranach dlhsie a zahnem smerom von a nic nevytieklo, teraz uz peciem aj len na papieri 😉

mysiatkoo
1. máj 2013

@lamps aaaaaa tak ja to mam na 12teho, to uz sa moc inspirovat nestihnem 😖 ale predstavu nejaku mam, tak to dokopem podla seba a potom uz len budem fnukat do vankusa, ze mali par dni pockat 😝 😎