Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adrika202
7. okt 2013

sladožienky,prosím prosím,overený bezlepkový korpus nemame ? 🙂 🙂

79zuzana
7. okt 2013

@adrika202 ja robievam casto bezlepkove torty. Robim svoj normalny korpus,ale miesto normalnej muky pouzivam bezlepkovu a pridavam viac tekutiny do cesta, kedze ta muka je taka tuhsia. Korpus z tej muky je velmi krehky 😉

adrika202
7. okt 2013

@79zuzana dakujem a miesto prasku do pečiva ? či ten sa može ? 🙂

mimcak
7. okt 2013

@vlada111 obidve tortulienky dokonalé 😵 😵 😵

mimcak
7. okt 2013

@mamina1978 viem,že to majú tu,ale neviem čo to stojí niekde inde ak je to toto čo myslíš http://www.natortu.sk/formy-a-pekarnicky/mala-p...

79zuzana
7. okt 2013

@adrika202 dr. Oetker ma aj bezlepkovy prasok do peciva. Obycajny sa nemoze. Ja vacsinou kupujem muku ktora je uz s obsahom prasku do peciva, ale neviem ci taku mate na Sk.

mamina1978
7. okt 2013

@mimcak Jeeeeeeeej jasneeee .......
to je to co som hladala ....... dakujeeeeeeeeeeeeeem......
si pokladiiiiiik cmuk 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
7. okt 2013

@mysiatkoo to si budes musiet ale dlho pockat, pri mojom sviatocnom peceni 😀 😀 😀 ....... no super napad na tortu pre muza 😵 😵 😵 😵

mysiatkoo
7. okt 2013

@mamina1978 no snazila som sa nieco decentne... hlavne ze zadavatelia boli spokojni 😵
@adrika202 ak nezozenies od dr.Oet. (to by mala byt novinka), tak v DM zozenies isto 😉

adrika202
7. okt 2013

@79zuzana
@mysiatkoo ďakujem vam velmi pekne 🙂

woman04
7. okt 2013

@vlada111 woooow..krásna tortička..určite splnila očakávanie "pani vedúcej" 🙂

provea
7. okt 2013

ahojte žienky,zase potrebujem radu ,ako spraviť tortu tanku,potrebujem pomôcť,synačik ide mať narodeniny a neviem si dať rady.. ☹ ☹ ďakujem vám

vlada111
7. okt 2013

@luciahromadkova tak to som rada, že to spoznal. Sa mi muž rehotal keď som ho robila. Najprv som ho nakreslila na papier, vystrihla, bez šablóny by som bola mimo :D

vladiella
7. okt 2013

@adrika202 ahojky, vobec to nie je take lahke len nahradit muku... na specialnu muku je i specialny postup a mnozstvo, preto si radsej najdi recept s postupom a dopredu si ho odskusaj prisposob mnozstvo surovin na velkost korpusu... korpus vobec nemusi byt krehky... a cesto tiez nemusi byt tuhe, ak je vybrata spravna bezlepkova muka, mne zlou mukou skoro odisiel mixer nevladal to utiahnut, a to som si len dovolila zmenit inu znacku muky pri zabehnutom postupe- ine zlozenie, preto ina gramaz do cesta... zlozenie muk je rozne od sojovych, kukuricnych az po ryzove.... takze odporucam najst si recept na danu muku... vela stastia

rapunzel1
7. okt 2013

@adrika202 noo, čo sa týka celiakie, je to dosť zákerné, takže treba dávať pozor aj pri plnke, korpus pokiaľ nemáš múku môžeš urobiť takto: 3 vajcia, 4 pol. lyžice kryštálového cukru, 2 vanilkové pudingy od Dr. ale originál, 1/2 lyžičky kypriaceho prášku, tie od nich 1 pol. lyžica vody a jedna oleja. je jemný nadýchaný a nepotrebuješ k nemu špeciálnu múku, napr: 280 g Schär mix C, 250 alebo trochu aj menej cukru, 3 vajcia, 250 ml smotany šľahačkovej, 1 prášok do pečiva štipka soli, smotana sa dáva po ušľahaní žĺtok pri múke namiesto vody, daj si pozor aj na plnku pri šľahačke nesmieš použiť iný stužovač ako Dr., pozor na čokoládu, ak niekde zbadáš na obale: modifikovaný škrob, glutén, alebo priamo lepok, tak to tam nesmieš použiť, lebo ti oslávenec veľmi nepoďakuje, nakoľko s týmto bojujem už pár rokov, tak s tým mám skúsenosti, keď som sama niečo prehliadla, tak veľa šťastia a nech sa ti darí

rapunzel1
7. okt 2013

baby našla som super stránku na pomôcky, možno niekoho bude zaujímať, posielajú aj na Sk v pohode a v cene je už zahrnuté aj poštovné, som z tade dnes objednávala, tak sa teším , volá sa Dortování na Fb stačí hodiť do vyhľadávača

luciahromadkova
7. okt 2013

@vlada111 ihned, este sme museli kreslit na papier auta z tvojej torty a takto vidi domiesavac on, podotýkam, ze má 34 mesiacov a kreslil bez pomoci uplne sam....povedal kabina, kolesa a miesac na beton... 😀
ospravedlnujem sa, ze mimo tému....

vladiella
7. okt 2013

@rapunzel1 ten puding sa mi nezda... ja si dovolim davat len puding bezlepkovy z dm... maju len coko alebo vanilka.
@adrika202

vlada111
7. okt 2013

@luciahromadkova to je úžasné 🙂 Som rada, že torta bola inšpiratívna 😉

vlada111
7. okt 2013

@luciahromadkova vidím, že aj ty si píšeš ku kresbám dátum a o čo ide. Aj ja si takto zakladám 😉

luciahromadkova
7. okt 2013

@vlada111 som profesionalne defomovana...., ucitelka MS ako pipka... 😀

rapunzel1
7. okt 2013

@vladiella ja ho používam normálnr a nie je mi z neho zle a to som citlivá aj na stopy lepku, a je ešte bezlepkový aj z lidla, ale nemajú ho všade, volá sa Belbace, v To ho nemajú, ale v Pe, som ho kupovala bežne a na ňom je v predu nápis gluten free

mariuskaa
8. okt 2013
ajka82
8. okt 2013

jedna mala 2kg rychlovecka 😅

blcha
8. okt 2013

@ajka82 mala ale krasna 😉

blcha
8. okt 2013

@vlada111 nadherna torta uplne dokonala akoze tie tvoje torty su super vzdy na ne pozeram asi pol hodinu a su fakt uplne super podla mna si fakt talent tvoje torticky sa mi tu asi najviac pacia 😉 😉 😉 vzdy uzasne 😉

blcha
8. okt 2013

@zuzana030 neviem ci uz neodpisujem neskoro ale tortu som plnila takto spodok bol cokoladovy korpus a rafaelo plnka lesne ovocie stred bol mramorovy korpus a pribinacik plus jahody a vrch vanilkovy korpus parizska slahacka a banany 😉

nika266
8. okt 2013

@rapunzel1 čau ,prosím ťa dala som na Fb Dortování a ja tam mam same torty,žiadne pomôcky

zuzana030
8. okt 2013

@blcha nieee.....ešte som nerobila, takže tápam, čo do nich, som oslavy presunula...hehe 😀 😀 😀
ja robievam trasenú mandarinkovú plnku a parížsku, už by som aj inú vyskúšala

blcha
8. okt 2013

@zuzana030 ja zasa stale robim dookola pribinacika, rafelo a parizsku slahacku alebo karamelovu slahacku alebo mascarpone a tiez uz by som chcela aj nieco ine vyskusat ale na sobotu mam objednavku a zasa na rafaelo 😀 😀 😀 ale musim zaradit aj ine plnky lebo sak najskor ich musim doma otestovat ci su chutne ale ani neviem ze ake mam vyskusat
baby poradte ake este robite plnky tak castejsie neake dobre overene by som chcela 😉