Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

marketa137
24. júl 2011

@broucek2 díky za rady obarvim jen část marcipánu raději 😀 , kdyby se to nepovedlo tak tam dam ten bezbarvý. To ěm už napadlo aby se to nerozteklo že to tam dam těsně než to dam pak na stůl 🙂

broucek2
24. júl 2011

@jakelina tak to je super, ale je fakt, že ten tvůj byl dokonalý, hned bych si ho u tebe taky objednala, ale mě už by asi nebyl k ničemu. Taky používám celkem tence vyválenou potahovku (kromě toho svatebního pro bratra), ale pod ní je nutné mít dokonalý podklad a hlavně si s potahem pohrát, aby neměl záhyby a netrhal se. Mívám tak 1 max 2 mm tlustou.

monika_123
24. júl 2011

dobre to nevidno, kto bude chciet vidiet dajte mail. na fb to este nechcem davat ak to neobjednam nakoniec
vysoke su tie krajy cca 4cm a dlzky od 15 do 23cm

broucek2
24. júl 2011

@monika_123 budu se muset domluvit se známou, aby mi u tebe něco objednala a až pojede do Čech, tak dovezla. Jak se pracuje s těmi kleštičkami, co máš v nabídce. Vypadají, že mají plastové hroty, taže by na ně hmota nemusela tolik lepit.

broucek2
24. júl 2011
monika_123
24. júl 2011

@broucek2 ano tie kliestiky su umele neviem ci niektora odtialto skusala tie kliestiky,mozno @lusil2005 na tej ruzovej torticke,mozno sa vyjadri 😉

lusil2005
24. júl 2011

@monika_123 anooo anoooo ja som skusala! nie na tej ruzovej, tam som robila kovovymi ale na jednej ktoru som nestihla odfotit. a islo to super. 😉

lusil2005
24. júl 2011

@broucek2 inac dnes som na teba mocno myslela, skusala som ten tvoj receptik na korpus. krasne narastol, prave idem potahovat 😀

broucek2
24. júl 2011

@lusil2005 tak to jsem ráda, je rychlý a já dělám výhradně tento, snad bude i chutnat

jakelina
24. júl 2011

@dm1
@broucek2 děkuju, no tak já to risknu a zkusím objednat.

@broucek2 a čím to tam zatlačuješ do té formy???

broucek2
24. júl 2011

@monika_123 mám totiž kovové a na ty se mi mléčný marcipán trochu lepí a pak se to trhá. Není to nijak hrozné, ale je to škoda.

broucek2
24. júl 2011

@jakelina nožíkem z bílých kostic a jde to celkem dobře

jakelina
24. júl 2011

@broucek2 já ty kleštičky občas přejedu tukem, pak se to tak nelepí a netrhá.

jakelina
24. júl 2011

@broucek2 tak ten mám, jdu objednat. To zase bude peněz, nemám už drátky a chci ještě jednu abecedu.

broucek2
24. júl 2011

@jakelina tuk mi moc nepomáhá, to spíše umytí ve vodě a osušení o útěrku. To mi povídej. Chci se podívat do kamenného obchodu www.dortisimo.cz a trochu se bojím, protože to zas bude vít v peněžence. To jsem měla vítr nedávno, protože jsem na bráchův dort objednávala formy a další "nutné" drobnosti.

dadka212
24. júl 2011

@jakelina 😀 pôvodne to mala byť jedna obyčajná torta tvarohová, len syn chcel čokoládovú a aby bola korytnačková, tak som rýchlo urobila nutelový krém 🙂 ale korytnačka je čapatá, lebo bola velmi narýchlo, nevadí jemu sa páčila 🙂
ja som vedela, že sa bude torta páčiť, bola perfektná 😉 tiež si teraz všímam všetky detaily na tortách čo by som si inak nikdy nevšimla 😀

@lusil2005 určite vyskúšam vyzerá to fantasticky hlavne rýchlo 🙂

dadka212
24. júl 2011

@reruna krásna je 🙂 určite si nikto nič nevšimne 😉
@desmodka velmi pekná 🙂

yamahafazer
24. júl 2011

@jakelina ja to mam doma a napriklad na tychto dvoch tortach som to pouzila,ale je to hrozna prplacka a ja to z ihlou vyberam a nesmie to byt ani moc uschnute lebo sa to lame ani moc mekke no proste to treba cvik

daria77
24. júl 2011

@reruna veď je krááásna a mamine sa bude určite páčiť 😉

yamahafazer
24. júl 2011

@jakelina a najlepsie sa mi robi s WI ani so SFF mi to tak dobre neislo a ja to tam natlacim a potom tiez zrezem nozikom a plastovou stierkou uhladzam,ale kolkokrat sa mi pokazia a zas na novo no je stym prplacka

jakelina
24. júl 2011

@yamahafazer no to je nádhera, já to zkusím, no snad se mi to povede. Mám to až na říjen, na svatební dortu a jednu pro tchýni k 70 narozeninám. Ona nejí marcipán ani žádné ty potahovací hmoty, tak jí nechci dělat žádné velké kytičky, když to stejně vyhodí. 😒
A z jaké hmoty to děláš ty???

jakelina
24. júl 2011

@yamahafazer stihla jsi mi odpovědět než jsem se zeptala. 😀 😉 Děkuju

daria77
24. júl 2011

Ďakujem vám baby za všetky "like"...,ďakujem moc 😉
@lusil2005 chcem sa Ťa spýtať na tú plnku ,kde sa dáva mascarpone,viem,že si ju raz už písala,len už to nemôžem nájsť,normálne si mi narobila chute 😀 ,chcela by som ju skúsiť,ďakujem moc 🙂

yamahafazer
24. júl 2011

@jakelina uz som pisala,ze z WI sa mi najlepsie robi a iba SFF som skusala,ale stym mi to tak dobre neislo ono to chce cvik a najst si niake spravne pomocky a proste to uz tak odhadnut kedy je to najlepsie vybrat

marketa137
24. júl 2011

Ještě dotaz jestli ty hvězdičky mam udělat dřív než ten dort. třeba den před a kde uchovat? bojim se aby když to vyválim a hned dam na korpus aby to nebylo moc měkké 😒

jakelina
24. júl 2011

@marketa137 můžeš dát přímo na korpus, čím míň s nima budeš hýbat, tím hezčí budou mít tvar. Vykrojit a hned šup na dort. 😉
Ale pokud chceš, tak nechej při pokojové teplotě sušit a pak dej na dort.

broucek2
24. júl 2011

@marketa137 je to lepší nechat cca 24h oschnout v pokojové teplotě na vzduchu.

marketa137
24. júl 2011

@jakelina a suší s ejak dlouho? zase aby nebyly moc tvrdý vi´d 😒 a vyvalovat mezi folií viď 😉 . To si azse Viki něco vymyslel 😒 ale obarvit s emě ho povedlo celkem bez problémů jen teda z těch prstů ta barva moc nejde 😀 😀

marketa137
24. júl 2011

@broucek2 takže ve středu vyválet 😉 , ještě pro amatéra 😀 na jakou sílu se to vyvaluje? asi ne úplně na tenko vi´d 😉

broucek2
24. júl 2011

@yamahafazer se SFF se to třeba mně dělá dobře, ale chce to zkusit si trochu jinou techniku a vymyslet si svou. Vytahuji to hned a nic se nedělo, naštestí. Je ale pravda, že je to piplačka a bolely mě z toho ruce
Použila jsem to takto