Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mariann2
2. jan 2012

@alenv jasné, veď je to jednoduché, detské piškóty polejem šťavou, na to dám kyslú smotanu zmiešanú s práškovým cukrom, podľa chuti, na to poukladám ovocie /najradšej máme mandarínkový kompót/, znovu navrstvím pišóty, polejem šťavou, dám smotanu....podľa toho akú chceš vysokú. dookola obložím dlhými piškótami a previažem stuhou, ale tie dávam dookola iba keď ju chcem mať extra krásnu, inak netreba 🙂

alenv
2. jan 2012

@mariann2 a jak jsi tam dala potah? V sobotu mám oslavu narozenin a přijde i synovec tak taková lehká dorta by pro něj byla super

alenv
2. jan 2012

@zlatat
@vecernicci holky to je mimo téma.. ale je to tak jak říkáte.. určitě to tak bylo správně, říká se, že tělo to špatné odmítne.. a lepší zdravé dětátko než nemocné v bříšku.. mé dvě kamarádky přišli takhle o miminko a obě ted mají cpartíky

alenv
2. jan 2012

chtěla jsem se zaptat.. papíry pod dorty ty folie kupujete někde v obchodě? Nebo jen na netu?

dm1
2. jan 2012

@alenv u nas maju tie folie co netreba obalovat a objednavala lusilka aj v papiernictve ale za 2x taku cenu 😠

mariann2
2. jan 2012

@alenv @pristela pod poťahovku som na piškóty dala maslo s cukrom

jakelina
2. jan 2012

@alenv já jsem ty folie všude sháněla a nakonec mi poslala pristela ze Slovenska. Podělila se se mnou zlato moje. Jinak jsem kupovala zlatou pod svatební dort a stály 2 metry 56 korun.

alenv
2. jan 2012

@mariann2 aha 😀 super díky

alenv
2. jan 2012

@dm1
@jakelina no já to ted udělala tak, že jsem si koupila vánoční papíry takové ty lesklé folie, a byl to vlastně balící papír.. a to jsem tam dala.. 😅

vecernicci
2. jan 2012

@alenv já jsem sehnala v tescu takovou blejskavou, ale jsou docela drahý, přes net by to asi vyšlo lacinějc

weirdo
2. jan 2012

Ahojte baby,
vsetko dobre v novom roku, nech Vam to pecie 😉

Prosim Vas, pouzivam Smartflex Velvet /robim len torty po rodine 🙂/, skusal uz niekto dat pod nu dzem alebo Nutelu? Drzi to?

Diky

alenv
2. jan 2012

@vecernicci já je taky právě sehnala levně myslím v DM.. ale je to vlastně čistě folie jako balící papír

reruna
2. jan 2012

@weirdo nutela nebo nutela s máslem drží v pohodě

vera_vila
2. jan 2012

@alenv Koupila jsem ji normálně v papírnictví... U balících papírů...

zlatat
2. jan 2012

jéj dievčatá - no mala som to tu napísať skôr, že nemám objednávky ... práve som jednu dostala 😅 😅
Poradíte mi prosím, akú veľkú ju mám spraviť, ak má byť pre 20 ľudí?

pristela
2. jan 2012

inak holky ja na tie fólie od lusil davam aj celofan-ten priesvitny, bo sa mi stalo, ze ako som utierala stale okolo torty tak mi normal otlacilo zospodu ten karton, tak isto ak som malinko zaskrabla nozikom uz bola farba prec 😠 ked dam na to celofan , mozem "hladkat" podlozku kolko chcem 😀

akme
2. jan 2012

čaute babule
@pristela a máš pre mňa nejaký jednoduchý komentár ako na mc queena prosím prosím
@zlatat ja verím žeby si ten kvet zvládla si šikulka

pristela
2. jan 2012

@akme hm , ani nie , ja som sa nim malinko natrapila, kedze musel byt maly 😠 ale niekto tu 2-3stranky dozadu pisal , ze to je jednoduche 😅 pamatam len nejaky zatlaceny prst v predu 😀 😀 😀 😀 tušin @vecernicci 😉

akme
2. jan 2012

@pristela no to si mi moc pomohla 😀 😀 😀 😀 a kde mam zatlačiť ten prst???

pristela
2. jan 2012

@akme 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 v predu 😀 😀 😀 😀 😀

mne holky dali aj tento odkazik ak ti pomoze : http://picasaweb.google.com/paulinha.biscuit/Ca...

zuz11
2. jan 2012

moja dnesna.....

jakelina
3. jan 2012

@zlatat pro dvacet lidí, určitě kolem 4 kil

mizulienka
3. jan 2012

@jakelina ja pre 10 ludi robim 5 kg tortu 😕

jakelina
3. jan 2012

@mizulienka jo, já počítám deset deka na osobu. Záleží kolik chtějí oni a jak jsou po vánocích přeslazení 😀 😀 Ale už tu holky psaly i 150 nebo 200 gramů. Já bych si teda teď dort nedala vůbec, mně by stačilo 5 deka 😀

jakelina
3. jan 2012

@mizulienka tak to jsou dobří, když sní každý půl kila dortu 😀 😀

akme
3. jan 2012

@pristela no vidíš že si pre mňa niečo našla kujeeem

zlatat
3. jan 2012

@jakelina dík, takže je zmena plánu - nebude okrúhla ale štvorcová a nebude lietadlo ale šachy - no a mám sa zmestiť do 4,5 kg ale tak, aby bola pre 20 ľudí 😒
A ja by som si dala dvojitú dávku torty, lebo ja nerobím moc sladké torty a s mascarpone krémom by som zjedla hádam aj 1/4 torty len ja sama 😀 😀

martinex
3. jan 2012

@mizulienka ahoj, prosim ta nemas mi nahodou predat kilo potahovky? to je jedno ci k2,wi,rdi.... ja uz nemam ani prd a chcela som objednavat az bud.tyzden a teraz sa mi ozvala jedna zakaznicka ze chce na sobotu tortu.

mizulienka
3. jan 2012

@jakelina jasne, ono sa to na posedenie ani nezje, ale to uz ratam aj s tym, ze nieco rozdelia a nieco ostane na dalsi den ku kave 😀

jakelina
3. jan 2012

@zlatat když po mně všichni chtějí máslové krémy a já už to ani nemůžu cítit. Mascarpone s bílou čokoládou můžu i já, mňam.

@mizulienka no právě, další den to chutná víc, než přímo na oslavě, kde je i spousta jiného jídla. 😉