Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
10. apr 2010

ali len sa obavam ze to nechce len trening ale aj talent a velke nervy a to mne asi chyba 😉 . Sa budem normalne hanbit sem tu svoju prvotinu buduci tyzden vycapit ked tu take krasne veci su 😀

vinka
10. apr 2010

Ali mám pocit,že tie torty sa ani jesť nedajú.Sú tak prekrásne.Jak umelé. 🙂

zdenallicka
10. apr 2010

Sakra, ty kostice si musim taky poridit..🙂

Ali, dekuji..🙂

vinka
10. apr 2010

baby chcem sa opýtať či nemáte niektorá kostice z korunaplus 14-dielnú sadu mini za 14,49 eur.Chcem sa opýtať,že aké mini to sú. 😕 Chcem si objednať kostice a neviem sa rozhodnúť ktoré. 😒

vinka
10. apr 2010

Dm neboj.Ked ja som sa nehanbila tak už sa nemôže asi nikto hanbiť. 😀 😀

vinka
10. apr 2010
vinka
10. apr 2010

Tá 14 dielna sada je myslená tá kostica z jednej strany sa počíta aj s druhej? 😕

dm1
10. apr 2010

vinka vidis ja mam kostice a este len idem 1x potahovat 😀 . ja mam tuto http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

vinka
10. apr 2010

No ja nemám vôbec ešte nič. 😝 😀 Ale teraz si idem objednať už si robim zoznam.Ked je tam tooooooolko vecí čo by som chcela.Ale odkial peniaze tolko nazbierať. 😀 😀

vinka
10. apr 2010

baby a to babatko ste kde objednali?Véélmi sa mi páči. 🙂

vinka
10. apr 2010

Dm ja nechcem velmi drahú sadu sa kosticami ale zas chcem aby som to používala.Aby mi to pomohlo. 😝 Tak preto si nechávam od vás poradiť.Tak ženy radte ktorú si mám kúpiť? 😀

vinka
10. apr 2010

A teraz ktorú si vybrať? 😕

boldy
10. apr 2010

brisilda> na prvykrat super
ali> no madagaskar je zabity, a tie musle, tiez sa raz na nieco take podmorske chystam uz mam aj predstavu, ale ty mas skvele napady 😉
vinka< super smetiak najma tie zizalky z neho
ja som dnes pripravovala prvykrat lalie na pondelok...som prvykrat skusila kostice, formy a farbenie, no zo mna na vytvarnej nikdy nemali radost, mali byt ine farby no neva 🙂 a tie piestiky tam namotovat som sa s tym nervovala...chcela som zajtra robit korpus, ale nemam maslo, tak az pondelok ☹

dm1
10. apr 2010

vinka aj ja by som potrebovala poradit ohladom kostic lebo ja som sice kupila - to len preto ze pecenie hrou mam tod na skok ale vlastne ani neviem co na co pouzit a mozno by som ine viac vyuzila 😕

boldy
10. apr 2010

ja mam tie kostice co nadulici ukazala, tie co vinka, nuz tam vela sa asi z toho neda pouzit, aspon ja neviem na co su 😒

nadulici
10. apr 2010

dm- a tie mysky so syrom budu tvoj uplne prvy vytvor?.....ja som rozmyslala nad tymi jamkami v syre a myslim, ze keby si si urobila dierky dopredu uz do korpusu, tak neviem ako by si ich potom pod potahom hladala.....to by si musela kosticou skusat a pritlacat, a to by si si asi aj potah dokrcila, nie?...na druhej strane, ale si neviem predstavit take jamiska urobit len tak, aby drzali..... 😕

dm1
10. apr 2010

nadulici ano prvy potahovany... uz mam rozmyslele ze ked to nevyjde tak ten odrezany kus prilozim naspat omazem kremom a nalejem cokoladu a je 😉 . ma to byt skuska na synove prve narodeniny o 3 tyzdne

dm1
10. apr 2010

nasla som navod na tie mysky tak je to kosticou a zrovna tu mam tak super http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=41902

erika107
11. apr 2010

Chcela by som sa spytat chcem malemu robit chobotnicku ale neviem ako mam vytvorit tu hlavicku taku gulatu. existuje neaka taka forma? chcem ju robit modru a chcem sa spytat kde by som kupila modre farbivo ci cez net alebo aj v obchode sa da kupit? dakujem

martinex
11. apr 2010

erika ja by som hlavu spravila z puncoviny. a modru farbu,ak ti staci praskova,tak by ju mali mat aj v tescu. ale pozeram ze si z BA,tak na dlhacoch je predajna cukrarskych potrieb,tak tam maju aj praskove,aj gelove

vinka
11. apr 2010

Presne aj mna napadla tá punčovina. 😀

erika107
11. apr 2010

dakujeeeeeeeeeeeeeem :o))... este musim najst navod na puncovinu :o) xixi

martinex
11. apr 2010

erika to je len cesto rozdrobene zmiesane s plnkou a popripade troskou rumu ci dzemu

vinka
11. apr 2010

Erika punčovina sú všetke orezky s koláčov a všetke krémy čo sa ti zvyšia.A ak nemám náhodou v mrazáku tak upečiem jeden piškot a pomrvím s plnkou dákou a dám dáku aromu. 😉
baby tak mi poradte ktoré kostice sú dobre.ktoré si mám vybrať.Alebo ktoré konkrétne kostice sa najčastejšie používajú. 😉 A som sa pýtala na tie bábätka.Kde ste to objednávali? 😕 Neviem to nájsť na žiadnej stránke.

vinka
11. apr 2010

http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...
Baby tie malé kvietočky čo máte na tortách nato sa používa toto vykrajovatko? 😕

nadulici
11. apr 2010

vinka- ja som so svojimi kosticami spokojna, zatial mi vzdy vystacili.....uz som tu hodila link....mam ich z peceniahrou....ale mozno skusenejsie baby by lepsie poradili..... 😉
na vlnenie lupienkov a listkov tam mam tu gulockovu, aj na robenie jamocok- na oci a pod co vyuzivam pri modelovani postaviciek tam je, aj na robenie toho ozdobneho okraja okolo torty na otlacanie....ja som si vybrala myslim dobre 😵 ...pre to moje pecenie mi to zatial bohato staci...aj tak neviem na co by som vyuzivala tolko tych ostatnych kostic co si hodila link....ale rozhodnut sa musis sama, ci ti toho treba viac... 😕

nadulici
11. apr 2010

inak o silikonovej formicke- babatko, som nedavno citala na mmb, ze sa vraj velmi tazko zhana, maju ho na ceskych strankach cukrarskych potrieb, ale ze vychadza draho postovne.....asi som ta nepotesila, ale drzim palce aby si zohnala....
🙂

vinka
11. apr 2010

No vidíš a nevedela som načo by som použila tie lopatky zo zúbkami.Už viem 😀 No mne sa páčili tie čo si hodila tu.Asi sa rozhodnem pre tie.Idem si aj tak z tej stránky objednávať gelovky a vykrajovačky na kali a ruže.Aj kliešte chcem a tie malé kvietočky tak pohladám aj tie tvoje kostice. 😉