Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
6. máj 2010

Ja som si tiež objednala ten set.A dala som tam aj telovú a fialovú.Ale to som radšej mala dať zlatú alebo dáku inú ked fialovú musím aj tak miešať. 😒

bianca
6. máj 2010

vinka ja mam prave fialovu na zozname 😨 je zla?Ja som zatial farbila iba prask.farbamy a uz mi dosli nervy

marti pohladam

nikanika28
6. máj 2010

bianka, ja som robila s fialovou gelovkou naposledy teraz tu mini tortu a je celkom pekne sfarbena...len som ju robila z modrych cukrikov...a predtym, co som mala fialovu, tak tu som zase kombinovala s troskou cervenej praskovej farbe, aby bola jemnejsia...ale inak mne sa paci...a pisem jak tatar... 😅 😅 😝 😀 😀 😀 🤐

bianca
6. máj 2010

ja som sa prave docitala ze naj fialova je pridanim gencianky.Asi skusim lebo je oooovela lacnejsia ako wiltonka 😀

inak decka aku hmotu pouzivate?Ja som si odklikla 2kg K2 ze skusim a teraz citam na nete zle hodnotenia na modelovanie.Vraj strasne dlho schne.Ja som zatial robila len s MMF a mliecny fralosny marcipan

martinex
6. máj 2010

bianca ja pouzivam K2 a je super... a na modelovanie,treba primiesat pr.cukor aby bola pevnejsia.. ale ja mam v plane postavicky robit z ml.marcipanu

dm1
6. máj 2010

tak tu je vysledok mojej dnesnej prace. musela som dnes stihnut vsetko od korpusov, plnky az po zdobenie. Len majku a vilka som robila v stredu v noci. Nie je to celkom podla mojich predstav ale na tu rychlost to staci

dm1
6. máj 2010

este som chcela poradit? ako farbite hmotu gelovkami na povrchu? ja som si dala do kvapky alkoholu farbu a farbila som tu muchotravku ale ani po asi 20 hodinach to nie je suche 😠

anibas
7. máj 2010

dm - alkohol zle schne - vraj je lepšia voda, ale ja s tým farbením nemám dobré skúsenosti

wilton set - mám čiernu - už len polovičku 😀 ,
červenú, royal modrú, sv. zelenú, červenú, golden žltú, hnedú - tie plne využiješ
menila by som - telová - ivory - namiešaš z hnedej a žltej
sv. ružová - mala som zobrať tmavo ružovú
fialová - zbytočná - urobíš z ružovej, červenej a modrej

túžim po gelovke burgundy a extra zelenej

anibas
7. máj 2010

A ešte som zabudla - peknučká tortička
a Všetko najlepšie oslávencovi ! 😵 😵 😵 😵 😵 😵

bianca
7. máj 2010

kocky diky za rady.Asi objednam farby samostatne aj ked budeu trochen drahsie a radsej zoberiem strieborny prach...a K2 skusim jednu na potah a uvidi sa.Na jul chcem skusit kosik plny kvet pre babinu na 70 -tku tak som zvedava ako si poradim s pecenim korpusov v novej telovzdusnej rure.Mam pred nou nenormalney respekt lebo som v nej este v zivote nepiekla

dm krasna torticka vesela.Sikovny si velmi ked si vsetko stihla.Ja som to skusala len raz za jeden den vsetko a bol to masaker

neurologia
7. máj 2010

bianca
sa priznam necitala som pozorne...ale na www.peceniehrou.sk si mozes vybrat sadu 8 gelovych farieb (lubovolny vyber farieb) za 15,12 eur... 😉

bianca
7. máj 2010

neurologia ja viem prave preto som pisala ze ake vybrat no mam pocit ze z tych si asi nevyberiem 8

hejdita
7. máj 2010

prosim vas zienky sikovne ked sa slaha ten krem z ladovych gastanov nepridava sa tam cukor? alebo pridava sa cukor? 😕 😅 alebo je to ok take nahorkle 😕

neurologia
7. máj 2010

bianca
ak ti pomoze ja som si vybrala tieto:
cierna
modra
svetlo zelena
zlta
hneda
cervena
tmavo ruzova

hejdita
7. máj 2010

aj ja by som si vybrala :
cierna
hneda
cerneva
tmavo zelena
slonova kost (pletova)
tmavo modra
zlta
fialova 😉

neurologia
7. máj 2010

hejdi
ja som si fialovu nezobrala bo baby pisali ze o nicom...a fialovu viem aj namiesat...

hejdita
7. máj 2010

a esste nedava sa tam nejaky stuzovac smetany? ci dobre drzi tvar ? ked sa vyslaha? teraz je taky hustejsi ten rozvar (smotana s tymi tycinkami) ale ako tak premyslam.....viete ked to robi clovek poprvykrat 😀

bianca
7. máj 2010

ja mam zatial
fialova
modra
hneda
tmavo zelena (na moj milovany brectan)
cervena chrismas (predpokladam ze bude tmavsia)
zlatozlta
cierna
a neviem ci oranzovu alebo ruzovu :-/ mozno skusim napisat ci sa daju objednat aj 2ks s jednej farby

hejdita
7. máj 2010

no je pravda ze asi by som asi aj ja volila skor tmavo ruzovu ako tak nad tym premyslam ...raz som farbila gencianovou violetou ---falka ---- co sa dava detom do puse 😅 a taka krasna fialova ze som sa az cudovala....a nijako to chut nezmenilo je to denzinfekcia takze v pohode 😀 😅 😅 😅 😅 😅

talze opravaaaa volila by som tu tmavo ruzovu ako neurologia 🙂

bianca
7. máj 2010

ok tak tmavo ruzova.Predsa mam len doma dievcatko tak sa hodi.

inak genciantka je aj podstatne lacnejsia ako wiltonka a pouzijem ju aj na vlasy 😀 len nezabudnut kupit

martinex
7. máj 2010

hejdita a ty ako robis ten krem?
lebo ja varim mlieko s mukou na kasu,pridam ceru a gastany ladove-necham vychladnut, potom vymiesam maslo s cukrom a pridam kasu

martinex
7. máj 2010

dm mne tiez to audi dlho schlo,mam pocit,ze chladnicka tento proces zastavuje,takze treba nechat dlhsie na vzduchu

hejdita
7. máj 2010

no mne tu jedna zienka radila ze do slahackovej smotany roztopit a na druhy den vyslahat.... 🙂
no pre istotu som si kupila stuzovace aby to bolo dobre 🙂

martinex
7. máj 2010

hejdita ale potom nejdes tortu potahovat,ci? lebo ti to bude tiect ten potah

alionuska
7. máj 2010

A este tuto...len tu chcem pridat do autickovej sutaze ...na TOM 🙂

dsnadja
7. máj 2010

hejdita,ja varim len smotanu s tymi čokoladami a na druhy den tam dam 2 stužovače a vyšlaham.nedavam ani cukor ani maslo....a ked plnim tortu tak na ten krem davam aj banany....ale ked chceš potiahnuť marcipanom či s tou hmotou z cukrikov tak musiš dať pod to maslovy alebo pudingovy krem,lebo ked je pod tym smotanovy krem tak sa premoči.....

hejdita
7. máj 2010

ja viem ze potah sa roztieka ked je tam slahacka....mam to domyslene vymyslene 😉 robim minitorticky a tie budem robit tak ze na kraje nastreikam kalsicky puding maslo a do stredu gastanovu plnku a povrch tiez maslo puding takze to bude ok 🙂 😉

daniz
7. máj 2010

Ahojte, my sa tu bavíme o farbičkách a ali nám ako obvykle vyrazila dych!!! Ali nádherné - tá maska je úplne super.

Ja som objednávala farby , a chcela by som vedieť, či môžem do gelovky dať tekutú. Neviete čo to urobí?

rybca
7. máj 2010

ahojte, este otazocka, aky velky ma vyznam v MMF ta kyselina citronova?