Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hejdita
2. júl 2010

tak aky horor so zazila teraz 😲 😲 😲 normalne tri hodiny torta v ladnici a ked som ju isla premiestnit na druhy papier nez potiahnem tak sa mi tak rozpadala az som mylsela ze ked ju prenesiem a potiahnem tak uz ju nedam na ozdobny....takze som to musela dat tak ze som si obalila karton dala na vrch torty a preklopila a ten rozkopany spodok som dotvorila puncovinou na rovno a to som ani nedavala do korpusu prdopec ani som to moc nepolievala.....som z toho uuuplne hotova teraz je to v ladnici ladnica skoro na plny vykon a pojdem potahovat som zvedava ako to dopadne viac ako kostocky s pismenama som nestihla takze len spodne zdobenie a hotovo bude taky holy oni ho taky aj chceli ale som ho chcela vylepsit no asi by mi to museli oznamit viac dopredu.....lebo MMf som robila tiez teraz pred hodinou a pol....

bzucinka2
2. júl 2010

@vinka ja by som mozno dala na ten spodny cierny kruh dala zlte minikvietky 😉

bzucinka2
2. júl 2010

@hejdita no to by ma asi tiez porazilo, ale ty si sikulka a urcite bude torticka krasna 😉

vinka
2. júl 2010

Baby mám tu tortu dokončenú v albume.nejde mi to zavesiť tak kukuk ak chcete 😉

alex21
2. júl 2010

vinka ta torta je nakoniec nadherna
ako aj ostatne torticky co ste pridali.
Ja som urobila tu kitty ale v tomto teple sa mi teda zle robi. Obdivujem Ali ako moze tolko tort piect, v takomto teple este aj s trubou kurit. 😝 Ja som zacala rusit vsetky objednavky a na jul a august uz neberiem ziadne nove. Nech si uzijem leto. Este mam par co uz nemozem odmietnut.
pekný vikend 😉

vinka
2. júl 2010

@alex21 Tá je krásna fakt 😀 😀

vinka
2. júl 2010

@alex21 a to je okolo kitty na čierno omalované?je fakt preprásna.A prečo je taká lesklá.?Páči sa mi to

vinka
2. júl 2010

jáj malo tam byť prekrásna 😀 😀

hejdita
2. júl 2010

tak je hotovy potah nic moc leb prisiel manzel zrovna ked som potahovala a pretoze som zabudla dat piect kura tak mi nadaval ze ke robim torty nerobim nic ine len torty ....no tak som to tak na rych lo potiahl ze je to take nevyhladene ale som rada ze si preto pridu az zajtra lebo som stihla est vecer dorobit na bokoch takovy patchwork aby to trocha odtiahlo pozornost od toho potahu je tam vlak auto bicykel lod a lietadlo ....a aj tie mracky som dorobila na vrch lebo tie kostky s pismenkami boli inako nepekne...takze aj nato ako sa mi nedarilo si hovorim ze vcelku dobre ve sa to za dva dni spapa a na potah si nikto nespomenie heh 😅 😔 😝 😅 🙂

zdenallicka
3. júl 2010

Hola hej..🙂 Hezky jste napekly, holky..🙂

Já jdu s dotazem - potřebuju vědět, jak byste udělaly tohle latadlo... Jen z potahovky nebo byste si vyrobily váleček z punčoviny a potáhly ho?

http://www.flickr.com/photos/stephaniescakes/40...

hejdita
3. júl 2010

tak zkus obe varianty pokud mas nato cas a uvidis co se ti bude libit viic 😉 😕

beruska2x
3. júl 2010

@zdenallicka to bych delala jen z potahu...

benjik
3. júl 2010

@zdenallicka podle velikosti: hodně malý z potahovky,větší z punčoviny.

sisa.b
3. júl 2010

ahojte,

tak sa idem aj ja pochvalit so svojim dielom. ako vzdy, nie som uplne spokojna, ale tentokrat sa mi aj paci. stale ho chodim obzerat 😀 😀 😀

nadulici
3. júl 2010

@zdenallicka no ja by som to urcite cele z potahovky vymodelovala...urcite menej prace ako robit z puncoviny a potahovat... 😝 .....drzim palce nech sa dari... 🙂

nadulici
3. júl 2010

baby musim vas pochvalit, super torticky, ale neda mi osobitne popochvalit sisu.b.... 😀 😀 😅 .....parada..

nadulici
3. júl 2010

baby musim vas pochvalit, super torticky, ale neda mi osobitne pochvalit sisu.b.... 😀 😀 😅 .....parada..

nadulici
3. júl 2010

😀 😀 😀 nie popochvalit, len pochvalit....este sa mi to aj dva x poslalo.... 😀 😀 😀

sisa.b
3. júl 2010

@nadulici dakujem, dakujem 😀 uz mi kamratka povedala, ze by ho nejedla. este ze ta, pre ktoru je, je za kazdu srandu 😀

zdenallicka
3. júl 2010

Díky za rady, holky...🙂 Udělám to z potahovky...

Siso... 😅 😵

zdenallicka
3. júl 2010

Benjik, od tebe potřebuju ultra rychlo radu...🙂

Mohla bys mi napsat recept na ten australský čajový koláč, prosím???? Děkuju..🙂

martinex
3. júl 2010

ahojte kocky, potrebovala by som radu. Pouzivate niektora rastlinnu slahacku? Netecie vam pod K2 ci inou potahovkou? idem plnit promocnu knihu otvorenu,a chcu slahackou plnenu.

alionuska
3. júl 2010

@martinex kludne pouzi slaacku,ale ked tortu naplnis,boky a miesta kde bude potah natri normalnym kremom...lebo pod slahackou sa vraj potah topi..neviem nerobila som tak este,ale citala som o tom vela.... 😀
A pridavam najnovsie fotecky...baby to teplo ma nici...malej Saške vybehol prvy zubok a stale spinka...uz som sa aj bala,co je s nou..ine deti placu a maju teploty a ona len spi 😀 😀 😀 tak som mala cas pekne robit torticky...ahojte a idem si vas pomaly poprecitavat,co ste tu popisali,ake romany.... 😀 😀 😀
Dve vevericky som robila,Kitty,dracika a to posledne je brzdovy kotuc s brzdicom....

vinka
3. júl 2010

@alionuska krásne moja ako vždy.Bože furt kukám čo to pečieš.Aké sú požiadavky.Tý ludia už asi nevedia aké torty by chcely.Pneumatiku kriste pane. 😀 😀

martinex
3. júl 2010

ali to ze slahacka sa topi viem,ale citala som ze prave rastlinna sa netopi..aj teta v cukrarskych mi dnes tak povedala,tak dufam,ze sa nebude...pre istotu natrem z vonku maslom s cukrom...lebo plnka nebude ziadna,len ta slahacka.tak som zvedava. zajtra zacinam piect

vinka
3. júl 2010

@alionuska a tá veverička je len z hmoty?Asi synovi takú urobím on miluje dobu ladovú.Pozeral to asi milion krát 😀 😀

vinka
3. júl 2010

@martinex hej moja maslo s cukrom a máš problém vyriešený.Ja ked niesom si istá tak dám radšej maslo a hotovo ako riskovať. 😀 😀 A akú šlahačkovú ideš robiť?s jogurtom? 😉

martinex
3. júl 2010

vinka len cisto slahacka s ovocim. zakaznicka nechce,ani jogurt,ani smotanu,ani tvaroh..len cista slahacka. a najlepsie je,ze robim dve uplne rovnake torty,len jedna je slahackova a druha cokoladova 😀

vinka
3. júl 2010

@alionuska gratulujéééééééééééééééém ku zúbku prvému.&no darmo ti pomáha piecť torty.Preto je spokojná.Aj mne Chiara vyvádza chce sa nosiť po rukách nespí dobre cez den.Ale ked mám piecť tortu tak záhadne spí aj dve hodky a ked sa zobudí tak sa hraje sama v postielke aj skoro hodinu.Asi vie,že nemám čas 😀 😀 😀 A ked dorobím čo robím začne vrieskať 😀 😀

alionuska
3. júl 2010

@vinka to neni pneumatika.ale ta brzda co je pod diskom 🙂 a ano vevericka je z hmoty..ale boli obidve take mensie ako ic robievam..lebo torty mali 2,5 a 3kg. 😀