Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
18. sep 2009

veru neviem poradit..... 😕

hadam sa niekto najde s neakym napadom 😉

marfic
18. sep 2009

http://www.tortyodmamy.sk/?q=okruhle-torty/naro...
čo poviete na tieto kvietky, len neviem ako by som nanášala zelenú farbu, minule som farbila s novým aplikátorom na očné tiene, ale rýchlo doslúžil

marfic
18. sep 2009
marfic
18. sep 2009

http://www.tortyodmamy.sk/?q=okruhle-torty/kyti...
táto je nádherná, ale to by som nezvládla

sofi07
19. sep 2009

dobre ranko, ja som vcera do polnoci dokoncovala tortu na svadbu a musim povedat, ze som asi prvykrat s vysledkom spokojna. potahovala som s K2 a velmi dobre sa mi s tym robilo. MMF neviem tak urobit,asi to musim dlhsie spracovavat. ale ruzicky som robila z MMF a to sa mi velmi dobre robilo. ak stihnem,hodim foto, som zvedava, co na nu poviete 🙂. ozaj, vcera mi dosli klieste, ale som ich este neodskusala

sofi07
19. sep 2009

inak, ten stred margaretky skus otlacit takou tou palickou, co sa cisti lis na cesnek

henikav1
19. sep 2009

dobre ranko baby, krasny vikendik vam prajem

sofi, uz sa tesim na foto

alami, dik za recept, asi ho tento vikend vyskusam

marfic
19. sep 2009

sofi, ďakujem, ale nemám ju, musím kúpiť, ani som nevedela, že také je, my cesnak nepoužívame 😝

cessy
19. sep 2009

sofi fiiiha, ty si sa dala na pecenie svadobnej torty? 😕 ty si iny sikovnica 😨

cessy
19. sep 2009

ina sikovnica som chcela napisat 😀

cessy
19. sep 2009

uz sa neviem dockat fotky 🙂

alami
19. sep 2009

babky, raďte. som bola v strese z toho marcipánu, že to nepostíham pri 2 deťoch, tak som si ho urobila vo štvrtok, s tým, že tortu potrebujem na sobotu - na dnes. Tak že ho už len hotový vyberiem - čítala som, že môže ísť v mikroténe do chladničky. Oslava sa presunula na zajtra, tak som si teraz marcipán vybrala z chladničky a---skala 😝 tak hlavu rozbiť niekomu 😢 dala som do mikrovlnky, ale nejak moc som tomu nepomohla - čo včuľ? 😅

robila som ten falošný - salko a suš. mlieko. zahodiť a nový spraviť či máte nejakú fintu. Dík 😉

cessy
19. sep 2009

alami ja som ten falosny so salkom este nerobila, takze neviem poradit 😒

alami
19. sep 2009

a zvykne vám to takto stvrdnúť?

niečo v tej mikrovlnke zmaklo, ked som nechala dlhšie, nechám teraz postáť von, čo to urobí... 🙄

henikav1
19. sep 2009

alami ja s tym tiez nemam skusenosti, citala som len na nete, ze ak stvrdne, tak rozpustit v mikrovlnke, ale zas stale hovoria, ze velky pozor, aby si sa nepopalila.
Ak by to bolo aj potom priliz huste ale vies to miesit, tak vraj pridat lyzicku vody

ale nemam to odskusane, iba co som citala na nete

cessy
19. sep 2009

alamy my vacsinou robime z MMF a to veru vzdy stvrdne

alami
19. sep 2009

no, dalo sa to polámať, vôbec to nebolo makké, pružné, tak som to polámala, dala do domácej pekárne a tá to chudera mieša a mieša 😀 snáď z toho niečo bude. chcem to len na potiahnutie, postavičky na tortu už mám. Tak snáď nejak potiahneme. 😒

cessy
19. sep 2009

alami uboha domaca pekaran, ta sa teraz fakt narobi 😀 😀 😀 😀
aj do mikrovlnky si to skusila dat???

alami
19. sep 2009

až sa to v nej zohrialo 😀 v mikrovlnke myslím,...tak vymiešala pekáreň, potom ešte ja a je to ako tak....použiteľné to bude. Ale tento marcipán viac nerobím 😅

Ak sa vám bude chcieť, napíšte mi nejaký normálny poriadny recept, nech mám nabudúce 😅 som nevedela ako s tými mandlami, tak som si vybrala tento...

henikav1
19. sep 2009

alami, ta torticka od teba sa mi uz pecie v rure, v polovicnej davke, kedze vecer kde idem na veceru sme len tri a az po veceri ideme na vecierok. Povedala som si, ze nam trom polovicna davka bude stacit. Ale ja dam asi plnku cokoladovu.
Vobec nemam este predstavu, ze ako ju ozdobim 😖
Bude to obycajna malicka okruhla torticka
co vy na to?

alami
19. sep 2009

henikav - sprav si tú druhú plnku čo som napísala a neoľutuješ. keby si mala také to tmavšie kakao - holandské, tak je potom plnka ako čokoládka, mňam.

henikav1
19. sep 2009

dakujem alami, skusim tu a mam aj holandske kakao 😉
inac korpus je uz upeceny, vyzera mnamkovo.
Zvyknes to vyklopit este horuce? Ja som to nechala trosku chladnut, myslela som, ze to vyklopim, ked to bude vlazne

cessy
19. sep 2009

ja robim dinosaura, ale vyzera to skor ako drak 😖 😒 ☹

henikav1
19. sep 2009

cessy, tak kazdemu tvrd, ze je to drak 😉

amadora
19. sep 2009

ahojte kočky, chcem sa opýtať, neviete náhodou link na nejakú stránku podobnú ako je torty od mamy, len je tuším česká a tiež sú tam obrázkové postupy ako robiť torty. Raz som ju pozerala a za ten svet si neviem spomenúť aká to bola 😅

henikav1
19. sep 2009

amadora, nebude to mimibazar, alebo dortomania?

amadora
19. sep 2009

Heni mimibazar určite nie, tú dortomaniu pozriem 😉 ďakujem

cessy
19. sep 2009

heni ale mal to byt dinosaurus ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

dortomanie je tiez dobra stranka, teda po torty od mamy 😀 😀 🤐

cessy
19. sep 2009

alami no ako sa dari??? 😕

martinex
19. sep 2009

baby neviete mi poradit. robievam falosny marcipan zo suseneho mlieka a ked dam na tortu ako potah po nejakom case, aj ked je v ladnicke, ako keby z neho vytekala ta voda, proste okolo torty je mlacka. Neviete cim to je?