Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

macamac
17. máj 2014

babulky a ja tak aktuálne
mám v chladničke tortu pre moju slečnu na zajtra
vyrovnávala som boky punčovinou - prvý raz
a teraz neviem, ak budem poťahovať, či môžem poťahovku rovno na tú punčovinu, alebo treba obmaslovať
vrch torty je "holý", len korpus upečený - z tej hladkej strany (nie prerezanou časťou hore, ale spodok korpusu je ako vrch torty)
bude robiť problém poťahovka? bude držať dobre? resp. zboku ak sem-tam náhodou presiakne malina so šťavou, presiakne mi aj poťahovku?
dííííííííííííkes 🙂

jakelina
17. máj 2014

@macamac Já na to ještě potírám krémem

macamac
17. máj 2014

@jakelina díky
ale nemám krém, tak maslo?

zuul
17. máj 2014

@govinda ako vidis nalepene Decorgelom, bolo to nalepene viac ako 24hodin a dnes som to odovzdala a pozeram, ze vobec sa to nevlni. ja som nikdy nemala problem z oplatkami, vzdy mi super drzali. 😀

jakelina
17. máj 2014

@macamac jo tenoučkou vrstvu másla třeba s čokoládou nebo cukrem 😉

daniela09
17. máj 2014

@pristela jedna krajšia ako druhá, neskutočne nádherné, klobúk dole

macamac
17. máj 2014

@jakelina díky 😉 🙂

govinda
17. máj 2014

@pristela nemám slov, všetky sú úchvatné, krásne ... nechápem, kedy toto stíhaš 😲 😲 😲 🙂

martinka1981
17. máj 2014

@ajka82 ta sovičkova je naaaadherna 😵 😵 😵

lokalistin
17. máj 2014

@jper no len neviem, ci tu u nas maju

woman04
17. máj 2014

@pristela ..nenachádzam slov...tu sa spája profesionalita s neskutočným talentom,fantáziou a tá rýchlosť,to už nechápem vôbec..nie klobúk dole,ale celé klobúčníctvo 😉 😉

blancagon
17. máj 2014

@pristela ty si neskutočne šikovnáááááá,čumím a kochám sa.

janka22201
17. máj 2014

@ajka82 krááásne všetky 🙂

daniela09
17. máj 2014

tak ešte jedna

dadulka271
17. máj 2014

Moje 🙂

sikag
17. máj 2014

@luciahromadkova a co taketo nieco ale len 1 poschodie a s krajkou v inych farbach? ja chcem taku teraz spravit pre chlapa

sikag
17. máj 2014

@mysicka3703 krasne mas torticky, len tak dalej 🙂

govinda
17. máj 2014

@dadulka271 to tam v krabici máš domino rezy?

sikag
17. máj 2014

@mirka100911 neviem ci ti uz niekto odpisal 🙂 link nemam, ale odmeraj hotovu tortu, ten rozmer + par cm na vysku si nakresli na papier na pecenie, roztop horku coko (mozes aj s kuskom cery), rozotri natenko podla tvaru + hore mozes pridat kruzky alebo haky-baky z cokolady. nechaj zatuhnut par minut, ide to celkom rychlo (aby netiekla, ale nebola este tuha, lebo potom to neohnes). ked uz netecie, obrez horucim tenkym nozom a nacap na tortu. ja som si odstrihla aj ten papier zospodu a okolo torty som to zlepila a supla do chladu 🙂 ale robila som len 2x 😀 😀 😀 tak neviem, skus a daj vediet ako sa ti darilo

mia114
17. máj 2014

@pristela jeeejda tie su uzastne, parada, a svadobka kraaaasa. Nechapem ako to robis tolko toriet. Ja si robim posravicky dopredu inac by som asi nestibla ani jednu haha. Mas moj obdiv. 😵

dadulka271
17. máj 2014

@govinda nie to sú dvojfarebné kocky 🙂

govinda
17. máj 2014

@dadulka271 a ten povrch to je zo sušeného mlieka? Ak áno, vieš mi na ne dať recept? 😝 😀 😀

sikag
17. máj 2014

@pristela kokso to ako ze fakt vsetko za 3 dni? ja z teba odpadnem zenska!!! a som si hovorila ze aspon ze tie auticka su kupene z fondanu, kym som nedosla na zaver obrazkov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 uzasna praca, mat tak trosku maliarskeho talentu 🙂 ....a som sa aj chcela spytat ci uz mas airbrush, lebo ta modro cierna je krasne vytienovana, ale tak tipujem ze nejaky zlepsovak mas, ze? 😎 len si poprasila?

sikag
17. máj 2014

@zuul v BA v curkarenskych potrebach maju take hrube podnosy ak chces kupovany

dadulka271
17. máj 2014

@govinda ano tam je potah zo sušeneho mlieka recept:10dkg sušeneho mlieka,15dkg cera,15dkg práš.cukor 🙂ceru si treba nastruhat na struhadle

govinda
17. máj 2014

@dadulka271 tak takto to robím aj ja, ale mne sa dosť trhá ten poťah 😒 Ale chutí mi 😀 A aké cesto tam máš?

dadulka271
17. máj 2014

@govinda skus to urobit s dvojitej dávky ja robím vždy dvojitú dávku lebo jedna je málo a valkám to na papieri na pečenie potom to len prevratim na kolač a cesto mám recept neviem s pamäti

jper
17. máj 2014

@macamac já už krém nedávám a lepím rovnou potahovku 😉

macamac
17. máj 2014

@jper díky, už je dokonané 😀
idem hodiť foto 😉

ejkula
17. máj 2014

@grasie super, vadarila sa Ti 🙂