Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

martinkapav
29. okt 2012

@mia114 aj ja 🙂 martinkap.estranky.sk

lubi22
29. okt 2012

@dm1 @simasa @eeffka - dakujem vam krasne za rady 😵 @dm -dakujem, kupim jednu z tych perleti, co si mi odporucila, ja peciem iba pre nas, pre deticky do skolky, to mi bude bohate stacit aj to malicke balenie 🙂 Este sa Ta spytam, potom to mozem naniest priamo stetcom na smartlex, alebo si tu perlet musim rozriedit v bielom alkohole, resp. je nieco, co sa da pouzit namiesto alkoholu?

wera.g
29. okt 2012

@mrka2 ďakujem veľmi pekne, myslela som že si to nejako skladala, vyzerá to totiž veľmi komplikovane 🙂)) ale super, moc ďakujem, isto vyskúšam 😉

lokalistin
29. okt 2012

@dajna11 no mi hovor ked som sa tam prisla predsavit a ukazal mi to tak som sa tak zlakla,ze som sa chcela hned otocit a ujst,ale skusila som a robotu by som nemenila za nic,su to strasne zaujimave veci, raz som robila na jednom projekte , kateter na liecenie mozgovych nadorov uplne zaujimave,alebo bola taka idea, ale to sa zial nezacalo kateter na udrzanie babätka v maternici ked zene zavcasu vytecie plodova voda, podla mna vsetko strasne zaujimave na zachranu zivotov. Jeden projekt bol srdcovy kateter s malou kamerou v balone a ked ho prvy krat zaviedli do ludi mi poslali fotku a bola som na seba strasne hrda. Raz som dokonca videla reportaz v spravach o mojom projekte, na ktorom som ako jedina s jednou inzinierkou pracovala. Clovek ma z toho taky dobry pocit 🙂 🙂 😵 😵

wera.g
29. okt 2012

@eliska22 ahoj, ja som robila traktor akurát minulý týždeň, tú červenú prednú časť som robila celú z hmoty a kabínu zo zlatých keksíkov či ako sa to volá, tie od opavie, polepila viac dokopy a myslím že moc hrbolatá nebola 😉 a kolesá som robila z hmoty

lokalistin
29. okt 2012

@daducha tak to som nic nenasla ☹

mia114
29. okt 2012

@martinkapav dik, dam jej tvoj link nech si kukne.

dm1
29. okt 2012

@lubi22 mozes bud priamo na sucho aj tak je to pekne alebo alkohol ci kvapka vody

dajna11
29. okt 2012

@lokalistin to je úžasné a záslužné a verím že taká práca aj naplňa 😀 😀 ....je to fajn ked si vedia tvoju prácu oceniť a vážiť a vidíš aj výsledky že to pomáha a pomáhať bude 😀

artepf
29. okt 2012

@ladydia s barvením mléčného marcipánu nemám vůbec žádný problém, s jakoukoli barvou, jen pokud chceš čistě bílou, musí se přidat větší množství tekuté běloby a potom je skoro k nerozeznání bílý od Smartflexu - pro porovnání přidávám dvě fotky - čtyřpatrový je z mléčného, třípatrový je ze Smartflexu 😉
Jinak jestli chceš mrknout na FB, kde mám fotky svých dortů, skoro všechny jsou potahované a zdobené mléčným marcipánem a myslím, že barvy jsou v pohodě 🙂
http://www.facebook.com/petra.figerova/photos_a...

eliska22
29. okt 2012

@wera.g ďakujem 🙂
@dm1 len taký na tortu traktor 😉

artepf
29. okt 2012

@eliska22 já jsem dělala traktor před týdnem podle tohoto postupu:
http://www.aldoska.estranky.cz/fotoalbum/jak-na...
a dopadlo to takto:

artepf
29. okt 2012

@eliska22 jen ještě k těm zadním kolům - nelíbily se mi jen z hmoty, udělala jsem je moc malé, takže jsem ještě narychlo kupovala velké kulaté slepované sušenky a obalila jsem je do marcipánu

jakelina
29. okt 2012

@dada2007 můžeš fakt jakékoliv ovoce, ale maliny a jahody, jsou takové fakt voňavé a k tomu dám vždycky něco takového obyčejnějšího, jablka, hrušky a tak. Dělala jsem i s ostružin a rybízu, to bylo taky dobré.

wera.g
29. okt 2012

Ahojte baby, taká som sklamaná... objednávali ste si niektorá odtiaľto? - http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=161366 totiž, tu som našla link, sú tam lacné pomôcky, tak som si objednala silikónovú formičku a aj veľkú floral sadu.. 2 týždne žiadna odpoveď, tak som im písala znova, že čo sa deje, či sa dá alebo nedá objednať.. Tak mi napísali, že áno, že zasielajú aj na dobierku, tak že či to chcem.. tak som napísala že hej, že nech mi tie veci pošlú teda na dobierku (nemala som extra dobrý pocit, že platiť kartou vopred). No a dnes mi prišiel balíček.. ale neposlali formičku, len tú sadu.. ale nedali mi vedieť, či tá formička nie je, alebo čo... jednoducho poslali len tú a teraz ak chcem formičku, tak neviem, asi si budem musieť poštovné 3 eurá zase platiť... a to som sa na tú formičku tak tešila 😕 tak to dopadne, keď si objednávam z takýchto neoverených zdrojov.. písala som im, som zvedavá či vlastne odpíšu alebo kedy odpíšu...

jakelina
29. okt 2012

@wera.g nikdy jsem tam neobjednávala. 😲 😲 😲 Tak se příště poučíš 😝 😝 😝

eliska22
29. okt 2012

@artepf ten je superný, dík 😉

simasa
29. okt 2012

@jakelina Napadlo ma - to by sa dalo aj zavarit do poharov, ten caj, nie?

wera.g
29. okt 2012

@jakelina nooo ani ja, tu som našla link, kukám že majú formičky silikónové, tak že si objednám no a takto som dopadla 🙂 no nič, kašlem na to, objednám si radšej z overených zdrojov už, tých pár eur mi za ušetrenie psychického zdravia stojí 😀

jakelina
29. okt 2012

@simasa to po upečení dáš do skleniček a převrátíš na víčko jako marmeládu. Já teď piju z července a vydrží to dlouho. Ten rum to trochu konzervuje a nebo to na 10 minut dáš sterilovat do hrnce. 😉

jakelina
29. okt 2012

@wera.g já objednávám taky na MMB a zatím vždycky všechno přišlo. Jedna paní mi posílá hned ten den co objednám, jenom jí pošlu potrvzení z banky, že jsem jí poslala peníze. Je to o lidech. 😝 😀

muffinka8
29. okt 2012

@wera.g objednavala som od nich. Chcela som vypichovac a modru silikonku. Poslala som peniaze, ale potom mi napisali, ze tie sil.formy co im prisli na sklad su v zlej kvalite a ze mi vratia peniaze. A vratili hned.

ajka82
29. okt 2012

dokoncene s malym prisavnikom na rukach 😅 2,9kg coko+banan na zelanie, lebo naposledy vraj veeelmi chutila 🙂
dufam ze sa bude malemu pacit

wera.g
29. okt 2012

@jakelina aj ja z MMB som už viac krát objednávala, vždy som recenzie prečítala a na základe toho, ale toto sa mi zdalo divné už aj preto, že 2 týždne po objednaní žiadna odpoveď... no nič, čo už 🙂) jej tak to je super prístup, taký mám najradšej 🙂
@muffinka8 ej tak možno aj preto mi to neposlali.. ale aspoň mohli dať info, nech človek vie, prečo v tom balíčku nie je všetko.. ale tak super, že máš takú skúsenosť, že hneď poslali 🙂

ajka82
29. okt 2012

@wera.g ja som od nej objednavala 2x pomocky a 1x babam a vsetko mi zatial prislo v poriadku aj komunikacia ok 😕

kacka1234
29. okt 2012

Ahojte dievcata prvykrat vas citam a tak pridavam aj moju torticku potahovala a modelovala som asi 3krat v zivote 🙂 a musim vas vsetky pochvalit tie fotky co sem davate su super

lokalistin
29. okt 2012

@ajka82 toho hada si super spravila

ajka82
29. okt 2012

joj dakujem...povodne mal vyliezat z torty, len hlava s kusom tela trcat, ale nechcel drzat 🙄 ... tak toto bola druha rychla varianta 😅

muffinka8
29. okt 2012

@wera.g ta pani predava aj na ceskom mmb a pisala ze maily kontroluju viacery, tak je dost mozne ze ten tvoj prehliadli a ze osoba co potom na tom pracovala bola nezodpovednejsia.

blcha
29. okt 2012

ahojte prisla som zasa po radu idem robit svadobn tortu nachystala som si vsetko biele mam biele kaly porobene a chcela som ich troska nafarbit do fialova maju fialovu vyzdobu tak chcela troska fialovej ale ja mam doma len tie praskove farby a fialovu nemam tak som dala do alkoholu troska cervenej troska modrej nedarilo sa mi spravit poriadnu fialovu a ked sa mi celkom podarilo tak mi to vobec na ten marcipan nefarbi lebo je to blede len som si pokazila kvety ako to mam zafarbit v tomto som uplny zaciatocnik neviem co s tym mam este cas objednat si neaku farbu alebo nieco cim to zafarbim len neviem ze co poradte mi prosim vas inak keby bolo na mne necham to vsetko biele len nevesticka chce aj troska fialkovej 😝