Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
23. máj 2011

@dadka212 takže tten čokotransfer budeš dávat na čokoládu? já myslela, že to chceš zkusit na ten WI
@dm1 tak já to asi vyzkouším...

tica
23. máj 2011

@reruna ďakujem tak to je len moja predstava že bude otovreny ale neviem ešte ako to nakoniec dopadne .. už uvažujem že si spravym taky podstavec na klavyr aj s nožičkami aby to vyzeralo ako by stál na tych nožičkach no uvidim ako to bude stíhať lebo musim upiecť dva torty a som len taka začiatočnička amaterka takže uvidime ako to dopadne 😖

dadka212
23. máj 2011

@reruna chcela som mašlu z čokolády urobiť a položiť na tortu potiahnutú s wi, prenášať vzor na WI som si zatial netrúfla, ale možno na kúsok vyskúšam, tak aby sa to dalo poprípade zamaskovať, keď sa nepodarí 😀

mizulienka
23. máj 2011

dakujem dievcence za postupy 🙂

petusko
23. máj 2011

babyyy help. preco sa mi zdrcavaju plnky? robim ich ako vzdy a neexistuje to vyslahat do hladka. Uz som zufala, cez vikend to bola jedna katastrofa, a teraz je to zase horor! Obycajna pudingova plnka a zdrcnuta. Ako to zachranit? 😢

dm1
23. máj 2011

@petusko a teplota masla a hmoty bola rovnaka? mne ked sa nahodou zgrcne pomoze na 10sekund cca. dat to cele do mikrovlnky a potom preslahat. Ak nepomoze tak vyslaham trosku masla staci aj 50g a pomaly tam zaslahavam do toho tu zgrcnutu hmotu. este sa nestalo zeby sa nedala opravit. ale zase stalo sa mi to ozaj parkrat hlavne na zaciatku ked som bola friska a teplota nebola rovnaka. Ale pri falosnom parizaku to je jedno davam hmotu z ladnicky a nevadi to. tie pudingace su asi nachylnejsie na to

dm1
23. máj 2011

@tica my sme cestovali v teple na stretnutie z MK a nemali sme ani klimu a torta vydrzala bezproblemov. aspon moja skusenost taka ze MMF drzi velmi dobre

dm1
23. máj 2011

@reruna ja mam abecedy 3 ale take klasika co su tie listy pismenkove a cez sacok sa vykrajuje. Mam funnky, potom tu kurzivu a tiez aj to klasicke rovne pismo

petusko
23. máj 2011

@dm1 rovnaka, maslo bolo uplne makke, bolo praveze dlhsie vonku. Ked som slahala, aj vyzerala, ze je fajn, akonahle som ju dala na tortu, zostala z toho nejaka akoby pena alebo co ☹ Dala som ju do chladnicky, uvidim, ake to bude, ked sa vychladi. Ak nanic, tak rano utekam do mesta nakupit a peciem odznova. Zajtra o 4 ma byt hotova ☹ plus este jednu musim urobit do zajtra vecera a tiez mi nejde plnka vyslahat ☹

jakelina
23. máj 2011

@petusko to je smůla a přidáváš ten pudink do másla po trošičkách??? Mně se teda krém už dlouho nesrazil, dělám ten šlehaný nad parou, pudinkový, šlehačkový nebo salkový.

reruna
23. máj 2011

@dm1 a myslíš, že ta patchwork se dělá jinak, myslela jsem, že taky přes ten sáček
nikdo nemáte patchwork?

dm1
23. máj 2011

@reruna podla mna sa robi tak isto cez sacok inak by ti to tam zostalo. jediny o kom viem ze ho ma je pristela veru

dm1
23. máj 2011

@petusko tak na torte sa mi to este veru nikdy nezrazilo 😨 . Mozno vzdy dlhsie pockat kym ho das na tortu ci sa nahodou nezrazi a az potom naplnit. neviem fatk

reruna
23. máj 2011

@jakelina jakou ty máš prosímtě abecedu?

petusko
23. máj 2011

@jakelina pridavam kusky masla do pudingu, robim to tak vzdy. A to uz mam co-to odpecene, netusim, preco mi to teraz nejde ☹ Bola som to pozriet v chladnicke, tuhne to, ale vyzera to, ako keby tam boli take mini bublinky vzduchove ☹

mima595
23. máj 2011

@petusko - a ja davam opacne...maslo vymiesam s cukrom a po troske pridavam puding

petusko
23. máj 2011

@dm1 ja to nechapem, robim vsetko tak ako stale, tie iste suroviny, postup, vsetko ☹

matatara
23. máj 2011

@petusko
@mima595 kočky prepáčte že vám do toho vbieham ale tiež robím plnku ako mima a ešte keď varím puding tak na liter mlieka pridávam aj lyžicu hl.múky ...a nezráža sa...

petusko
23. máj 2011

@mima595 ja cukor davam do pudingu, este horuce to preslaham, nech sa rozpusti, necham vychladnut a potom postupne pridavam maslo. Ale keby to robim prvykrat, tak sa necudujem, ale fakt to robim bezne, to je ako naschval teraz. Ked som si povedala, ze mam cas, stihnem to v pohode, tak sa to nedari a budem sa zajtra nahanat 😒

jakelina
23. máj 2011

@reruna já mám tady tu a teda nic moc, chci si koupit jinou.
http://www.ceske-formicky.cz/?1023,enLANGUAGE_S...)
není tam každé písmenko zvlášť

jakelina
23. máj 2011

@petusko já právě taky vyšlehám do běla cukr s máslem a pak po trošičkách přidávám pudink a pokaždé hodně prošlehám.

jakelina
23. máj 2011

@petusko možná je nějaké špatné máslo 😒

jakelina
23. máj 2011

@matatara to je dobrý nápad, příště přidám mouku

mrka2
23. máj 2011

@petusko mne sa minule zgrcol tiez,ale salkovy krem az ked som ho dala na tortu. som myslela,ze ma slahne 😝 v mise bol OK,ale hned ako som trosku natrela na korpus,tak sa mi urobili hrudky a take akoby bublinky. tak som to dala do mikrovlnky, preslahala a bolo to OK,krasne hladke no a ked som to dala na tortu tak opat to iste!!! vobec som nechapala, stalo sa mi to prvykrat 😒 tak znova mikrovlnka a potom uz aj chladnicka,kedze uz bol teply a potom uz bol OK.

matatara
23. máj 2011

@jakelina ten puding je potom taký hustejší ... 😉 lepšie sa s ním pracuje..

mrka2
23. máj 2011

@matatara ja tiez tak robim, bud robim nadstavovany,alebo ked robim s pudingom,tak tam tiez pridam lyzicu muky,ale ja davam hrubu 🙂

petusko
23. máj 2011

no ja uz neviem ☹ robila som to 100x tak isto a na 101 mi to nejde??? sakra ☹ a ja vobec neviem, co teraz. ci upiect novu ci co. Ono to nie je tak klasicky zrazene, aj to pekne tuhne, len to nie je take uplne hladka masa 😒 navyse je to na visnovom kreme. Si pripadam, ako keby som piekla prvykrat, normalne ma chyta panika 😅 😖

matatara
23. máj 2011

A toto je moja maličkosť kočky 😉

lusil2005
23. máj 2011

zienky? robite aj tu jogurtovo slahackovu plnku do torty? ja som ju teraz skusila ale akosi sa mi to zda riedke 😕 podla navodu som dala tri jogurty, jednu kyslu smotanu, jednu vyslahanu slahacku, rozmrazene jahody a jeden ten stuzovac zastudena. a bolo to dooost riedke 😔 normalne som to musela plnit tie platy vo forme, lebo inac by mi to vytieklo ☹ aj vy to mate take riedke kym to nestuhne v chladnicke? a staci na tu masu jeden ten stuzovac? v recepte bol jeden, ale podla navodu je jeden stuzovac na 700 g hmoty a tamtej bolo skoro dvakrat tolko 🤐 ja som sa na tu tortu taaak tesila 😒

matatara
23. máj 2011

@petusko a neskúšala si krém opraviť rozpusteným teplým maslom???