Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

peroli
19. apr 2012

@vecernicci 😀 😀 😀

@dm1 ovoce mám z Lidla.. 🙂

reruna
19. apr 2012

@peroli máš pravdu s tím, že se ty suroviny pokaždé chovají jinak - já dělám třeba ten mramorák pokaždé stejně - myslím postup a někdy prostě to nevyjde a je z něj placka....a stejně tak krémy, vždycky se povede a najednou hups a srazí se a nevím čím to je - tak te´d mám vysvětlení 😀

jakelina
19. apr 2012

@bzucinka2 ta kytička je nádherná a všechny dorty taky 😉

mizulienka
19. apr 2012

@bzucinka2 krasne torty vsetky 😉
aka velka bola ta gitara, kolko mala prosim ta kg? dakujem 😉

jaja555
19. apr 2012

@mamina1978 to je nádhera ... super nápad .

perelandra
19. apr 2012

@reruna ta umela farba sa teraz pridava len kvoli tomu, aby to bolo viac cervene. amici si veeelmi potrpia na vyrazne farby 😀 povodne sa to dokonca volalo devil's cake. farba tomu ziadnu chut neprida. dolezite je to podmasli, to dava korpusu vlacnost.

dm1
19. apr 2012

@bzucinka2 super najvaic sa mi paci ta gitara 😵

mates22
19. apr 2012

@lamps ten medvídkovej je nádhernej
@jakelina no a náš mladej se stále ještě prsa nevzdal, přes den už omezuju, ale stejně si tak 2* dá a v noci vstáváme tak třikrát - už s tím budu muset něco dělat, ale nemám na to srdce mu odpírat, když vidím ten jeho natěšenej a blaženej výraz 😀
@bzucinka2 jsou suprový, ta kytara obzvlášť

florentina
19. apr 2012

vecernici @dm1 děkuji za postřehy. No já zatím nevím počet, ale těch motýlů bude hodně, tak zítra se na to v reálu podívám, ale možná nakonec přece jen objednám ty vypichovače, ať se z toho nezblázním.

florentina
19. apr 2012

@mima1311 zkusím tedy i ty číňany...to by mne fakt nenapadlo tam hledat🙂, děkuji.

alenv
19. apr 2012

tak právě dokončený. člověče...

alenv
19. apr 2012

@lamps je nádhernej.. ale u nás je to to samé.. často mi řekne co tomu chybí a tak.. já uplně padám 😒 už na jeho názor prdím

janula.h
19. apr 2012

@alenv perfektnáááá 🙂 🙂 🙂

lamps
19. apr 2012

@peroli ja používam len ovocie z Lidla, nechám ho trochu rozmraziť trošičku ho poprášim práškovým cukrom a tak ho dám na plnku 😅 😅 😅

mamina1978
19. apr 2012

@mates22 Jeeej, ale to nie su moje napady 😉 ..ja som sem par stranok dozadu davala niekolko linkov na taketo postupy z nem. fora. Ale neslo to , lebo je to zablokovane. Tak som vam sem par zaujimavosti skopirovala a len prelozila skrateny popis , ktory k tomu bol. Kto ma vsak osobne zkusenosti, moze to rad doplnit. Ja som moju prvu tortu v zivote upiekla pred 4 a pol mesiacom, zatial som ich len 10 upiekla , takze som uplny zaciatocnik. 😅 Mne pomohlo vela rad od tychto dievcat, a preto som sa chcela zavdacit a ked natrafim na nieco zaujimave tak to sem rada skopiruje. Ved je to super , ze sa ucime jedna od druhej. 🙂

ikula2
19. apr 2012

@lamps Jeeej ten sa ti vydaril taky krasny a cisty macko.

mamina1978
19. apr 2012

@mates22 aaaaa zabudla som ten somarik je krasnucky. 😵

lussy23
19. apr 2012

@alenv nádhera @lamps nádherné @bzucinka2 krásnučké

ikula2
19. apr 2012

@dada2007 uuuzasna plachetnica

peroli
19. apr 2012

@lamps ale asi dál od okraje, že jo? nedáváš to úplně po celé ploše, že?

lusil2005
19. apr 2012

inac dievcata? vsimli ste si aj vy v bajecnych dortoch ze niekto dava pod potah cokoladu so slahackou???? 😕

peroli
19. apr 2012

@dada2007 super loď 😉 😵

lamps
19. apr 2012

@peroli nie ani plnku s mascarpone a bielej čoko nedávam až ku okraju, nechávam tam tak 0,5 cm medzeru 😅 😅

mates22
19. apr 2012

@mamina1978 já vím, sleduju už od začátku to "kopírování" a několik nápadů jsem si i uložila, to jen jsem chtěla opravdu doplnit, jak že to v praxi dělám já, já si to kdysi před asi dvěma lety z nouze vymyslela sama a klaplo to...a aby se třeba někdo nezalekl těch práškovejch barev, když by měl jen gelovky...
... a díky moc za ty návody, jsou to super nápady 🙂, jen tak dál 😉

díky za pochvalu, a díky všem za likes, to je už starší dortík, jakože pro ilustraci

lusil2005
19. apr 2012

@lamps to fakt? ja to vsetko este aj zarovnam tymi slahackovymi plnkami zvonku :D az potom davam maslovy krem

lamps
19. apr 2012

@lusil2005 áno ja sa bojím aj keď sa mi čo len trošičku vytlačí tá plnka ku okraju. A nerobí ti to šarapatu?

lusil2005
19. apr 2012

@lamps nene, ja to vzdy potom po stuhnuti obtriem tym maslovym kremom tak aby vobec nevychadzala ta slahackova plnka, a je to v pohode.

peroli
19. apr 2012

@lamps @lusil2005 já to taky ke kraji dávat nebudu.. mám z toho možnýho roztopení potahu trochu strach ☹

79zuzana
19. apr 2012

Ahojte, tu su moje dve posledne, jedna vcerajsia okruhla a dnesna gitarova 🙂 za tuto som dostala aj tringelt, lebo si ju objednali vcera vecer a dnes o tretej uz bola hotova 🙂

mizulienka
19. apr 2012

@79zuzana jeej ta gitara je krasna, ja teraz iba po gitarach pozeram, o 2 tyznde ju budem roibt aj ja 😉
mozem sa spytat aka velka bola? dakujem