Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daducha
26. apr 2012

@zdenallicka je nadherna,nieco take mam robit dievcatku na 1 sv. prijimanie.S anjelikom a ruzovymi kvietockami 😉 .Inak ja som tiez oficialne neveriaca a ked chcu po mne tieto torty musia mi povedat co presne,nie ze urobim, nejaky pruser 😀 😀 .No ved ked som raz bola v kostole na svadbe ,tak som si myslela,ze na tom displey co behali cisla,je pocet navstevnikov kostola a este som sa otacala, ze sakra kde je tu tolko ludi v takom malom kostoliku 😀 .Ale to som mala cca 20 .Teraz uz viem naco to je .Takze pruser z mojej strany v tomto smere je mozny 😀

evelina75
26. apr 2012

Ahoj holky, s dortama teprve začínám a potřebovala bych poradit. Koupila jsem si formičky s pístem- kytičky, ozdobné lišty a další, ale nejde mi to prostě z toho marcipánu vykrojit. Buď se mi to přilepí nebo se to neotiskne celé. Podmoučuji škrobem, ale určitě dělám nějakou chybu. Taky mě zaráží, že ty kytičky nejdou vykrojit "čistě". Jsou takové okousané....marcipán si dělám svůj nepravý, potahovat umím, jen bojuju s tou ozdobou....díky za rady.Ev.

anibas
26. apr 2012

@jakelina Majka presne tak - VEĽKÁ PRAVDA !!!! len pre radosť

anibas
26. apr 2012

@zdenallicka ja som robila aj tak - aj tak 😀 😀

anibas
26. apr 2012

@daducha 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
26. apr 2012

@anibas ta prva sa mi velmi paci🙂

mates22
26. apr 2012

@zdenallicka já tedy nejsem věřící, ale osobně se mi líbí ta bible, vyjadřuje to myslím práci pana faráře, u mě bohužel ti andílci a kříže vyvolávají nepěkné pocity (ale to je kvůli osobnímu prožitku, jinak jsou ty dortíky hezké všechny)

katy1979
26. apr 2012

idete mi do rany tiez mam robit na 1.SP tak potrebujem inspiraciu

lusil2005
26. apr 2012

zienky? nevideli ste niekde taky ten maly valcek, co vam vie prekrojit hmotu na dva alebo tri rovnake pasiky? 😕

malamargaretka
26. apr 2012

@lusil2005 dakuujem🙂

lamps
26. apr 2012

@lusil2005 Lucka u nás mali taký valček v A -Z domácich potrebách

mariann2
26. apr 2012

baby, vy píšete, že ja nestačím strany listovať, nieto ešte čítať, pridávam moje prevedenie Hannah Montana

lusil2005
26. apr 2012

@mariann2 kraaaaaaaaaaaasna!!!! fakt nenormalna

daniz
26. apr 2012

@katy1979 Hi,hi, ja idem robiť 5 psp dao rodín, 1 do kostola a medovník.kazetu ako obetný dar farárovi.Ale teda už mám povymýšľané ale len pridávajte 🙂

marci2305
26. apr 2012

@mariann2 Veľmi krásna tortička... 😉

daniz
26. apr 2012

@zdenallicka anielika by som nedávala, skôr modlit. knižku, ruženec, kvietka, torta ako oltár s kalichom oplátkami, kvietkami, atď.

jakelina
26. apr 2012

@mariann2 super se ti povedla

ajka82
26. apr 2012

baby nebude divne ked tu malu 2,5 kg tortu roztiahnem do sirky a bude len 2x korpus a 1x krem?
kujem

jakelina
26. apr 2012

@ajka82 nebude

dludli
26. apr 2012

cauky muzu mit dotaz, ted mi padlo oko na tuto diskusi 🙂 delala jsem ted o vikendu prvne potahovany dort k narozeninam a narazila jsme na problem ze nevim jak se na tu potahovku pak ruzne ozdoby lepi. Samo o sobe mi to na sobe nedrzleo pac pri valeni jsem si to podsypavala trochu cukrem. JAk se to spravne dela?

katy1979
26. apr 2012

@dludli troska vody ale iba jemne potriet stetcom a prilepit.

@daniz no tak to sem potom hod lebo ja zatial absolutne netusim co im tam mam dat.

mamina1978
26. apr 2012

Dievcata, prave som dokoncila moje prve drotikovane kvietky... 🙂 Mam na vas jednu otazku ...nie je tych kvietkou tam malo ? Kolko davate vy ? 😕

daniz
26. apr 2012

@katy1979 No ja idem na medovník dať modliace ruky, cez ne ruženec, druhá bude oltárik, na tretej bude srdce panny Márie + kvietka, ďaľšia bude kalich + ružičky, ďaľšia bude s motlit. knižkou a kúskom ruženca + kvietka-jabloňové....... 😝

daniz
26. apr 2012

@mamina1978 akurát.

katy1979
26. apr 2012

@daniz aj tak si to neviem predstavit. tato oblast je pre mna ako spanielska dedina 😀

jakelina
26. apr 2012

Holky najděte si téma církevní svátky, na Dortománii je toho spousta.

jakelina
26. apr 2012

@mamina1978 vypadají hezky, až dáš listy a víc kytiček tak bo bude zase jiné

reruna
26. apr 2012

@mamina1978 já myslím, že je to akorát🙂
@evelina75 vyválej si na tenko, nejdřív vykroj, ale ještě tou vykrajovačkou pojezdi po podložce i s tím vykrojeným kvítečkem - tím se ty hrany pěkně vyhladí a nebude to takové okousané, až pak to vytlač tím pístem a zároveň vytlač ten vzorek - jestli se ti to lepí, tak si tu vykrajovačku potři trochu nějakým tukem, já dělám kdytičky většinou z kupované hmoty smartflex flower a to se nelepí a pěkně se to vykrajuje, tak zkus potahovat tím tvým dělaným marcipánem a na ozdoby vyzkoušej objednat tu hmotu, prodává se po 3/4 kg...

mamina1978
26. apr 2012

@jakelina Jej dakujem , takze nedavate viacej kvietkou 🙂

ajka82
26. apr 2012

@mamina1978 ja som davala tak isto +/- 1 kvietok a zviazala viac stoniek s listami dokopy 😉