Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
14. máj 2012

@mizulienka ja robím klasika piškótu zo 6 do 28 ale nieje vysoká cca asi 5 cm

janula.h
14. máj 2012

@alenv veď hej ja len že taký robí mamča a zdobila som jej už skôr tortu a nič sa nestalo 😉

@dm1 ale ale sa nerob 😉 mám oči dala by si verím v to akurát lámem muža nech mi vymyslí ako vyrobiť šablónu na stencils 😉

liviana1111
14. máj 2012

@lussy23 dakujem 🙂

yamahafazer
14. máj 2012

moja dnesna

anibas
14. máj 2012

@mariann2 odvážiš bielko, a pridáš pr.cukor o hmotnosti x 5,3 váhy bielka, pár kvapiek citronky a hnetacími metličkami pomaly miesiš cca 10-15min.

mamina1978
14. máj 2012

@alenv Ja mam taketo inspiracie z internetu 😉 🙂

zdenallicka
14. máj 2012

@mamina1978 Prosím tě, mohla bys mi znova vypsat postup na tu želatinovou skleničku s pivem? 😕 😅 🙂

timonko
14. máj 2012

PROSÍM Vás,kde v Košiciach je nejaký obchod s cukrar.potrebami??

mariann2
14. máj 2012

@anibas ďakujem, už sa to tu x-krát písalo, ale nezapísala som si to, takže nie šľahacími, ale hnetacími metlami? správne som to pochopila, či?

mamina1978
14. máj 2012

@zdenallicka Je to tu skopirovane aj s tym doplnenym slovom.... 😉
Baby DOPLNENIE !!!, teraz ked mam volno a deti spinkaju, citala som este raz v klude ten posledny prispevok ,ci je zrozumitelne napisany postup , lebo som to prekladala narychlo...deti museli ist do hajan. AAAAA zabudla som na slovicko NAOLEJOVANY ( inak sa ta zelatina z neho neodlepi )
Tak este raz komletne
Postup: naolejovany skleneny poharik dame na 10 min. do mraznicky. Potom don nalejeme rozpusteny platok zelatiny. Poolievame po krajoch a zelatina na ladovom pohariku rychlo stuhne. V miske si pripravime druhy plat zelatiny, ale ten rozpustime v jablcnom dzusiku.Toto vylejeme do zelatinoveho pohariku a dame zatuhnut do chladnicky. Nakoniec si dame do mlieka rozpustit treti platok zelatiny a zmixujeme do penista, potom opatrne vylejeme do zelatinoveho pohariku.
Neviem ci stuhnuta zelatina neroztopi potah, mozno by bolo dobre ten pivovy poharik polozit na nejaku oplatku. 😉

zdenallicka
14. máj 2012

@mizulienka A kolikrát chceš prokrajovat? Já do 31cm (kulatá) dělám z osmi, do čtverce 30x30 dělám taky z osmi, takže do 28x28 bych dala asi sedm vajec, pokud teda budeš dělat mramorovaný.. ten vyskočí nejvíc ze všech..🙂

zdenallicka
14. máj 2012

@mamina1978 Děkuji..🙂 Jsi zlato!! J8 potřebuju udělat koštovačku - pohárek na ochutnávání vína i s červeným, takže to zkusím a uvidíme..🙂

mamina1978
14. máj 2012

@zdenallicka tak potom hod prosim obrazok a okomentuj ako to islo 😉

zdenallicka
14. máj 2012

@mamina1978 Jj, zkusím to asi hned dnes..🙂 POtřebuju to na příští pátek, snad se mi to nerozpustí a nerozpadne.. 😒 Na dort raději řeknu zákaznici, ať si to dá až před podáváním..🙂

mizulienka
14. máj 2012

@zdenallicka 2x chcem prekrajovat...pecies vsetko na jeden krat, ci pecies po platoch samostatne? dakujem 😉

mates22
14. máj 2012

@alenv já mám uložené tyto, někde by musela být drobná úprava 🙂

mia114
14. máj 2012

ahojte
babulky, robili ste niektora uz krivu tortu?
mam robit takuto torticku a neviem ako to zvladnem, nejak sa bojim krivej torty.

janulkamartinko
14. máj 2012

@bzucinka2 bolo ich 10 kartonov,do kazdeho sa mi zmesti 100 ks,druhov bolo asi 13 myslim...no pri 2 rocnom certovi dost tazke a uz ma to veru nebavi tak ako kedysi :(

jakelina
14. máj 2012

@janulkamartinko však jsi to odstonala co 😝

symoona
14. máj 2012

Dievčatá tak dalšia z mojho snaženia,tato bola k dňu matiek...Ta biela MMF je nejaka divna...Nepodarila sa mi nejako a vyzerala ako krieda 😖

janulkamartinko
14. máj 2012

@bambula1307 a ty byvas na dedine ci v meste? lebo ja keby dam zakusky po 0,40 neviem ci by ludia tolko penazi zato dali,tu je tusim ine zmyslanie :(

dadka212
14. máj 2012

@janulkamartinko kolko kusov zákuskov ti vyjde z jedného plechu?

bzucinka2
14. máj 2012

@janulkamartinko a kolko potom beries za karton ci kus? 😉

bzucinka2
14. máj 2012

@mizulienka ja robievam mramorovy z 10 vajec a prekrajujem na 4 platy 🙂

anibas
14. máj 2012

@mariann2 jo jo - takými pokrútenými 😀 😀 😀

lamps
14. máj 2012

@mizulienka ja som robila mramorový do formy 25x 25 zo 8 vajíčok, prekrojila som na tri pláty a ešte som aj zrezala kopček na vrchu a ten som použila na potretie torty 😅

zdenallicka
14. máj 2012

@mizulienka Všechno nejednou..🙂 Mně by se to nechtělo péct samostatně a navíc - mám zafixováno, že prášek do pečiva působí půl hodiny poté, co ho zamícháš do těsta... takže když bych pekla navíckrát, nestihla bych to... vymazat, vysypat, nalít, čekat na upečení, vyklopit, umýt, vymazat, vysypat... 😝 Nic pro mě.. 😀

katmou
14. máj 2012

zdravím, prosím jak mám udělat černý marcipán? Potřebuji na ovečku 🙂

jakelina
14. máj 2012

@katmou obarvit černou barvou bílý. 😉

katmou
14. máj 2012

to já vím 😀 jen kde koupit tu černou barvu? U nás v obchodě nemají a na netu jsem taky nenašla ☹