Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
17. máj 2012

@irriss 500 gramů máš málo.

vlada111
17. máj 2012

@janula.h len nenadávaj na mňa keď ti to vykypí 😀 😀 😀

aduskatt
17. máj 2012

@irriss myslim, ze 500 ti stacit nebude na potiahnutie a ozdobenie☹

mates22
17. máj 2012

@irriss souhlasím s holkama, 500g je docela málo ☹

irriss
17. máj 2012

@jakelina
super 😖 😖 😖 😠 😠 😠 😠 , v obchode mi rekla, ze mi bude stacit...500gr na potah (mam 540gr) a 250 na vykrojeni ozdob..
mam jeste 250 gr... a marzapane 225gr (marcipan) 😉
ale vse je bile...zrejme udelam nastavec v podobe prouzku a dobarvim prouzky..

aduskatt
17. máj 2012

@irriss mozno, ak by ti nestacilo, tak sa zasob marshmallows a z toho vyrobit potahovku este, to je dost rychlo

janula.h
17. máj 2012

@vlada111 neeee ta čosiiiiiiiiii 😝

jakelina
17. máj 2012

@irriss no uvidíš, ale na tu plochu to budeš muset mít hodně tenké, aby ti to vyšlo. Vždyť už jsi dělala MMF, tak z něho můžeš třeba udělat ty ozdoby.

irriss
17. máj 2012

@jakelina @aduskatt
neco vymyslim...nastesti nepanikarim..potahovku i marcipan mam tak pokud bude chybet, cast nepokryteho doplnim necim jinym, aby to ladilo...
nebo mne jeste napada..vyhnat dort do vysky misto toho, abych ho nastavovala do delky??

jakelina
17. máj 2012

@irriss a jak bude vysoký??? Ono to asi bude jedno, plocha co ubereš na délku se zase bude muset potáhnout na výšku. Jedině, že bys potáhla jenom nahoře a boky něčím obsypala.

aduskatt
17. máj 2012

@irriss ci do sirky, alebo do vysky, plocha bude ta ista, len nebudes potahovat na sirku, ale na vysku.....to mas asi jedno, co sa tyka mnozstva marcosa........ale ty urco nieco vymyslis, zvladla si uz horsie situacie ako je torta🙂.................a ked ti teda nevyjde, videla som kvetinkove penove cukriky..nakrajat na platky a prilepit na torticku🙂

mates22
17. máj 2012

@irriss hlavně si dej hezky střed na střed, když ti to náhodou nevyjde až dolů, můžeš to zamaskovat samostatným páskem, případně i páskem s mašlí z jiné barvy - jednou se mi to stalo, ne že bych měla málo, ale blbě sem to posadila a na jedné straně nevyšlo, ale zamaskovala sem to vyšší krajkou 🙂

irriss
17. máj 2012

@jakelina
@aduskatt
@mates22

..dekuju..
😉 hlavne za ty matematicke vysledky 😎 😎 😎 😎

ja jsem byla vzdycky na jazyky.. 😖 takze mi to hned nedoslo..myslea jsem, ze na vysku jen o 2cm po obvodu ale prisla mi ta nastava 10cm x 35cm vetsi plocha.. 😉

zatim delam veceri ..pak se na to vrhnu,a le to uz asi budete v perinach
Dekuju moc za pomoc..drzte pesticky 🙂

aduskatt
17. máj 2012

@irriss to vies, matiku mam v oku🙂) vcera som drezurovala detiska, dnes rada pomozem Tebe🙂)

aduskatt
17. máj 2012

@irriss drzim vsetky palciska🙂)som zvedava a tesim sa na fotecku🙂

abriela
17. máj 2012

DIEVCENCA, hladam nejaku inspiraciu pre deti na oslavu do SKOLKY. Poradte mi prosim nieco.
Viem @maminka1978 urcite ma nieco v talone, ale aj ine kocky.

lusil2005
17. máj 2012

@miciatko bolo to tu ale ja som objednavala chlapsku, a tu uz nemaju. tie detske su len s vlaskami, a ta zenska je s trupom, a to sa mi zda moc male... http://www.cakedecorations.eu/cakedesign/eshop/...
ta chlapska bola taka univerzalna.

mamina1978
17. máj 2012

@abriela Ale musis nieco blizsie napisat, lebo baby ma ukrizuju, ked budu musiet tolko rolovat 😉
Chcela by si muffiny ozdobit alebo radsej torticku a nieco jednoduchsie , ci narocnejsie..... pripadne k akej udalosti....😉

mamina1978
17. máj 2012

@irriss jeeeej drzim palceky aj tie na nohach 😉 😀 😀 😀 nech sa ti krasne vydari...... 😉 🙂 🙂 🙂

abriela
17. máj 2012

@mamina1978 asi muffiny - poprosila ma len kamoska, ci jej nieco nepomozem spravit. Po audine si trufam na hocico 😀 .

mates22
17. máj 2012

@abriela a co to bude za oslavu? Já měla do školky schovanou inspiraci se žabkama (to je jejich třída), ale u nás se nesmí jídlo nosit do školky ☹. Pak se mi hodně líbí klauni, ale to je spíš na karneval, toho bych si chtěla někdy udělat. A nebo myšky, děti obvykle myšky milujou............ no a pár dalších dětskejch, s těma balonkama by se tam třeba dal napsat název třídy...........všechno z netu, jestli je něco holek odtud, tak se omlouvám, mám to uložené na hromadě

mates22
17. máj 2012

@abriela aha, tak muffiny...no neva, třeba se někomu inspirace hodí 🙂

lussy23
17. máj 2012

@mamina1978 šikovné chlapci @simasa prekrásna @pipka krásne @lifinka krása @xxx.klarka nádherné. @petaskrdla amatersky? Veď je prenádherný! @monika76 zlatučké krásne

mamina1978
17. máj 2012

@abriela kuk tu su muffiny 😉 🙂
Alebo das len kvetinky a motyliky 😉

lucka_o
17. máj 2012

@mizulienka hm, ja som robila taketo, hm, ale poschodove nie....

lucka_o
17. máj 2012

@abriela ja som robila toto.... 🙂

janula.h
17. máj 2012

@jakelina blahoželáme a budeme fandiť spolu?? 😀

mamina1978
17. máj 2012

@irriss Skoda prave som natrafila na taketo lolli ,ci ako sa to vola , ale to uz by si teraz nestihala, taketo som myslela zapichnut do torticky..... Ale ty to urcite zvladnes tvoju torticku urobit krasnu a pestru pre deturence aj bez toho😉

https://www.youtube.com/watch?v=JpIifr0VOxY


https://www.youtube.com/watch?v=ptjq1yXp8uk


https://www.youtube.com/watch?v=n_rpggH-NUk
mrka2
17. máj 2012

ahojte, to co ukazuje take velke fotky? to uz tak bude vzdy? 😕 skoro mi oci vybilo 😀 no ja pridavam svoju dnesnu,ale tak mam dost... totalne som vysla z cviku,ale fakt 😝 a stale odbiehat k detom,tak to je na porazenie. tak sa robit veru nedaaaa 🙄

mamina1978
17. máj 2012

@abriela Ale ked by si chcela mojich favoritou vediet..... 😉
Urobila by som pre chlapcov tie formulky......su lahke a pekne a cervene trojuholniky by som obmienala este za zlte, modre a zelene , aby boli formulky pestrofarebne.... 😉 🙂 🙂 🙂
A pre dievcatka by som urobila motylikov a tiez obmienala farbu aj cervenu , zltu , ci fialovu....