Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
24. máj 2012

@jakelina a ostane taky aj ked potom uschne?🙂

bianka234
24. máj 2012

bianka234 ahojte kočky, verím že mi poradíte, občas robievam torty ale skoro stále orechové, lebo sa ich nev ieme nabažiť, takže teraz znova, ale musí trošku aj vyzerať. Čím môžem ozdobiť orech.tortu, marcipán je asi s orechami od veci, vždy dávam čokoládu, ale bude to na príjmanie pre chalana chcem ju trošku zjemniť nech neni taká huuu tmavá.na vrch by som chcela spraviť také tmavá s bledou čokoládou také ťaha nice, neviem ako to mám nazvať, ale nikdy som to nerobila ako sa to robí, alebo dajte tip na niečo iné nech ohúrim svojou šikovnosťou. Ťahanice mám na mysli s paličkou potiahnuť z tmavej do bledej, ak ste niečo také robili alebo videli dajte link, ďakujem

abriela
24. máj 2012

@bianka234 Potahuju sa aj orechove torty. Tahanice som nerobila, ale ak prelistujes par stran dozadu su tu pekne fotky cokoladovych tort a popisane aj ako sa to nanasa na boky.

bianka234
24. máj 2012

@abriela dakujem prezriem to tu

bambula1307
24. máj 2012

@bianka234 haha, ze tahanice. Ja som to robila 🙂 no nemam odfotene. Je to normalka nic tazke.
Najskor si polejes vrch torty tmavou cokoladou a potom bielou este kym to nieje stuhute nastriekas bielu cokoladu cik cak..alebo ciary cez...no a potom rychlo nozom cez to potahas..raz jednym smerom teda napr..dole a potom hore..vyzera to efektne 🙂. Mozes aj sparatkom skusit..ja som to robila nozom. 😎

ja potahujem marcipanom aj orechove torty 😀

jakelina
24. máj 2012

@aduskatt zůstane to lesklé, já jsem tak dělala tuhle kytku. A je celkem lesklá a to už je suchá daná na dortu.

aduskatt
24. máj 2012

@jakelina skusim, uvidim🙂 dakujem za tip.no, ved ak sa mi to nebude pozdavat, tak stale to mozem pretriet🙂

jakelina
24. máj 2012

@aduskatt určitě můžeš přetřít olejem.

lussy23
24. máj 2012

@evvina krásna
@lokalistin nádherná @mamina1978 krásnučká @alenv krásne

mates22
24. máj 2012

@bzucinka2 já budu dělat pro čtyřicetiletého, ale musí to nakonec prý bejt usedlejší - ten můj je vegetarián a miluje zmrzlinu, tak jsem si stáhla i tyhle, ale nepoužiju, bohužel......... tak třeba inspirace pro tebe 🙂

lubicakovac
24. máj 2012

dnes som asi po dlhom čase piekla, a dnes som aj prvýkrát urobila tortu s marcipánom, super babaračka, som sa vyhrala s tým ako malé dieťa 😀

výsledok posúďte sami 🙂

lubicakovac
24. máj 2012

@lubicakovac inak torta bola pre celiatikov 🙂

bzucinka2
24. máj 2012

@mates22 @vecernicci dakujem dievcata, aspon ze vy ste nieco dali, ale hadam sa este cosi domysli, nemam to rada takto narychlo a este aj pre chlapa, ta so zmrzlinou je super, len c i aj pre chlapa???

dajna11
24. máj 2012

muffinky a opäť muffinky 😀 😀 😀

molka
24. máj 2012

Viete mi poradiť, či pod čokopoťah môže ísť akýkoľvek krém? Viem, že pod poťahovku ide len maslo, ale ako je to s čoko?

mates22
24. máj 2012

@bzucinka2 ještě sem našla soudeček, nebo třeba flašla piva by šla a nebo jen smajlíka...a nebo nevím, s chlapama je to těžký, i ty dárky pro ně mi dělaj problémy 😀

dada2007
24. máj 2012

baby......prosím..farbím práve teraz.....a moja otázka.........kakaom zafarbím smartflex len tak suchým? alebo ho mám zriediť s vodou?????????? díííííííííííííííííííííík

79zuzana
24. máj 2012

@dada2007 ja ked farbim kakaom tak ho zmiesam s troskou oleja, lebo kakao ma schopnosti vysusit hmotu, takze s olejom sa to vyrovna 🙂

alenv
24. máj 2012

můj dnešní jestli poznáte, že to zvíře ležící tam vypadá jak dobrman.. tak můžu jásat 😀 😀

aduskatt
24. máj 2012

@dada2007 s vodou neeeeeee, bude sa ti topit potah

mizulienka
24. máj 2012

@artepf ahoj, prepac, ze tak neskroo ale bola som cely den s detmi von a teraz makam na torte 😉
struny som robila z nite, v galanterii som si kupila priadzu striebornu.

stankapk
24. máj 2012

ahojte. pridavam moju dalsiu tortu pre kamaratku. neviem, kto daval navod na tieto biele kvetinky, myslim ze @mamina1978 tak dakujem, slo to super rychlo! 🙂

bzucinka2
24. máj 2012

@mates22 ten sudok je super 🙂

ajka82
24. máj 2012

baby zas uz tolko nepisete ale vsetky peciete? 😝 ja tento vikend nic, ale budem len modelovat postavicky bez torty 😵 ...jedine ze by sa ten kamos ozval necakane, ze ma deti u seba...

artepf
25. máj 2012

@mizulienka moc díky, to by mě nenapdalo 😀
přidávám svůj domek - v poměru s postavičkama je to prcek, ale i tak má 7,5 kg, trošku jsem to přešvihla, tak s obavama čekám, co na to zákaznice 😕

artepf
25. máj 2012

jo a ty fotky 😀

dajna11
25. máj 2012

a ešte pár deťom pre radosť 😀

vlada111
25. máj 2012

😝 😝 😝 😝 😝 😝 pomóóóóc kočky. Prosím nejaké inšpirácie na torty s lienkami a kvetmi. Nie 3D lienku ☹

anibas
25. máj 2012

@vlada111 Tebe Vladka netreba radiť - ty urobíš aj bez predlohy fantastickú tortičku !!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

vlada111
25. máj 2012

@anibas Sabi ty si ma vybavila 😀 No veru musím sa niečím inšpirovať 😝