Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

luciahromadkova
27. máj 2012

@csina pribinačikový krem, píšte že smotana? myslíte kyslú?

ajka82
27. máj 2012

@luciahromadkova ano kyslu(pochutkovu) smotanu do pribinackoveho 😉 potahovka nan nemoze, slahacka a tvaroh ju rozpustaju

mamina1978
28. máj 2012

Tak pointa tejto torty z internetu ma dostala..... na tej nem. stranke ju jedna dievcina urobila kamaratke, ktora oslavovala narodeniny a rozvod naraz kuk ( Kontajner na recyklovanie )
,,Torta - recyklovanie muza`` 😉 😀 😀 😀

mamina1978
28. máj 2012

Dievcata, co myslite, nedali by sa z tohoto vyrobit silikonove formicky ??????? 😕 😕 😕
http://www.dental-shop.sk/www-dental-shop-sk/es...

mamina1978
28. máj 2012

@aduskatt takto mozes nabuduce tu tvoju jazycnicu alebo callu susit....na klobuciku z tvrdeho papiera kuk 😉
co som nasla 😉

mamina1978
28. máj 2012

@aduskatt A vies co ma prave napadlo, ze tento trik by som mohla pouzit aj pri tej mojej kvetinke tiez........na tie lieviky 😕 😉
Ked by to na tom uschlo, lepsie by mi to potom po zlepeni drzalo tvar😉

dajna11
28. máj 2012

@maca77 mnáááámky

dajna11
28. máj 2012

@zuzana124 to je krásna kombinácia,ja ju žeriem,teda hlavne tyrkys ružová....som robila teraz takej farbe mufinky.takžeak modru tak takú bledú ako nebo,či do tyrkysova

daniz
28. máj 2012

@mamina1978 prosím Ťa, nemáš uložené nejaké typy na tortu pirátskej mapy? Idem robiť deťom na MDD do druživny. ďakujem moc
Viem, že niekto tu už takú podobnú tortu robil, no neviem kto. Ďakujem za typy.

zuzana124
28. máj 2012

@daniz ja mám túto uloženú

zuzana124
28. máj 2012

@janula.h tie postavičky sú nádherné a na torte ukážu elegantne, jednu mám tiež doma 🙂

daniz
28. máj 2012

@zuzana124 Suprová ďakujem 🙂 😉

mamina1978
28. máj 2012

@daniz ano .......... @njonja robila tu prvu ( dufam, ze sa nehneva, ze ju tu davam😉 )
....................a mam este taketo piratske..... kuk

mates22
28. máj 2012

@mamina1978 u těch kornoutků, doporučuju z vlastní zkušenosti s kalama, hodně ten papír posypat cukrem, nebo přes něj ještě potravinářskou folii, aby se to po zaschnutí dalo hezky sundat - i když asi záleží na hmotě, já to měla z čokoplastelíny a přilepilo se to řádně ☹

daniz
28. máj 2012

@mamina1978 parádička , kočky ste zlaté, Ďakujem

csina
28. máj 2012

@luciahromadkova ano, kyslá.. 🙂

bambula1307
28. máj 2012

@yokralovnayo aj ja si chcem kupit velke srdce..ale ja som kukala na cukraskych shopoch..maju a nie su ani moc drahe.
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/klasicke-...

maca77
28. máj 2012

baby Ďakujem za "lajky" .... páni som ráno pozerala že kto ma toľko spomína 😵
@alenv jasné v pohode, kľudne ukladaj, aj mňa poteší každá tortička pre inšpiráciu tu od vás
... čokotransfer som si položila na veľký plech, čokoládu z lidlu som roztopila s cca jednou lyžicou cery a vyliala som to na čokotransfer (jedna čoko bola málo, takže som ešte dorábala 😅 ) a dala som to do chladničky na nejaké 2 hodinky .... otočila som naopak, stiahla foliu a horúcim nožom som si narezala pásy @luciahromadkova ... poťahovka môže ísť na ten krém, len tortu musíš potiahnuť napr. maslom vymiešaným s cukrom aby sa nezačala topiť 😉

@alenv neviem ale ja by som sa bála nechať takúto tortu tak dlho na svadobnom stole .... čokoláda je potom mäkšia... netuším koľko vydrží aby si zachovala tvar... ale možno áno 😉 možno iné baby poradia 🙂

daniz
28. máj 2012

@mamina1978 parádička , kočky ste zlaté, Ďakujem

bambula1307
28. máj 2012

@janula.h naozaj velmi pekni su 😎

daniz
28. máj 2012

@bambula1307 ja srdiečko vyrezávam z kruhu, a pekne zaoblujem tou punčovinou.

peroli
28. máj 2012

@janula.h no tak ta je!!!! 😵 vem ji a utíkej.... 😀 😀 😀

reruna
28. máj 2012

@yokralovnayo v domácích potřebách

peroli
28. máj 2012

dneska asi jen tento.. nebudu na příjmu.. 😉

peroli
28. máj 2012

a ještě jedna nedortová inspirace.. 😉 😵

aduskatt
28. máj 2012

@mamina1978 super, na lievikoch susit🙂 mooooze byt🙂 mam v plane malicke kalie robit, tak ususim na lievicku🙂

mates22
28. máj 2012

Holky, potřebuju poradit, děláte někdo s K2? Já vím, že většinou děláte s MMF, ale mě se s ní dělá blbě, teď sem míchala se smartflexem a bylo to dobrý, tak sem si myslela, jestli by se nedalo i s K2, je to přece jen cenově trochu jinde 🙂. A jdou z toho i figurky?

mariann2
28. máj 2012

@mamina1978
@peroli baby, prosím nemáte fotky klobúkových tort?

anda1980
28. máj 2012

@peroli
@mamina1978 žienky zlaté, aj ja poprosím niečo s orchidejkami, dakujem pekne

meggie.sk
28. máj 2012

@mamina1978
ja si robim zo siligumu. Z tohto neviem ci by to slo, moj nazor je ze ak urobi stomatolog nejaky odtlacok, tak to musi uschnut aby potom mohol urobit z toho aj pevny odliatok. Pripadne ak chces lacnu verziu, tak sa da aj z MMF