Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
8. jún 2012

@mishulle díky, jinak já včera nechala tuhnout jen 3h v lednici a je to ok.protože mi děti fakt nepřejí a já už jsem nervní...

macicka84
8. jún 2012

@mishulle Ja ten svuj vcera dopoledne upekla, odpoledne naplnila, potrela, sla jsem s malym na pisek a pak si ho potahla, byl v lednici cca 1,5 pred potazenim...Ale ja ji mam fung novou a i na dost nizky stupen nastavenou...

mishulle
8. jún 2012

@lifinka
@macicka84 děkuju, mě právě děti taky moc nepřejou

reruna
8. jún 2012

@maca77 snad není pozdě - já dělám ze 3 smetan na ten průměr, když ti zůstane, tak se to určitě sní, ale myslím, že to bude akorát

lubicakovac
8. jún 2012

@aduskatt všetko je raz poprvé, držím palčeky 🙂

aduskatt
8. jún 2012

@lubicakovac no to ano🙂) len velmi neviem, ako na to🙂)musim asi vela videi popozerat......vobec netusim, ako tie drotiky davat dokopy🙂

reruna
8. jún 2012

@aduskatt není to zas tak těžké, jak to vypadá, já jsem se toho taky bála, ale s tou páskou se docela dobře pracuje, ona lepí, a tak to jenom obmotáš a je to

aduskatt
8. jún 2012

@reruna budem trenovat🙂) hned ako zistim, ako dat na drotik ten kvet, resp lupienok🙂) xixi.boooooooze, som ja teda kaca🙂

monika76
8. jún 2012

Dievčence potrebujem poradit 🙂 už dlchšiu dobu mi nedajú pokoj čokoládové dekorácie .Dnes som skúsila ale nejde to nijak raz.Treba na to špecialnu čoko ? ja som použila čokoladovú polevu aj bielu polevu a pridala som trošičku Ceru.Neviete niektorá recpt ako na to .Ďakujem krásne 🙂 😉 Niečo také http://www.akosatorobi.sk/video/2527/cokoladove...

reruna
8. jún 2012

@aduskatt ten drátek si namoč do lepidla nebo do vody, někdo si rozmíchá trošku hmoty s vodou na kašičku, pak nasuň opatrně do lístku, abys ho neprotrhla - tohle je pro mě nejhorší část

lubicakovac
8. jún 2012

@aduskatt toto síce nie je video ale je to pekne vysvetlene aj s obrázkami
http://www.tortyodmamy.sk/content/kalie-na-drot...

lifinka
8. jún 2012

tak jsem to nějak dokončila 😝 , poprvé jsem si zkusila malovat čmáranice 😀 , měla jsem doma jesm slivovici, tak snad to vyčichne než to předám...a barvy jsem použila prachové, ale nechtělo se to nějak rozpustit ty drobky?Ale tak hlavně, že dort je hotov s těmi dnešníma děckama 😝 za uši by potřebovaly!

aduskatt
8. jún 2012

@reruna no presne to je to, coho sa bojim, presne si to odhadla.narvat to tam tak, aby sa mi to nepotrhalo, neprelomilo, nespadlo🙂
dakujem dievcata za prikladne tutorstvo🙂)
@lubicakovac

lubicakovac
8. jún 2012

@monika76 pokial viem tak na to treba tu plasticku čoko hmotu, nemám s tým skusenosti, ale čo som čítala tak len z hmoty, nie z klasickej čokolády

reruna
8. jún 2012

@monika76 tak ten chlap je machr - podle mě je to o zručnosti a o správné teplotě té čokolády, nesmí být ještě zatuhnutá, ale nesmí ještě téct, to je asi nejdůležitější vystihnout ten správný okamžik, jinak by se mu to akorát polámalo... jinak podle můžeš použít jakoukoli čokoládu s trochou tuku, do čokoládové polevy už asi ten tuk ani dávat nemusíš

reruna
8. jún 2012

@lubicakovac mě připadá, že ten chlap to má čokoládu a ne hmotu

monika76
8. jún 2012

@reruna skúšala som to za každej teploty asi 😀 zručná až taka určite nie som 😀 ale súsila som to 🙂

jakelina
8. jún 2012

@monika76 prý jsou na to nejlepší ty čokoládové pecky, ale já zkušenost nemám. 😒

lawli
8. jún 2012

moja dnešná práca...

mates22
8. jún 2012

@lawli kde jsou fotky? 😀 😉

jakelina
8. jún 2012

@lawli já tu sedím a čekám a nic 😀 😀 😀

jakelina
8. jún 2012

@lifinka dortík je krásný, takový jemný. 😉

lawli
8. jún 2012

😀 😀 😀 😀 a fotky nikde že ???? 😀 😀 😀 😀

lawli
8. jún 2012

@mates22
@jakelina ...tak čo narobím no stalo sa to už aj me 😅 som sa smiala iným a je to tu....a do toho mi ešte aj net vypadol 😠

maca77
8. jún 2012

@reruna Ďakujem.... dala som večer uvariť 2šľahačky lebo chcú naplniť 1x tou čokoládou a druhú vrstvu pribináčikovú .... tak sa mm poteší, že mu zvýši, lebo poslednú dobu hundre prečo neupečiem korpus navyše a z každého krému tiež trošku viac že si aj on s deťmi pochutná 😀

janula.h
8. jún 2012

žienky manželovi k štátniciam 🙂 za hoďku 🙂

lifinka
8. jún 2012

@jakelina díky, nechala vše na mě, mají to jen na vyzkoušení, je to známá, tak snad se jí zalíbí, má kakaový, mramorový a světlý korpus + krém z ledových kaštanů🙂 Tak frčím předat má to i z rozvážkou🙂)) jen snad trefím, papa

aduskatt
8. jún 2012

@janula.h ja budem robit bratovi....len premyslam, ze aj tu capicu( vypadlo mi spravne slovo)🙂 urobim z tortoveho korpusu upeceneho v malej miske🙂

aduskatt
8. jún 2012

baby, ako pouzivate farebny spray bez premalovania kuchynskych stien?🙂.alebo mate pekne duhove kuchyne?

mates22
8. jún 2012

Moje dnešní, čokotransfer, piškot, nápln šlehačka, zakysaná, jogurt, jahody.............. postavička měla být holčička jahůdka, no úplně to asi není, dělala jsem volně podle obrázku, ale snad se bude líbit 🙂 . Dala jsem jí tam jen na focení, předám jí zvlášť, ať si jí pak posadí před předáním, myslím, že ty jahody tu potahovku roztopěj ☹