Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
19. júl 2012

@janula.h je pospajana spajdlami krizom aj v kolesach a zapichnuta do torty

aduskatt
19. júl 2012

na dnes posledna..svetly korpus, karamelovy krem bezmaslovy, 2 kg

jaja555
19. júl 2012

@mamina1978 nádherná tortička, šikulka . S tým rafaelo krémom a nektarinkami musela aj chutiť. Hneď by so si dala 🙂 😉
Aj ja by som to chcela dokázať, len mám obe ruky ľavé. No čo už ...

sisix
19. júl 2012

hokly, cim to je, ze ne pokazde mi korpus krasne vyjede. Treba ted posledne cokoladovy mi nevyskocil. ☹

vlada111
19. júl 2012

@lucka_o kočky ti dali krásne inšpirácie, tak ti asi iné neporadím. Ja si pozerám vždycky internet, nemám uložené inšpirácie a potom si nejakú urobím podľa seba. Ale už ti odpovedám neskoro, ale taká kvetinkovo lienková by bola super.

mia1111
19. júl 2012

@dm1 - moja zlatá, ešte ma napadlo, keď čítam, že tam majú toho stále ešte kopec, náhodou klasické vykrajovačky hortenzie si tam nezbadala? Takéto dačo: http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/hortenzia...

lucka_o
19. júl 2012

@dadka212 nemam vobec, len aby bol podklad ruzovy.....

lucka_o
19. júl 2012

@dm1 dakujeeeeeeeeeeeeeemmmmmm

lucka_o
19. júl 2012

@lamps ako si ho robila, ak smiem vediet???? je nieco ako mascarpone????dakujem!

ajka82
19. júl 2012

@mia1111 tie hortenzie tam maju 😉

lamps
19. júl 2012

@lucka_o ak myslíš ako som robila krém, recept som dávala na predošlej strane. Mne osobne tento jogurtovo-šľahačkový krém chutí lepšie ako krém s mascarpone a bielej čoko 😅

lencza
19. júl 2012

dobrý večer přeji¨

potřebovala bych malou radu, sestra si na mě vymyslela dort pro neteř s motivem Hello Kitty a moc se mi líbí tenhle ozdobný lem z kytiček........ale vůbec nevím, jak na to, aby to bylo takhle pěkné.........neporadila byste mi některá? díky moc¨

ajka82
19. júl 2012

@lencza ten horny je robeny kliestikmi, ten dole vyzera, ze potahovka je odkrojena dalej od spodu torty a na to poprilepovane vykrojene kvietky gulate http://www.tortickovo.com/tortickovo-cukrarskep... ...listu na to som taku nevidela... 😉 ...teraz citam z kvetiniek...tak ten spodny 😉

lencza
19. júl 2012

@ajka82 aha, takže vlastně všechny ty červené kytičky jsou nalepené až na ten okraj.............díky moc

ajka82
19. júl 2012

@lencza ano a na vacsich mas nalepene biele mensie a v tom malu "perlicku" vtlacenu- tie gulicky sa daju zohnat aj v potravinach(u nas isto)

lencza
19. júl 2012

@ajka82 ty bílý už bych věděla, jen jsem si říkala, jak na ty červený 🙂 🙂 🙂 nebyla mi jasná ta technika, jsem si říkala, že to asi nevykrájím přímo v tom okraji

lokalistin
19. júl 2012

@pristela dasa capkova je podla mna uzasna ta jej robota je total, ze waw mam skoro vsetky jej torty ulozene

pristela
19. júl 2012

@lencza neee, tie cervene niesu nalepene, potahovku vyhladis az na podlozku obrezes okolo torty a pak vezmes kvietok vykrajovacku a otlacas na kraj, z vonkajsej strany zatlacis silnejsie a tym to vlastne orezes a strana blizsie k torte sa len otlaci, neprereže

lencza
19. júl 2012

@pristela super, děkuju..........no budu si to muset vyzkoušet předem, aby to nějak vypadalo....takže vlastně nahnout tu vykrajovačku trošku na stranu a na vnější straně dotisknout až na podložku, aby se odkrojil zbytek potahovky

pristela
19. júl 2012

@lencza jo jo presne tak 😉

lokalistin
19. júl 2012

@pristela no inak z tvojich mam tiez uz veeela ulozenych ani o tom nevies 😉 to hrozno je bozske od nej
@maya30 nadherna
@lamps krasna

pristela
19. júl 2012

@lokalistin jee, a to fakt , az potahovka mi padla na kolenááá 😝 vsak to že aká česť , kujeeem 😵 no ja ako nemam rada Kitty torty tak tu jej v albumoch žeriem aj som si ju ulozila, uplne fantasticka a vela ostatnych torticiek 😵 😵 😵

lokalistin
19. júl 2012

@pristela moja ved preco asi chcem ist k tebe na skolenie urcite nie,ze to co robis nevies 😀 ,ale ze ta zeriemskoda,ze mi to zas nevyslo mam aj darek pre teba.Inak z akej vykrajovacky sa robi frezia?

lokalistin
19. júl 2012

@mamina1978 ked tam davas tie nektarinky davas ich aj so supkou?

dm1
19. júl 2012

@mia1111 ano aj tei hortenzie su tam

dm1
19. júl 2012

@mizulienka veru netusim ci to ma na plny uvazok ale myslim ze nie obcas na nu natrafim na dortomanii na diskusiach tiez uz hodne dlho obdivujem jej torty a nadherne stencily na nich

mamina1978
19. júl 2012

@lokalistin ano , ale krajam na malicke kusky.Mesiaciky a kazdy na 3 krat prekrojim. Je to take chutnejsie 😉 🙂

pristela
19. júl 2012

@lokalistin http://tortyodmamy.sme.sk//frezia-pomocou-vykra...

teda holky , zeby som bola ocarena smartlexom na potahovanie 🙄 nemooožem povedať 🙄 sice jedina vyhoda dal sa vyvalkat a potiahnut na hrubku papiera 😅 ale s MMF sa mi robi oooovela lepsie , nuž snad to chce len cvik 😀

mates22
20. júl 2012

@pristela zvyk je holt zvyk 🙂 a ty děláš s MMF úplné zázraky...........ale upřímně, i když já nedám na smartflex dopustit, teď mi přišla várka a moc mi nevoní, přijde mi, že je cítit trochu po česneku. Tuhle sem někde četla, že se hrozně liší jednotlivá balení, že jim kolísá kvalita ☹

dm1
20. júl 2012

@mates22 nooo a nebol taky nazltnuty miestami? lebo kamoske sa normalne pokazil v zaruke a ked sme boli na predvadzacke v dubnici tak dalsia vyrala smartflex flower kyblik este v zaruke a ked sme ho tam otvorili tak bol pokazeny tiez aj jej ho vymenili. ale clovek ked objedna a poslu mu toto... 😝