Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisix
20. júl 2012

holky kdyz delate red velvet, kolik davate kypriciho prasku?

sisix
20. júl 2012

@mates22 no ja mam taky potrebu zkouset nove a nove. Od smartfleku jsem byla odrazena. Ale vyzkousela jsme K2, holandskou hmotu, marcipan 1:1 a 1:3, a formix. Pak jsem delala domaci 2 a ani jedna me nenadchla chutove. S marcipanem se me spatne potahovalo ale na modelovani je ok. JAky si mela?

mates22
20. júl 2012

@eliska22 tos měla nějakou kamennou, já jí vyválím úplně v poho - ale jinak taky otáčím v mikrovlnce

@pristela s ořezem......... zkoušela jsem různé metody - chvilku nechat zavadnout, pak se nelepí a nebo taky si trochu naolejuju rádýlko, pak se nelepí, ale nechává trochu lesku. A na válu jsem tuhle vykrajovala pocukrovaným rádýlkem, taky s to moc nelepilo, ale musí to být světlé 🙂

daducha
20. júl 2012

@mia1111
@miciatko dakujem babulky, robim falosny ale s maslom.Tak som to cele zohriala a vychladim a uvidim co z toho bude.Ak sa nepodari zachranit, postupne pouzijem na puncovinu a pod a musim novy uvarit 😠

@dadka212 aj ja to tak robim 😀 ,ale kym mi doslo tak som pracne dolovala po kuskoch 😝 .Ale co sa kvality tyka, je pravda ze nie je rovnaka.Raz mi prisiel taky hrozne tuhy ze som nedokazala vyvalkat a inokedy mäkky jak fras .Teraz taky stred,ale je pravda ze sa mi s nim robi lepsie ako s WI ..

daducha
20. júl 2012

@dadka212 krasna,uzasne farby 😵

daducha
20. júl 2012

@dm1 jasne ze ukazem,len tobude dlho trvat,dokoncujem vzdy na druhy den.A ukazem ti aj môj spôsob celshapes ak budes chciet,mne to ide rychlo 😉

mates22
20. júl 2012

@sisix no teď jsem měla 1:3, právě, že jako měl bejt na modelování super, ale je takovej jakoby suchej, se mi rozdrobuje a praská. Takže se furt vracím k tomu smartflexu, ještě i WI mi přišel v pohodě, jen víc sesedal. No tak já si myslela, že ten marcoš teď použiju právě na potah, takže si mě trochu vystrašila, možná poletí do koše 😖 , uvidím zejtra

dm1
20. júl 2012

@daducha jej super diky 😵 . len ja uz som tolko to celshapes skusala az mi ta forma praskla 😝. ale hadam to nebude vadit

daducha
20. júl 2012

@dm1 nevadi, donesiem svoju 😉

daniz
20. júl 2012

Ahojte, tak ja píšem po dlhej dobe. Všetko som poodvolávala jednak kôli počasiu a hlavne kôli deťom. Teraz sa mi zas rozbieha tortičkovanie, tak snáď tu budem častejšie. 🙂

mariann2
20. júl 2012

ahojte, tak trojitá tortička odovzdaná, veľmi sa kolegom páčila a ďalšie dve dokončené 🙂

peroli
20. júl 2012

@sisix já v receptu prdopeč nemám.. 😉

pristela
20. júl 2012

@mates22 ja som mala marcos 1:3 a modelovalo sa z neho fantastikoooooo, len tá cena 😝

cestovatelkaandrea
20. júl 2012

@mariann2 tu tortu vitaj Damian urobim pri krstinach nasho druheho drobca. inak nahoda. moj starsi drobec sa vola Damian 😉 ale inak krasne torty robis

cestovatelkaandrea
20. júl 2012

@peroli tak taku tortu by som si teraz dala 😉 fakt krasna

mariann2
20. júl 2012
sisix
20. júl 2012

@mates22 tak to mas fakt blbej marcipan. JA zatim mela stesti, mam uz 3.

mates22
20. júl 2012

@sisix @pristela ☹ - tak to mám asi fakt smůlu, no ani doba použitelnosti tam nebyla, tak doufám, že nikomu nebude špatně

sisix
20. júl 2012

@peroli no podle receptu je tam soda+ ocet , ale da se tam misto toho dat pr.do peciva. Ten ocet nemuze byt co mam doma.

mates22
20. júl 2012

holky, kdo děláte v těch Ikeáckejch miskách, myslíte, že můžu v té skleněné péct? Oni tam nemaj, že jde do trouby, ale to ani u těch kovovejch, nevíte některá? tuším @dadka212 ty housenky dělá, jestli se mi to nemotá.........

dm1
20. júl 2012

@mates22 ja robim futbalku v tej kovovej a peciem v tom bezproblemov

eliska22
20. júl 2012

@dadka212 @pristela @
@mates22
tak si to tak sama pre seba uzavriem, že mne teda dodali SV tvrdý ako fras, chybný kýbel 😀 😀 😀

eliska22
20. júl 2012

@mates22 ja som už piekla aj v sklenenej a v pohode 😉

mates22
20. júl 2012

@dm1 @eliska22 supér, díky moc, potřebuju minidortík, tak bude kopeček 🙂

mia114
20. júl 2012

ahojte, akurat som dokoncila torticky, po dlhsom case som zobrala objednavku, este buduci tyzden ma caka jedna a potom zase si davam pauzu do konca prazdnin 😝

mia114
20. júl 2012
zuzanocka11
20. júl 2012

@peroli ty kokso,to vyzerá taaaaaaaaaaaak dobre 😀

pralinka25
20. júl 2012

ahojte. zas k vam idem po radu. idem robit parizsku slahacku do torty ale klasicku nie falosnu a neviem sa teraz rozhodnut aku slahacku pouzit. co som sa docitala tak napriklad na oranzovu rajo su neni moc pozitivne ohlasy. ake slahacky pouzivate vy? ktoru mate osvedcenu? viem ze 33% ale znacka?

sisix
20. júl 2012

@mates22 ja beru od pani z mimibazaru chces kontakt?

miciatko
20. júl 2012

@pralinka25 z lidla cerveno biely obal . krabicka