Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

petkaa28
5. sep 2012

Baby idem si dnes kupit nove vedierko hmoty. Co radite? Doteraz som mala pdt special a som spokojna. Ak je nieco lepsie, nebranim sa...lebo postavicky z pdt idu na .....

pipka
5. sep 2012

@petkaa28 na postavicky podla mna naj je smartflex flower 😉

andrejecka
5. sep 2012

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=13414 nejako mi to tam preskočilo

aduskatt
5. sep 2012

@petkaa28 na postavicky smartflex flower🙂

maya30
5. sep 2012

ahojte dievcata, idem si po radu, na vikend mam az dve cierne torty, este som to nerobila, myslite ze bude problem nafarbit mmf extra ciernou gelovkou tak aby sa dalo s nou aj potahovat ?

eliska22
5. sep 2012

@pipka už som potvrdila 😉

lokalistin
5. sep 2012

@maya30 ja som robila na rodu ostatnych bab tu ,ze som si spravila cokoladove mmf a to som potom velmi lahko zafarbila na cierno.
Raz som farbila len mmf a strasne sa mi to trhalo, s tym cokoladovym sa robilo dobre len to bolo trochu mastne
Panda normalne mmf a vlak cokoladove
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1187550...
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2879077...

petkaa28
5. sep 2012

Skusali ste niektora pdt stella, predtym kok? Aka je chutovo? Dakujem

mates22
5. sep 2012

@petkaa28 já měla a už do toho nejdu, modelovalo se s tím blbě, chuťově nic moc-prostě sladká hmota, ale na potahování jsem upotřebila, alespoň je to čiště bílé. Stále zkouším něco nové a vždycky se vracím ke smartflexu velvet a flower 🙂

eliska22
5. sep 2012

@maya30 ja si čiernu zarábam tak, že si pridám do cukríkov čokoládu, zistila som, že mi je lepšie keď si pridám bielu tú čokoládu, tá hmota sa mi viacej páči, lepšie sa mi s ňou robí a normál si to nafarbím na čierno aj s práškovou čiernou 😉
ale je pravda, že som s čiernou ešte nepoťahovala, takže farbím menej hmoty, aj teraz som farbila len pol balíka tých amerikáncov 😝

mojkokolja
5. sep 2012

Baby prosim vas, som zamestnana a som teraz na rodicovskom pripevku. Robim torty, ale rozmyslam ze si dam inzeraty a tak aby sa o mne dozvedeli ludia. Len neviem ci netreba mat nato zivnost alebo tak. A nie som ani vyucena cukrarka. Nemate s tym prosim skusenost ako to ma byt.Dakujem

miciatko
5. sep 2012

Baby keby je toto sukromka tak vam sem napisem aku objednavku som dostala,ako ju tisic krat zmenili a ako mam chut im napisat par teplych slov .. . .

mates22
5. sep 2012

@mojkokolja je potřeba mít na to živnost, mít na to speciální místnost a je potřeba být vyučen a dokonce i praxi mít....a nebo by se za tebe musel někdo vyučený s praxí zaručit, jakože bys vlastně pracovala pro něho............... jinak já osobně bych si inzeráty nedala, nevím jaká je pravděpodobnost, že na tebe přijdou, ale já jsem poseroutka. Dělám jen pro rodinu a kamarády, jinak totiž nevíš, že ten co ti volá, že někde od někoho slyšel, že děláš dobrý dorty, není zrovna nějaký úředníček. Ale myslím, že si i tak holky dávají inzeroše, to už je pak na tobě, jaké riziko poneseš

mariann2
5. sep 2012

@anibas moja, si si pred stretkom dala frizúru robiť? to žeby som aj ja niečo so sebou robila, že sa vám ukážem krááásna, no ale tých 20 kíl navyše už asi nestihnem zhodiť, či?

maya30
5. sep 2012

@lokalistin @eliska22 dakujem baby, ta cokolada napadla aj mna len som si nebola ista ci to nie je blbost...a kolko si dala cokolady na toho pol balika ?

Inak neviem ci ste to tu uz nerozoberali, nestiham vas vzdy precitat 😉 ale na Tom bola informacia ze haribo rubino sa uz nebude vyrabat a veru ja ich uz u nas neviem zohnat...asi budem musiet vycestovat za bielymi cukrikmi do vacsieho mesta alebo co...

vecernicci
5. sep 2012

@lawli a copak jsi ještě chtěla? mám tu abecedu to rádýlko, ale jestli ještě něco budeš chtít, tak písni 😉

miciatko
5. sep 2012

@vecernicci ked pojdes ku tomu tvojmu vietnamskemu priatelovi 😀 😀 😀 😀 a budu tam tie podlozky wilton ine ako modra a oranzova tie mam, za rozumnu cenu tak mi prosim kup s kazdej , mooc ti budem v dacna a na stretku ti dam peniaze, inak tak premyslam ze ty by si mala na Slovensko prist na saniach so sobmi ,sak ty budes riadny Santa. . .

aduskatt
5. sep 2012

@miciatko no som zvedava na tu objednavku, prosim prosim, aspon do IP

aduskatt
5. sep 2012

@mojkokolja to prave v tom je problem, pokial nemas zivnost, nemozes si dat inzerat

cestovatelkaandrea
5. sep 2012

@eliska3 ja nepouzivam marshmallow cukriky. normalne si kupujem v obchode cukrovu pastu.Je to nieco ako na SR Smartflex. Je bielej farby, takze si ju musim farbit farbickami ak chcem nieco farebne. Dobre sa mi s nou robi, lebo je makka a lahko sa zafarbuje.

miciatko
5. sep 2012

@aduskatt napisala

jakelina
5. sep 2012

@mariann2 neštvi mě, já budu ráda, když se v pátek nějak zbalím a ne že dělat frizůru. Budu vařit na celý víkend pro všechny chlapy, ať mi tu neumřou hlady. 😀 😀 😀

anibas
5. sep 2012

@mariann2 no to ma nenapadlo, že na stretko ako človek pôjdem 😅 - ale nastupoujem v pondelok do práce po MD - tak nech nestraším ľúdí 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anibas
5. sep 2012

@jakelina Majka - a mňa varenie na víkend ani nenapadlo - šak aj toto treba 😕 😕 😕 😕

jakelina
5. sep 2012

@anibas juj, tak ať se ti v práci daří a líbí 😉

anibas
5. sep 2012

@mojkokolja radšej inzeráty nedávaj - prilákaš daňový úrad 😉 😉 😉 😉

jakelina
5. sep 2012

@anibas já uvažuju, že jim uvařím hrnec guláše, jeden den s knedlíkem a druhý s chlebem. 😀 😀 😀

aduskatt
5. sep 2012

@miciatko pribehla z kuchyne, precitala, pokrutila hlavou, odpisala🙂

aduskatt
5. sep 2012

@jakelina a ked sa zdrzis, tak treti den so zemiakmi🙂