Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jenie123
4. aug 2014

@nika1985 dakujem kraaasne.. ja mam starsiu tiez uz doma, skolka ma prázdniny.. s nou starost ani nemam, ona sa aj s synom pohra.. sice potom to u nas vyzera, ze bomba vybuchla.. ale aspon sa zahraju.. maly presne ako tvoja Anetka.. vsade je, stavia sa vsade, vsetko rozhadzuje a podobne.. spinka dva krat denne po hodinke, dvoch.. tak v pohode.. nastasie sa numusi stale nosit.. 🙂 u mna je najhorsie, ze neviem odmietnut, odmietam, az ked toho mam uz nad hlavu..

jenie123
4. aug 2014

@mimcak tie korcule mas neskutocne.. parada.. 🙂

mimcak
4. aug 2014

@jenie123 , @mrka2 Jeej ĎAKUJEEEM potešili ste ma. 😵

jakelina
4. aug 2014

@lokalistin to jsou normální formičky na vykrajování, jednou si to vykrojím z plechu a pak do všech 15 naplním. Hotové vychlazené jenom zespodu vytlačím nahoru a pak dozdobím krémem a ovocem. 🙂 Jsou i originální formy plastové i s takovým vyndavačem, ale všechno moc drahé. 😝

dada2007
4. aug 2014

baby, prosím vás.........chcú tortu hore s ovocím a zaliať želatínou............nejaké rady? grify? čo je vhodné na takéto niečo? dakujéééééém za rady!

lokalistin
4. aug 2014

@jakelina aha no super, dik

jenn44
4. aug 2014

@dada2007 no ja zvyknem hore dat krem vytvorit z neho mantinely a zelatinu uz neviem aku, ale urcite nie z Lidl, nejak pomaly tuhne, kuknem doma, ie som si ista, ale vo fresh obchode kupujem taku malu v sacku cervenom. a dookola dlhe piskoty davam...

dada2007
4. aug 2014

@jenn44 vidííííííš to a ja som kupila tú z Lidlu-kedže som tam bola na nákup. No nevadí, kúpim inde. Dakujem moc!!! toto som potrebovala počuť 🙂 teda čítať 😀

mates22
4. aug 2014

Holky poradite? Jak posilate figurky nabo placate veci z marcipanu? Se bojim, ze to posta rozflaka ☹

bumbajka
4. aug 2014

ahoj žienky. môžem sa spýtať kde a za koľko kupujete. papierové podložky pod torty. Dakujem.

luciahromadkova
4. aug 2014

@jakelina ďakujem majka velmi pekne za odpoved 🙂

jenn44
4. aug 2014

@bumbajka V Ke, v June maju aj stranku, myslim 0,60 ale uz neviem aky priemer... na stranke sa da vidiet produkty aj ceny

ikula2
4. aug 2014

@lokalistin a v strede ked poprekrajujes tak ho mas aj prepeceny, lebo mne ked takto padne tak nikdy nie je taky jemny vlacny a taky bublinkavy, ale je vzdy hutny.... Ale inac hruza ja tiez nechapem a uz vazne uvazujem ze toto nebude len o nasich zrucnostiach jednoducho museli zmenit ingrediencie kvalitu 😔

ikula2
4. aug 2014

@vladiella v tescu som bola nemali taky rozmer 5cm len tie malinke 3cm.... a nevies ci nie v tych hypertescach?? lebo my mame len to male tesco

lokalistin
4. aug 2014

@ikula2 podla mna bolo vela vajec na formu, lebo dnes presne tie iste suroviny a kukaj, teda plus kakao, alebo teda v noci sa trube nejak nechcelo 😉

lokalistin
4. aug 2014

@ikula2 este som ho neprekrojila, az vecer budem plnit, ale uz peciem druhy

nika1985
4. aug 2014

Ahojte baby prosim Vas ked plnite mascarpone plnkou do 26 tak staci 3 slahacky a 3 mascarpone alebo viac plnim klasika 2x len som ju robila zatial iba do 20 tak to neviem odhadnut dobre. dakujem pekne

nelaanina
4. aug 2014

ahojte zienky nevedeli by ste mi poradit nejaku stranku kde by som kupila figurku na tortu MINNIE MOUSE.....mala bude mat narodeniny a neviem to nikde zohnat...dakujem pekne

sulaiovamaja
4. aug 2014
pipka
4. aug 2014

@nika1985 jaaa by som povedala, ze bohate staci aj dve slahacky a dve mascarpone 😉 ja som tak robila do 24 cm a teda malinko mi este zostalo, tak predpokladam, ze do 26 by bolo akurat 😉

pipka
4. aug 2014

@nelaanina ja som videla v tomto obchode,v kamennej predajni ich maju, skus si tam zavolat, ci ti to vedia aj poslat, lebo v e-shope som to uz nenasla 😉
www.cukrarskepomocky.sk

nelaanina
4. aug 2014

@pipka dakujem pekne

maca77
4. aug 2014

@mojmacik ja som tie kocky lepila len na krém ... ale keby som takúto znovu robila, tak isto by som najprv natenko potiahla a potom lepila kocky... je to také čistejšie 😉

vladiella
4. aug 2014

@ikula2 odkial si? Skus poziadat niekoho nech Ti kupi v Ikei. Teraz som na sk. Pozriem sa Ti v tesku ale neviem kedy sa tam dostanem.

vladiella
4. aug 2014

@lokalistin
@ikula2
Kakao sa dava ako nahrada za vajicko
A co teplota, vlhkost a prasok do peciva-mnozstvo?
Ja sice peciem bez lepku, ale po utrapnych experimentoch som zmenila postup, uz nikdy nepojdem cestou vyslahania bielok s cukrom... Ale bielko ide ako posledne do cesta. A prasok na pecenie tesne pred bielkom...

lokalistin
4. aug 2014

@vladiella uplne presne bolo robene vsetko a dneska som este robila aj bledy este raz ale h menej vajec a super

nika1985
4. aug 2014

@jenie123 tak to mas super ja uz len cakam kym starsia dospeje do stadia ze sa s mladsou zahra zatedy jej robi iba zle a ani neviem z ktorou mam viac roboty akurat mame obdobie na vsetko nie a hadzat sa o zem tam mam uz nervy v kybli.

nika1985
4. aug 2014

Prosim neviete mi poradit mam robit pre celiakicku chcu ze piskota z gastanoveho pyre to je v pohode len ze s cim to spojit mascarpone s mliecnou coko a malinami to mozu nic to take neobsahuje ci si mam dat na nieco pozor? Dakujem

mysiatkoo
4. aug 2014

@nika1985 over si ktoru znacku mliecnej coko mozes pouzit... moze obsahovat lepok, ostatne je ok