Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

chavierka
1. júl 2014

Ahojte žienky, viete mi poradiť ako vyrobiť dopravné značky, nemáte nejaký postup alebo dobru radu pre amaterku? rozmýšlam že na špajdlu a tak, ale potešia ma vaše skúsenosti a rady

lokalistin
1. júl 2014

@pristela a staci ta mala nadrzka co je na pistolke,alebo si si dokupila aj tu väcsiu,lebo toho sa bojim,ze ked sa mi ta mala vyprazdni a dolejem druhu narobi mi to flaky potom

lokalistin
1. júl 2014

@maya30 a uz ho nemas v zaruke?, ze by ti to vymenili?

mimcak
1. júl 2014

Ahojte tak ja mám hrozný víkend za sebou @maya30 tak ja ťa obdivujem ako ty tolko torty stíhaš na víkend. Mňe začínala prvá na štvrtok a poslednú som odovzdávala dnes. Ale mala som dosť. A ešte k tomu deti mali akciu z angličtiny a potom opekačku zo škôlky .Takže som mala dosť. a ešte v stredu som od rána vypekala a poobede som rozrezala jeden korpus, Ktorý som piekla ešte v utorok večer a zistila som ,že je v strede suroví. tak som začala rozrezávať ostatné a všetky boli v strede surové.Tak volám mužovi čo teraz bol práve v meste tak mi kúpil novú rúru,ale len takú menšiu mali výpredaj tak vzal aspoň takú.takže som piekla odznova a 4 korpusy skončili v koši. Jedine vrch sa dal požiť a ostané nič. Takže veselo bolo. 😠 takže tortičky. Tá chalúpka bola synovi do škôlky,volajú ju perniková chalúpka. Hoci tak vôbec nevyzerá,ale vnútro majú tak pekne farebne riešené.Ale priznám sa je odfláknutá,lebo som ju robila popri tých nedopečených korpusoch tak ma chuť robiť ju hned prešla.

jachin
1. júl 2014

@lamps síce ste sa dohodlii asi na krajke ( čo sa týka tej torty viacposchodovej čo máš robiť), ale mám také zdobiace trubičky od dr.oetkera:
http://www.oetker.sk/sk-sk/nase-produkty/dekora...
http://www.oetker.sk/sk-sk/nase-produkty/dekora...
tým sa celkom fajn robí, že dal by sa ten vzor urobiť aj týmito trubičkami...

lamps
1. júl 2014

@jachin ďakujem, ale bude tam krajka. Raz možno vyskúšam aj tieto haky baky, ale to budem musieť mať viac času a hlavne kľud, ktorý teraz u nás určite nehrozí 😀 😀 😀 😀

jachin
1. júl 2014

@lamps v pohode, do budúcna možno sa ti to bude hodiť 😅

jakelina
1. júl 2014

@chavierka vykrojíš tvar značky a do toho zapíchneš špejli a nebo silnější drátek a je to. 😉

brunila
1. júl 2014

Děvčata možná máte jako já plastovou podložku na vytváření jemných krajkových ornamentů a nevíte jak na to,tak jsem náhodou objevila stránku s postupem.Budu zkoušet zda se mi to konečně podaří i ze smartflexu. Tady je adreska http://www.celcrafts.com/how-to-use-celshapes-m...

pristela
1. júl 2014

holciny prikladam dnesnu a mam free tento tyzden , kooonecne 😵 😵 😵 vrch je cely rucne malovany

pristela
1. júl 2014

@lucula73 pouzivam farby ae mi predali ked som ho kupovala 😀 cize origos na airbush
a ci treba umyvat po kazdej netusim bo ja s nim len striekam potahovky , nemalovala som s nim este nic, na to nemam odvahu 😝

@lokalistin nuz je mala na celu tortu isto nestaci ale zas vacsiu by som si asi nedokupovala bo uz sa vidim ze keby mi zostalo ako to ja gramblava prelievam, späť do flasky 😀 😀 😀 😀 uz ted staci ze mam vsetko modre a cierne 😀 😀 😀

jakelina
1. júl 2014

@pristela kočenko ten je úžasný 😉

lucula73
1. júl 2014

@pristela aha,vďaka........ 🙂

abriela
1. júl 2014

@mimcak napriek kope nervov a nepodarenych korpusov, si to zvladna uzasne.
@pristela pri tvojich dielach len zasnem. Mam len otvorene usta a neviem sa vynadivat.

mysiatkoo
1. júl 2014

@sikag otazku povazujem za bezpredmetnu, kedze som sa az teraz sem dostala a uz vies 😉
@lamps na webe som u nich nasla povodne len ten drahsi ako sadu, tak som bola zmatena @pristela ako dobre 😝 a torta je wooow 😵 😵

mysiatkoo
1. júl 2014

@mimcak ty si si riadne makla 😉

abriela
1. júl 2014

@lucianak stiahnute z MK

lamps
1. júl 2014

@mysiatkoo a ja som si už myslela, že potrebuješ niekoho, kto ti ho kúpi a pošle 😀 😀 😀 😀 😀 ja som ochotná pomôcť ti 😀 inak pripomína mi to tu obdobie, keď sme všetky hromadne kupovali krajky, vtedy veľmi účinne pokúšala Danka @dm1 😀 😀 😀 😀

mysiatkoo
1. júl 2014

@lamps nie, dakujem 😉 tentokrat som odhodlana odolat 😝 kazdopadne si ponuku vazim a mozno v buducnosti aj vyuzijem 😝 😉

matomi
1. júl 2014

@pristela úžasná. Predpokladam, že pre chalana.Určite mal radost.

michaela3011
1. júl 2014

@lokalistin namiesas stale tu istu farbu, bo stale farbu pridavas po kvapkach 😉 esteze ked som snim striekala prvy krat, tak som si pamätala kolko kvapiek modrej a kolko zltej som pridala 😀 bo fakt to na jeden sup nestacilo 🙂 teda aspon ja mam farby, ktore sa davkuju kvapkami 😅 😀 ale to asi vsetky 😕 😀

sollange
1. júl 2014

@pristela Nádhera,som fanúšičkou Guns and Roses,,prijala by som aj fotopodtup 😉

ikula2
1. júl 2014

Prosim vas dievcata RECEPT na jogurtovu plnku je nejaka aj s maslom????

miriama11
1. júl 2014

@mrka2 dobry den chcela by som sa opytat ako robite ten cokoladovy lem okolo torty.dakujem

pristela
1. júl 2014

Holky dakujem vam kraaaaaaaaaaaaaaaaaasne
@matomi 😀 😀 😀 😀 nie ,bolo to pre holku 😀

@sollange žial postup nemam , ani ma nenapadlo robit ho ,je to len "patlane" stetcom tam ani nieje co fotit 😕

eva7780
1. júl 2014

Baby dajú sa polky marhúľ mrazit? Už mám zavárané, džem, budú aj guľky, ale ešte ich je na strome dosť, 1-2 dni a zbierame

eva7780
1. júl 2014

😀 😀 táto otázka patrila inde,cez mobil to je hrôza písať

aduskatt
1. júl 2014

pridávam tohtotýždňovú - Pribinák s lesným ovocím

aduskatt
1. júl 2014

a ešte mi aj otočilo vrchnu fotku, v PC ju mam ale dobre - to co ma byt?

maya30
1. júl 2014

@mimcak viem si predstavit co si prezivala 😔 ja taketo mnozstva taham uz od velkej noci v kuse ale teraz sa to vycerpanie prejavilo naplno a momentalne prehodnocujem ako dalej...iste viacere zachytili ze pred par dnami umrela na infarkt mlada zienka tortickarka, hrozne nieco si len predstavit ze by sa to stalo nam....viem ze peniazky treba ale pytam sa sama seba ci mi to za to stoji takto sa zodrat...momentalne oddychujem minimalne cez prazdniny a ak aj budem pokracovat v tortovani tak musim vymysliet sposob ako obmedzit tie mnozstva...ono cudzi si zajedna s dostatocnym predstihom, len ti "ktorym sa neodmieta" sa ozvu na poslednu chvilu a som tam kde som nechcela....aj ty si oddychni a viac sa setri, zdravie mas len jedno...