Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

brectanka
18. apr 2015

@nika1985 ahoj tortu nebudem potahovat a bude to obdlznik 17x35 cm ale pomoooc krem mi zostal ako lepidlo

timuss
18. apr 2015

@evicaka ludia su divni, ze furt chcu nieco specificke k profesii..vsak hadam to, s cim gynekologicka robi na tortu nedas..ci? 🙂 asi skor klasicku tortu s kvetmi nie?

timuss
18. apr 2015

@brectanka co znamena ako lepidlo?

evicaka
18. apr 2015

@timuss mňa to tiež zaráža.... ale chcú ešte aby to bolo aj vtipné 🙂 , ibaže mne to vtipné nepríde...

timuss
18. apr 2015

@lamps prekrasne torty 🙂 ak si to dobre pamatam robila si nedavno tortu s oveckou..zabudla som si ju ulozit..a teraz chce krstna dcera oveckovu tortu na narodky..hodila by si mi ju sem? Pokusila by som sa o nemozne a skusila by som vymodelovat nieco podobne 😉

timuss
18. apr 2015

@evicaka no mne to pride nechutne..co myslia..rozrezane tehotenske brucho? Alebo zensky pohlavny organ? Fonendoskop alebo biely plast je univerzalny, a nie je vtipny podla mna..nech si povie objednavatel co chce..ludia su divni 😉

blahowoman
18. apr 2015

ahojte maminy cukrarocky, tak pridavam dalsiu za ktoru dakujem mojmu mnazelovi, ktory mi pomahal pri vyrobe píly. Uff, to bolo prace 😀

timuss
18. apr 2015

@evicaka teraz ma napadlo, ze teoreticky by si mohla spravit na tortu gynekologicku ambulanciu aj s gynekologickou..akurat ze by s tym bolo strasne moc prace a tiez to nie je vtipne..aspon teda podla mna..😉
Jednoduchsia verzia kniha gynekologie, ale stale to nie je vtipne 😝

lamps
18. apr 2015

@timuss jééémenenky, ďakujem. Tortičku s ovečkou som robila, ale bolo to dosť dávno a aj ešte som robila len ovečku bez tortušky

timuss
18. apr 2015

@lamps ale ja som myslela tuto 😉 Ze to bolo davno? Ten cas strasne rychlo leti, co uz..ale pamatam si ju, lebo krstna dcera miluje ovecky a hned som myslela na to, ze tato by ju potesila..dakujem za inspiraciu, pokusim sa o nieco podobne, ale moja bude urcite sediet, lebo taka sikovna nie som aby som ju postavila 😝 este raz dakujem 😵 😵 😵

lamps
18. apr 2015

@timuss neboj to dáš, táto ovečka bola moja prvá stojaca postavička a som presvedčená o tom, že šikovná si 😉

antenka1
18. apr 2015

@evicaka tak urob tehulku. Ved co ine krajsie si moze vo svojej ambulancii priat? Robia sa take s detskou nozickou, tak ked chcu vtipnu daj tam fonendoskop .
@lamps krasne torticky. Jemne, vkusne. Super. Tie tvoje kvietky... 🙂
@nika266 krasne. Ta polovnicka je perfektna.
@blahowoman sikovny manzel 😉

evicaka
18. apr 2015

@timuss ďakujem, už som urobila... dala som tam modrú a oranžovú viagru 🙂

stupacik
18. apr 2015

Moja dnešná pre dcéru

pipka
18. apr 2015

@evicaka no ja by som sa spytala, co uz je na gynekologii vtipnee?? 😅 🙄 niekedy mam pocit, ze ludom uz dost hrabe 😠 🙄 🙄
keby som teraz neabsolvovala maraton po gynekologii aj by mi mozno bolo smiesno..ale teda 🙄 som rada, ze som uz ok, a smiesno mi absoluutne nebolo 😝 🙄 🙄

mna teda jedine co by napadlo, spravit ako uplne jednoduchu tortu, kde by boli cierne siluety dievciny...najprv klasicka postava, potom s bruskom a potom tlaciaca kocik 😉 a okolo nejake mozno sono obrazky na jedlej oplatke 😉

sasettka
18. apr 2015

@lamps no ale pri takychto zazitkoch si hned spomen na tu pani, co si ju tvojou tortickou dojala k slzam a na tieto negativistky hned zabudni, ludia su vselijaki, s tym nic nenarobime 🙂

u mna sa tento vikend niesol v ruzovom duchu - na zelanie zakaznikov 🙂 bola som este na PN, tak som ich mohla zas celkom v klude porobit 🙂

mirinecka
18. apr 2015

krásne tortičky pribúdajú, len nestíham ani páčitkovať :( tak rýchlo pridávam moje posledné ani už neviem, ktoré som nedávala. Jedna foto je tiramisu cheesecake pre nás 🙂

evicaka
18. apr 2015

@pipka mala to byť torta pre 3 oslávencov, každý iná profesia.... ale už som sa s tým ako tak popasovala. Ale ďakujem za nápad, nabudúce sa bude hodiť, lebo dosť často pečiem pre lekárov.... Som rada že si OK a dúfam že už bude len lepšie. Ináč mňa tiež čakajú v blízkej dobe nejaké tie zákroky na spomínanom oddelení ☹

pristela
18. apr 2015

holciny pridavam aj ja a idem vas pomrkat

pipka
18. apr 2015

@pristela len mi povedz ze si v piatok dosla z BA a vecer si este toto stvorila 😕 😅 a idem sa obesit 😅 😀 😀 😀
ty si neskutocnaaaaaa zena moja 😎 😉

pristela
18. apr 2015

@pipka no ved jasne , ale korpusy som si napiekla vo stvrtok v noci 😉 som zas neni superman 😀 😀 ale bolo uzasne, musim dojst ku vam uz aj sama , nech ta mozem mrk, bo uz mi chyyyybas 😵

pipka
18. apr 2015

@pristela 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 zozerem ta! 😀

pristela
18. apr 2015

@pipka pocuj, no a kolkatky ti to vyrobili na tej gyndoske ??? bo ja tu umiram/stravou/ a chudne mi to co nema 😀

grasie
18. apr 2015

Čaute, krásne tortušky ste zasa porobili 😵
ja tento krát 2, pri tej krstinovej pani chcela pôvodne úplne inú, ale jak som jej posielala nákresy, šupla som jej aj túto a na pôvodný zámer sa rovno zabudlo 😝 😀

pipka
18. apr 2015

@pristela naaaa neuveris, ufikli mi, nepridali nist 😠 😅 😀 😀 😀
budem ti moset stacit taka akaaa som 😀 😀 😀 😀 😝 😅

pipka
18. apr 2015

@grasie kraaasna 😵 😵 😵 aj ja ju uz mam davno ulozenu 😀 😎 a caka na svoju prilezitost 😅 😵

grasie
18. apr 2015

@pipka Ďakujeem Jani 😵 jejda a ja že budem "originálna" 😝 ja som si vzala inšpi z nejakých 2 tort, a skomolila ich do jednej a teraz píšeš, že som neobjavila teplú vodu?? 🙄 😀

adrika202
18. apr 2015

zdravim vas dievcence ,tak pridavam aj ja svoje a idem vylozit nohy bo ma daka teplota skolila 🙂

matomi
18. apr 2015

Ahojte, ja len tak skromne. Trošku som sa hrala so želatinou. Na víkend sa stále veľmi teším na vaše nádherné dielka. Škoda, že len málo profesionálov dokáže to, čo poniektoré z Vás tu.

pige
18. apr 2015

@adrika202 ahoj, vsetky torticky su nadherne, zaujimalo by ma aky krem si robila na tie muffinky, krasne drzi a ake zdobitko pouzivas?