Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hejdita
2. apr 2010

no tak najlepsie su gelovky ale pretoze tie len tak v obchode nenajdes tak musis pouzit praskove....no a praskove neviem ci sa daju kupit v tesku.....kazdopadne v niektorych drogeriach maju farby ..... my tu v hodonine mame taku dobru je tam vsetko za rozumne ceny momentalne teraz je to po novom drogerie teta tak tam by to asi mohlo byt keby nahodou nemali v tesku no lenze este neviem ci mate tam kde byvate tetu......a ci je to vobec slovensky obchod alebo tak ako ostatne retazovy.....tak ako tesko 😝 no uz som sama zo seba popletena dufam ze je tomu rozumiet....

a aku farbu by si chcela?

matusik111
2. apr 2010

tak puding som spravila - 1 mandlovy , 350dcl mlieka, 250g krys. cukru a dam asi 1-2 masla 🙂 uvidime , ci to bude drzat
chcela by som spravit par ruziciek, takze je to jedno do akej farby to bude. Ono sa to neda zafarbovat napr, sirup, sanquick, alebo neviem co 😀 ?
My tu drogeriu Teta nemame a hlavne, obchody su uz pozatvarane, tak musim nieco vymysliet co by mohli predavat v Tescu / v Hypernove.

hejdita
2. apr 2010

1/4 lg cukru neni moc???? no asi neni ja fakt davam len trochu do pudingu a tak 100g do masla 😕

hejdita
2. apr 2010

skusenosti s farbenim so sirupom asi s tym druhym nemam tak to neporadim 😔 len s praskovimy a to si farbim zrovna ked si roztapam cukriky ale raz som si kupila v cukrarni akysi potah a ten som farbila na zeleno a paradne to chytlo....vlastne ak si sa kukala na moje vytvory tak ten druhy co tam je ta zelena stuha a srdiecka a kvietky tie len 2D tak to bolo farbene praskom a pekne to chytlo takze ak nieco zozenies to je jedno aku potr. farbu tak to chytne pekne 😉 drzim este nech zozenies taku aku chces 😉

hejdita
2. apr 2010

tak som dorobyla ten "ostatok" z tej torty tak ho sem vkladam v podstate je to to isle len..... 😵

henikav1
2. apr 2010

matusik, nie neda, lebo sirup je velmi mokry je v nom voda, rozmoci ti hmotu, budes tam musiet pridat priliz vela cukru, aby to stuhlo a uz to nebude elasticke, bude sa ti to drobit, ale ja som kupila farby normalne v tesku za par centov, ale ak nechces farbit, kup si farebne cukriky a mas to, ved tie cukriky existuju aj v ruzovom, aj v oranzovom, zelenom, myslim ze smolkovia v modrom

henikav1
2. apr 2010

hejdi, ty uz chces, aby som stale len padala na zadok 😀 😀 😀
krasna torticka 😵

hejdita
2. apr 2010

ale nie nechcem 😲 😲 😲 😲 😀 😀 😀 ved to je to same len v malom je to tak 18x12cm a volanikov o 3 rady viac s tym ze som menila farby a to je vsetko no 😉

hejdita
2. apr 2010

heni matusik ma K2 tazkze ziadne cukriky ....ja som jej nevedela povedat ci sa v tesku daju kupit farby pretoze my tu ziadne nemame 😀

henikav1
2. apr 2010

hejdita, ale krasne sa ti vydarila, zas ako aj ta minule, no a co ked su podobne, keby hned boli aj uplne rovnake, treba ich vediet spravit
no a s K2, hm, tam bude treba farbivo, ja som kupila v tesku po par centov tie sacky kovandovi

dm1
2. apr 2010

hejdita tie volaniky a margaretky su uplne suprove!!!!!!! jaj keby som aj ja vedela take..............

nikanika28
2. apr 2010

caftee...
Hejdi, torticka je eňo-ňuňo 😵 😵 ..krasna... no a ja som sa defnitivne rozhdla 😅 ...idem robit tortu zajtra...velkonocnu 😅 😅 , ale ci bude aj vysledok velkonocny...tak to zatial netusim 😀 😀 😀 . Budem robit mramorovy korpus a ak bude ta plnka, co som dala naposledy do mrazaku dobra, tak dam tu a bude o robotu menej 😀 😀

nikanika28
2. apr 2010

dani, volaniky nie su az take tazke, ak mas vykrajovatko s oblucikmi, akoby kvetinka, tak si z toho spravis taky pasik a len sparatkom stensujes okraje...no pisem jak madar.. 😅 😀

nikanika28
2. apr 2010

ja som v tescu videla tie farby, ale vzdy len cervenu a zltu 😝
Baby, ako podklad pod perletovu farbu musi byt vzdy ten isty odtien? alebo mozem napriklad na bielu farbu hodit perletovu ruzovu, ci aku to mam 😕

dm1
2. apr 2010

nika ja som to video na tie volaniky videla aj to chcem vyskusat ked budem robit teraz za 2 tyzdne svoju prvu potahovanu len neviem ci mi to aj pojde tak dobre 😉

tiez som v tescu videla tie farby aj kupila ale ako pise nika len cervenu a zltu mali. a cervena mi naviac ofarbila cukriky na ruzovo hlavne ze som mala jojo a strihala som ich lebo som nechcela ruzovu 😝 . ale to som si len na skusku robila a dala som moc cukru asi lebo sa mi to drobilo. ale dokonca som aj ruzicku z toho spravila

hejdita
3. apr 2010

ahojte 🙂
velke dakujem 😵
ja som volaniky robila nie podla ukazky na vydeu mne sa to trhalo takze ja som si zobrala taku palicku od detskych bubienov....to je moja kostica 😀 a pekne som to tym rozvalala a tak mi to islo najlepsie a ak este mozem poradit tak ked som si vykrojila kyticku a stred tak som to neprerezavala ale som to najskor stencila tie kraje a az potom prerezala a potom stencila ten vnutorny kraj...dufam ze je to zrozumitelne robila som to aj tak ze som to prerezala a az potom som to volanikovala ale nebolo to tak pekne ako potom......prajem vela uspechu ja som si volaniky skusala robit vzdy ked som robyla tortu a neslo mi to s tym paradlom takze som volila alternativny sposob a musim ho poslat dalej 😉 🙂

nadulici
3. apr 2010

hejdita...co su to detske bubieny?? 😕
ja som to skusala tiez s paradlom a trhalo sa.... 😒

nadulici
3. apr 2010

myslela si bubon?

sse
3. apr 2010

Ahojte dievčatá,

tak po dlhej dobe som sa aj ja dostala k pečeniu. Včera som vyrobila 2 veľkonočné tortičky

http://www.facebook.com/home.php?#!/photo.php?p...

sú fotené mobilom tak sú trošku nekvalitné.

pekný deň vám prajem a príjemnú Veľkú Noc

P.S. všetky ste veľmi šikovné a krásne tortičky vytvárate a aj keď veľa neprispievam, čerpám od Vás veľa inšpirácií a rád 🙂

erika107
3. apr 2010

Ahojcek

chcela by som tento rok robit syncekovi tortu k 2 narodeninam zacinam zberat skusenosti lebo to bude moja prva torta. citala som tu ze pouzivate neaku K2, RDI marcipan a kadejake premna zaujimave veci co nepoznam. Neviem kde by som mohla kupit tie hmoty alebo sa daju urobit doma netusim, z coho. Ak by ste mala niektora cas ma zasvatit do tvorby torty bola by som rada. 🙂. maly ma hrozne rad auta a chcela by som mu take neake spravit.

a musim pochavlit vsetky torticky ktore su tu su uuuuuuuuuuuuuuuuuuzasne a dufam ze aj mne sa niekedy taka podari 🙂

henikav1
3. apr 2010

ahoj Erika, ak si chces doma vyrobit hmotu na potah z marschmallow cukrikov, mozes podla receptu od alionusky na prvej stranke. Ak chces, mozes si objednat hocijaku potahovu hmotu z e shopov, napriklad peceniehrou, alebo korunaplus

sse, krasnucke, daj ich aj na TOM do velkonocnej sutaze 😉

hejdita, aj ja som citala, ze niektorym babam to neslo sparatkom, tak volanikovali druhym koncom stetca

a inac vsetkym prajem krasny velkonocny vikendik 😵 😵 😵

petaba
3. apr 2010

Ahojte 🙂
Heidi krásna tortička ;)
Sse ako piše Heni šup s ňou do súťaže... veľmi sa ti vydarila 🙂

Aj ja som niečo kuchtila 😅

táto je pre kamaráta... sacher torta

henikav1
3. apr 2010

petaba, kde je?

petaba
3. apr 2010

mi nezobralo fotku 😠

petaba
3. apr 2010

a táto je pre starkú k narodeninám 🙂

henikav1
3. apr 2010

krasne, ty sikulka, si sa pozabavala, co?? mnam, pijem kavu, dala by som si k nej kusocek
dala si ich aj na TOM??? zatial som ich nevidela

petaba
3. apr 2010

Heni aj tebe pekný sviatočný víkend ;) ja si asi neužijem... od včera nám tu niekto prerába byt, no katastrofa 😠 trieska, vŕta... hrozné 😖

petaba
3. apr 2010

akurát idem :D

petaba
3. apr 2010

ďakujem za pochvalu 🙂

henikav1
3. apr 2010

petaba, nas to asi caka v najblizsom case, takze nas budu tiez susedia zboznovat 😀 😀 😀