Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

petaba
3. apr 2010

no už sú tam
Heni ale keby to robili hocikedy, ale cez sviatky 🙄

henikav1
3. apr 2010

ja viem, cez sviatky by si mohli dat pokoj, aspon ja by som cez sviatky nebuchotala, ale ked tak zacneme my buchat, tak to bude tiez od 8:00 do 20:00 a 6 dni v tyzdni asi 3 mesiace 😀 😀 😀 takze sa uz teraz tesime ako nas budu susedia milovat
ale podla mna uz od zajtra buchotat nebudu

petaba
3. apr 2010

dúfam 😒

hejdita
3. apr 2010

hej bubon som myslela 😀tu je to pekne vidno jeden koniec takovy druhy ostruhany aby som mala spicku 😀 😝 😅 😀 😵

hejdita
3. apr 2010

ja se snad ukousu nudou 😀 tu nikdo neni koukam sem co pet minut a furt nic.....muz je s brachou pryc syn spi a dcera je u babicky co jako mam delat kdyz mam vsechno podelane.....

henikav1
3. apr 2010

hejdi, prid robit k nam, tu je vzdy co robit, ked dokoncim cely byt, mozem zacat odznova 😀 😀 😀

henikav1
3. apr 2010

hejdi, nejako si stichla, zeby si sa zlakla??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
neboj mozes sa vratit to bol vtip

hejdita
3. apr 2010

heni 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ....som sa zacitala na diskusiach....a uz aj maly je hore a o chvilku muz pride no utieklo to akosi 😕 😀 😀 😀 😀 😀

matusik111
3. apr 2010

ahojte kocky, tak uz som potiahla tortu , ale chcela by som sa este opytat, cim to tak krasne vyhladzujete ?? Viem, ze to nebude take krasne ako vase torty, ale mozno daky typ mi viete poradit 🙂
Kupila som si to farbivo cervene v Tescu, idem K2 skusist zafarbit a potom vam napisem, ako to dopadlo 😀 😀 😀
A este chcem robit ruzicky z K2 , mam ich spravit dnes a prilepovat az zajtra ? alebo mozem aj dnes ?
Zajtra je oslava

matusik111
3. apr 2010

tak uz som to dako zafarbila, len je to mokre, tak to musim nechat asi odlezat a neviem ci mam do toho vmiesat praskovy, nebude to nahodou zas biele ?

hejdita
3. apr 2010

tak ja vyhladujem vrchnakom od pet 😅 ked to nejde rukami ale opatrne aby si si nezgrcila potah...lebo ja som si prvy krat nato zatlacila a ejej.....ale nakoniec som to vyzehlila....musi to byt ale suche ten potah.....teda 🙂

ruzicky mozes aj dneska nalepit ak budu pekne drzat a nebudes ich muset mat podlozene 🙂

ak pridas len troska cukru tak to biele nebude ved uz tam je farba takze tot moj nazor.... 😕

matusik111
3. apr 2010

hejdi, dakujem za rady, Tato torta bude taka aka bude iba vdaka Tebe 😵 😵 😵 . Akurat robim maslicku 🙂 idem sa s tym pobavkat

hejdita
3. apr 2010

tak teraz neviem je to poklona alebo je to vyhruzka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 toz to som zvedava na tortu ci som dobre radila 😕 😀 😀 😀

lenka.pav
3. apr 2010

ahojte, nechcela som nic piect, ale nakoniec som sa rozhodla upiect aspon pre susedu nejaku tortu. sme tu novi, takze sa to aj celkom hodilo. a pri tej prilezitosti som spravila tortu aj nam. ovecka pre susedu mi sla super, ta ma aj bavila, ale to vajce pre nas je jedna velka katastrofa. farba mi nevysla, velkost som tiez neodhadla.....ale chutit bude 😅. ked som ho fotila, som nevedela, ci sa mam smiat alebo plakat. teraz, ked ho vidim, sa idem pocurat od smiechu 😀 😀 😀 😀. tak sa pobavte aj vy 😀 😀 😀.

henikav1
3. apr 2010

leni ta ovecka je mila na zozratie a to vajce je tiez fajn. Ake boli korpusy a plnka?

lenka.pav
3. apr 2010

vajce je fajn? no to by si ho mala vidiet v skuotcnosti, by si sa nezdrzala smiechu 😀 😀 😀 . ovecka ma kakaovy korpus, vajecnu plnku a banany, korpus som vlhcila kavou s rumom. tuto kombinaciu mame radi, takze isto bude dobra. vajce je z nastavovaneho piskotu, dzem, tiez vajecna plnka, ale s mandlovou prichutou. akoze to malo byt vajce bonboniera, su tam v nom velkonocne cokoladdove vajicka. povodne som chcela potiahnut farebnym potahom, ale pri mramorovani mi z toho vzniklo toto cudo. a este aj ten tvar mi akosi nevysiel. nevadi, ved je aj tak len pre nas. 😉

hejdita
3. apr 2010

jeeeeej tak ovecka je krasnaaaa tak to je bomba 😵 😵 😵 😵 😵
a vajce je dobreeee ved zje sa no a keby si nam nepovedala ze ake to malo byt tak by sme si mysleli ze to tak byt maaa 😀 😀 😝 😀 😀

hejdita
3. apr 2010

lenka.pav a aka to je vajecna plnka jako ze ma prichut vajecneho likeru??? taku by som chcela ak taka existuje 😕 😕 😕 😕

hejdita
3. apr 2010

no ze som si neprecitala az do konca a aky pomer davas kavy vody a rumu??? na polievanie korpusu to som este nepocula a rada vyskusam do cokoladoveho korpusu 😵 😵 😵 😵

henikav1
3. apr 2010

ja som prave dokoncila jahodovu charlotu, uz sa chladi v mraznicke, ale fotit ju asi nebudem, naco? to bude len taka obycajna

hejdita
3. apr 2010

a ako sa robi taka krasna ovecka???? nemas niekde nafotene???? mna to strasne moc zaujima 😉 😵 😵 😵

hejdita
3. apr 2010

ale heni fotime vsetko!!! 😀 😀 😀 😅

hejdita
3. apr 2010

lenka.pav to mam ale otazok ...co? 😝

henikav1
3. apr 2010

jasne hejdita, tak odfotim 😀 😀 😀 😀 😀

henikav1
3. apr 2010

ale len zato, aby ste mi verili, ze som si ju mevymyslela 😀 😀 😀

henikav1
3. apr 2010

bola som ju pozriet, este na neda vyklopit, takze seanca fotenia bude az vecer

hejdita
3. apr 2010

no len aby 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nie verim ti,ze sa ti chladi charlota v mraznicke 😵 😀 😀 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

lenka.pav
3. apr 2010

hejdi, fotopostup na ovecku som raz nasla, posielam ho aj tebe:
http://www.cakes.cz/viewtopic.php?p=22744&sid=1...
tu zalievku robim od oka, aby rum neprerazal a trosku to aj prisladim.
a ta vajecna plnka je velmi dobra, chutovo tazko popisatelna, je dobre kombinovatelna s ovocim, hlavne s bananmi. pockaj najdem link aj na nu

lenka.pav
3. apr 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/kahky-vaje...
tuto to je, len ja robim vacsinou z 5 vajec a 250 g cukru. na tych 6 by podla mna stacilo 300 g cukru.

hejdita
3. apr 2010

dakujeeeem 😵